ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame

Forum za enigmatiku, logiku i zabavu

PrijemKalendarGalerijaČesto Postavljana PitanjaTražiLista članovaKorisničke grupeRegistruj sePristupi

Odgovori na porukuDelite | 

REBUSI DEJANA MINIĆA (2)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
eroslavko

Broj poruka : 2162
Datum upisa : 21.01.2011

PočaljiNaslov: Re: REBUSI DEJANA MINIĆA (2)   Ned 15 Jan 2012 - 9:49

Jutros malo gledam rebuse (sinoć sam ih gledao samo jednim okom) i vidim da ima zaista dobrih ideja. Meni se naročito dopao onaj Laza sa sombrerom.

Pošto sam rebuse gledao jednim okom, ona asura mi je krv popila. To mi je ličilo na neki šator ili paravan, a sada "trijezan" vidim da je baš asura i da ne može ništa drugo ni biti.
Dejanu pohvale!
Učesnicima zahvalnost.
Neopravdane izostanke bilježimo.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Dejan

Broj poruka : 1525
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 47

PočaljiNaslov: Re: REBUSI DEJANA MINIĆA (2)   Ned 15 Jan 2012 - 10:54

Valjda sam sve dobro sračunao. Sada ću dati tabelu sa rezultatima i nadam se da će Jovan u toku dana staviti detaljniju tabelu.

Bilo je osam učesnika i za razliku od nekih ja sam relativno zadovoljan odzivom. To me neće pokolebati da u budućnosti organizujem još neko takmičenje.

Pobednik takmičenja je Milan Sečujski koji je rešio sve rebuse kao i drugoplasirani Slavko Bovan. Maksimalan broj poena je bio 105 i evo poretka.

1. MILAN SEČUJSKI 96,5 poena (88+8,5) 16 rebusa rešeno
2. SLAVKO BOVAN 88,5 (72+16,5) 16
3. BRANISLAV NIKIĆ 70 (56+14) 13
4. JOVAN NOVAKOVIĆ 67,5 (44+23,5) 14
5. VLADIMIR OBRADOVIĆ 43,5 (19+24,5) 10
6. LUKA PAVIČIĆ 25,5 (5+20,5) 7
7. MIHAJLO DŽUDŽAR 20 (16+4) 3
8. TAMARA PRELIĆ 9 (0+9) 3

Čestitke pobedniku cheers , kao i svim učesnicima cheers .

Posebno moram da pohvalim Slavka koji je i pored nedostatka vremena uspeo da reši sve rebuse. cheers Naime, rešenja iz 1.faze takmičenja mi je poslao već nakon sat vremena jer je morao da se bavi drugim poslovima.

Takođe, pozdravljam novu takmičarku Tamaru cheers koja se prvi put u životu susrela sa rebusima. Želimo joj dobrodošlicu u svet enigmatike. lol!

Ostalim koji se nisu takmičili ništa ne poručujem. Suspect

Srdačan pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Quizmaster

Broj poruka : 160
Datum upisa : 25.11.2009

PočaljiNaslov: Re: REBUSI DEJANA MINIĆA (2)   Ned 15 Jan 2012 - 13:45

Meni poruči jedno pivo, ili još bolje, dva, pošto mi je toliko dovoljno da se napijem. Neutral
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

PočaljiNaslov: Re: REBUSI DEJANA MINIĆA (2)   Ned 15 Jan 2012 - 14:47

Poruka za kolegu koji uživa u iritiranju ostalih.
1. Poručiti - predati poruku, javiti kome preko poruke (RMS-MH)
2. Malo principijelnosti ne bi škodilo. Ako se već busaš u prsa da si najveći propagator enigmatike, ne bi bilo loše to i pokazati. Da sam ja bio na tvom mjestu, poslao bih rješenje jednog rebusa, a ako ni to ne bih uspio rešiti za 30-40 minuta poslao bih praznu poruku da me ima na listi (kakar i sa nula poena). Pošto sam ja juče bio u nenormalnoj gužvi, prvobitno sam namjeravao nešto slično uraditi. Pošto sam radio za drugim kompjuterom, bacio sam pogled na rebuse i pošao sam da pošaljem jedno rješenje i simbolično učestvujem, ali kako sam u trenu vidio odgonetke za 5 rebusa, odvojio sam dvadesetak minuta vremena i poslao ono što sam poslao. Nastavio sam poslove, pa sam oko 22.40 opet pogledao i za 3-4 minuta našao odgonetke za ostale rebuse. Ovim ne kažem ništa posebno, osim da sam
a. imao volju da podržim takmičenje
b. to sam i uradio
c. nekako mi idu od ruke ovi rebusi
(Dakle, iako sam dobar u ovoj igrariji vjerujte i na riječ da bi me bilo na listi i sa nula bodova - baš me briga za plasman. Izvinjavam se što sam morao da rmbam i paralelno rješavam rebuse. Mnogo elegantnije je "imati posla u gradu", ali eto, nisam zujalo po gradu već sam bio u "rudniku" zarađujući lebac)
3. Što se tiče moje zauzetosti, a nečije besposlice, ne vidim svoju krivicu osim možda u tome što (ako se loše protumači moje "kukanje") može nekoga iritirati. Svrha kuknjave jeste da se izvinim što ne dajem puni doprinos dešavanju na ovom sajtu. Evo npr. ni onaj anagram još nisam ni pogledao. A ZAUZET SAM JER ME RADAKCIJE TRAŽE I HOĆE. Spreman sam prepustiti SVAKU "tezgu" za koju neko kaže (ustvrdi) da sam je a nekome "oteo". Ja kažem da sve što sada radim, radim jer su mene (baš mene) tražili. To ne znači da sam genijalac, već da sam dobar i pouzdan saradnik. Uzgred rečeno, to mi je i izvor prihoda.
Biti besposlen, nije nikakva važna preporuka.
Mnogobrojni su poslovi, i mnogobrojne su kolege kojima sam pomogao da nađu neki honorarni posao (ali ne bih da se hvalim). Doduše, QM nisma našao ni jedan posao, ali ako bi još malo poradio na sebi, možda mu i pomognem prvom prilikom.
Opet me čovjek isprovocira.
Izvinjavam se ostalima
(Odoh da opišem neke TUĐE skandinavke. Hoću da pomognem kolegama koji se malo slabije snalaze u tom poslu od mene. I ZA TO NEĆU DOBITI HONORAR)
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

PočaljiNaslov: Re: REBUSI DEJANA MINIĆA (2)   Ned 15 Jan 2012 - 14:50

Sada počinje serija humorističko-zabavnog karaktera...

Nazad na vrh Ići dole
Dejan

PočaljiNaslov: Re: REBUSI DEJANA MINIĆA (2)   Ned 15 Jan 2012 - 15:00

Pivo ili dva uvek može, ali mi se čini da si, Zorane, bio u pravu kad si rekao ono za penziju. Što zbog trenutnog licemrstva da ti je stalo do razvoja enigmatike (što ne umanjuje tvoj veliki doprinos od ranije), što zbog toga što ni posle toliko godina nisi naučio da gubiš.
Nazad na vrh Ići dole
N. Petkovski

Broj poruka : 4405
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 71

PočaljiNaslov: Re: REBUSI DEJANA MINIĆA (2)   Ned 15 Jan 2012 - 18:01

Dragi prijastelji, ja sam jedan od onih koji nažalost nije učestvovao sinoć u rešavanju rebusa, iako sam imao i volje i jaku želju i (po prvi put) vremena na pretek za to. Prvi pout sam u to vreme bio slobodan i ja i kompjuter, ali me z.....o internet - nisam ga imao čitavo prošlo veče. Psovao sam redom sve, ali bez vajde. Tek, oko 22 sati se pojavio internet i onda sam ga s radošću otvorio, za kratko vreme rešio rebuse br. 2, 4, 5 i 7, bio sam nadomak rešenjima (polovično sam rešio i falilo mi je samo po neko slovce) rebuse br. 9, 11, 14 i 15 (nisam znao koja je ženska osoba na slici). I onda - katastrofa - ponova pao internet, pa nisam mogao ni da pošaljem rešenja dotad rešenih rebusa. Džaba sve, jer se internet ponovo pojavio tek u 3 sati posle ponoći. I danas izjutra do popodne nije biklo interneta, sad ga ima, ali sad je kasno za sve.

Izvinjavam se svima, naročito Dejanu, rebusi nisu bili naročito teški, neke, objektivno, ne bih rešio, ali bih sigurno uživao u njihovom rešavanju i družbi sa ostalim kolegama. Na mnogim dosadašniih takmičenjima sam učestvovao makar i simbolično, ponajviše iz poštovanja autorima i njihovom trudu, ali ovog puta nije mi se dalo makar i to. No, idemo dalje, nisu samo zvanična takmičenja trenuci našeg druženja, biće ih još.

Nazad na vrh Ići dole
Dejan

PočaljiNaslov: Re: REBUSI DEJANA MINIĆA (2)   Ned 15 Jan 2012 - 19:01

Nikola, sve ti je oprošteno. Laughing Šalim se naravno, biće još takmičenja. Evo ja okvirno najavljujem sledeće takmičenje već za početak proleća. cheers
Nazad na vrh Ići dole
Quizmaster

PočaljiNaslov: Re: REBUSI DEJANA MINIĆA (2)   Ned 15 Jan 2012 - 22:00

Znam ja vrlo dobro koje je osnovno značenje glagola poručiti. Međutim, u rečnicima se može naći i dopunsko, regionalno značenje - naručiti. Naravno da sam mogao napisati i "naručiti", ali sam izveo homonimnu igru rečima, koju su svi razumeli onako kako je i zamišljeno. Naknadni zlonamerni komentar bio je samo u službi toga da se omalovaži moje znanje, stoga mu i ne treba pridavati neku pažnju.

Ono što mene zbilja rastužuje, to je da nakon dvanaest godina, tokom kojih sam organizovao ubedljivo najviše takmičenja (Memorijal Tomislava Munišića, prvenstvo Srbije za anagramiste, Liga rešavača, Kup Srbije u rešavanju rebusa, internet turniri u rešavanju rebusa, Zoranove enigmatske zavrzlame, prvenstvo Srbije u rešavanju sudokua i logičkih problema, Kviz kup Srbije, šampionati Srbije za kvizovkaše, itd), te nastupio na brojnim takmičenjima i zabeležio rekordan broj pobeda (da ne nabrajam sad sve te uspehe, biće opet da sam hvalisav), postoji neka sumnja u moju posvećenost enigmatici. To je, blago rečeno, sramotno.

Prošle godine, recimo, iako sam u velikim finansijskim problemima bio sam na Enigmatskom vlaku, na SOZAH, na Susretima enigmata Srbije i na Zagonetačkom maratonu u Budimpešti. Tako nešto niko nije uradio od naših enigmata. Nakon svega toga sam potpuno bankrotirao, ali sam ipak uz krajnja odricanja organizovao Ligu rešavača, Kviz kup Srbije i Novogodišnji ZEZ, održavši tradiciju i opravdavši očekivanja ljubitelja enigmatike. I onda, nakon svega toga, nađe se naš najpoznatiji forumski klovn da me kritikuje kako ja nisam poslao bar jedno rešenje rebusa, a on se, zamislite, strahovito žrtvovao i uspeo da pored svih silnih tezgi koje ima učestvuje na tom turniru. Možeš misliti, velikog herojstva.

Još jednom ću reći (i nadam se da ne moram više to da ponavljam, jer inače će biti i psovki) - nepristojno je, bezosećajno i uvredljivo da se u kriznim vremenima neko žali na količinu posla pred ljudima koji bi hteli, ali ne mogu da dobiju posao. Pri tome, oni nemaju taj posao ne zato što nemaju dovoljno znanja, već zbog raznih drugih okolnosti.

Da neko od mene insistira da pošaljem rešenje jednog rebusa kako bih time dokazao svoju posvećenost enigmatici to je, sa oproštenjem - idiotizam. Dejane, ja sam ti se izvinio što idem u grad, pohvalio sam ti rebuse (video sam da ima super) i to je to. Nema ja šta kome da dokazujem, moje ime je sinonim za kvalitetnu i poštenu enigmatiku. Iste večeri sam i čestitao iskreno Nenadu Saviću na pobedi, priznavši mu da je bio bolji i da dolaze mlade snage koje imaju svežije i bolje ideje od mene. Ako ti stvarno misliš Dejane da sam ja zbog svega toga neki licemer, baš ti hvala.

Poslednji put izmenio Quizmaster dana Ned 15 Jan 2012 - 22:48, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

PočaljiNaslov: Re: REBUSI DEJANA MINIĆA (2)   Ned 15 Jan 2012 - 22:06

Kako te nije sramota da putuješ u ovim kriznim vremenima kada mnogi ljudi ne putuju (a željeli bi) jocolor
Nazad na vrh Ići dole
Quizmaster

PočaljiNaslov: Re: REBUSI DEJANA MINIĆA (2)   Ned 15 Jan 2012 - 22:17

Pa i jeste, sramota me je. To su od svojih skromnih penzija i ušteđevine platili moji roditelji koji plaćaju i skoro sve moje račune. Ja plaćam samo telefon i račun za internet, da mi ostane bar neka mrvica dostojanstva.

Poslednji izmenio Quizmaster dana Ned 15 Jan 2012 - 22:19, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

PočaljiNaslov: Re: REBUSI DEJANA MINIĆA (2)   Ned 15 Jan 2012 - 22:18

A ti imaš stan?
U ovo vrijeme?
Sramota!

(ovo je još jedna moja ironija koja samo ukazuje na neprincipijelnost dotičnog.)
Neću više
Nazad na vrh Ići dole
Quizmaster

PočaljiNaslov: Re: REBUSI DEJANA MINIĆA (2)   Ned 15 Jan 2012 - 22:19

Nemoj, već si se dovoljno pokazao kao bezosećajni govnar.
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

PočaljiNaslov: Re: REBUSI DEJANA MINIĆA (2)   Ned 15 Jan 2012 - 22:21

Da ne zaboravim (ovo prepucavanje me odvelo na stramputicu!)

Velika vrijednost povog Dejanovog talmičenja jeste to što smo dobili potpuno novu takmičarku. Tamarino učešće zaslužuje svako pohvalu i dobrodošlicu.
Neka se ne osvrće na ovo naše peckanje.
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

PočaljiNaslov: Re: REBUSI DEJANA MINIĆA (2)   Ned 15 Jan 2012 - 22:22

Quizmaster ::
Nemoj, već si se dovoljno pokazao kao bezosećajni govnar.

Opa ovo je nešto novo. Treba zabilježiti. Vidim obrazuješ se!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: REBUSI DEJANA MINIĆA (2)   

Nazad na vrh Ići dole

REBUSI DEJANA MINIĆA (2)
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Pitalice i rebusi :D

Dozvole ovog foruma:Možte odgovarati na teme u ovom forumu
ENIGMATIKA i druge zavrzlame :: ENIGMATSKI FORUM :: ENIGMATSKA I LOGIČKA TAKMIČENJA-
Odgovori na porukuSkoči na: