ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame

Forum za enigmatiku, logiku i zabavu
 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 KNJIGA UTISAKA

Ići dole 
5 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
female




Broj poruka : 165
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 63
Lokacija : rs, bih

KNJIGA UTISAKA Empty
PočaljiNaslov: KNJIGA UTISAKA   KNJIGA UTISAKA Icon_minitimeNed 28 Jun 2009 - 13:02

Kako vam se dopada ?
Moj utisak, neka "svecana" atmosfera.
Nazad na vrh Ići dole
bridge

bridge


Broj poruka : 405
Datum upisa : 20.06.2009
Lokacija : beograd

KNJIGA UTISAKA Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGA UTISAKA   KNJIGA UTISAKA Icon_minitimeNed 28 Jun 2009 - 13:08

Mislis na UTISKE O PRVOM TURNIRU?

Moj je da sam prvu pukla nacisto, pa mi je utisak luzerski ahahahaha
bom
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13557
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

KNJIGA UTISAKA Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGA UTISAKA   KNJIGA UTISAKA Icon_minitimeNed 28 Jun 2009 - 13:47

bridge ::
Mislis na UTISKE O PRVOM TURNIRU?

Moj je da sam prvu pukla nacisto, pa mi je utisak luzerski ahahahaha
bom

Ti si ipak "pukla" tek u V kolu Laughing , ja bogami u I Sad !

(SVAKA ČAST ZA TEMU.)
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
zokikov




Broj poruka : 58
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 61
Lokacija : Mladenovac

KNJIGA UTISAKA Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGA UTISAKA   KNJIGA UTISAKA Icon_minitimeNed 28 Jun 2009 - 17:43

Utisak je super ali bih predlozio da sledeci turnir igramo u duzem roku recimo da se odigra dva najvise tri kola u toku dana da bi imali bolji pregled trenutnog stanja to je jedan razlog a drugi je imam pozive od drugih igraca koji ne ucestvuju na turniru a igraju ligu nije fer da ih odbijamo.
Sto se tice tabele dobro je i ovako ali mislim da je bolje pisati kao u sahu 2 0.

U svakom slucaju osecaj je prijatan.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13557
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

KNJIGA UTISAKA Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGA UTISAKA   KNJIGA UTISAKA Icon_minitimeNed 28 Jun 2009 - 17:59

Slažem se i svakako da će sledeći put biti duži rok za prijavljivanje, a i odigravanje turnira. To će se sve znati unapred pa će se zainteresovani prema tome opredeljivati za učešće ili ne. Što se bodovanja tiče, ono jeste 2-0 (mislim da je u šahu 1-1/2-0 i meni bi to više odgovaralo jer imam takav programčić), ali se sve to svodi na isto.

Moj utisak je da turnir teče prilično dobro, uz male nejasnoće na početku i, čini mi se, previše zapitkivanja o stvarima koje su objašnjene u pravilima. U svakom slučaju, nadam se da će turnir uspeti i biti samo početak tradicije. Svim učesnicima se zahvaljujem na podršci.
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
bridge

bridge


Broj poruka : 405
Datum upisa : 20.06.2009
Lokacija : beograd

KNJIGA UTISAKA Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGA UTISAKA   KNJIGA UTISAKA Icon_minitimePon 29 Jun 2009 - 22:17

Bilo je lepo i zabavno, gubila ili dobijala, ja sam uzivala tongue

Predlazem da sledeci turnir traje od petka do nedelje, a ako bude kao sto verujem vise prijavljenih moze se igrati u 2 grupe pa u nedelju finalna grupa i utesna (vec se vidim u utesnoj, ahahah)
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13557
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

KNJIGA UTISAKA Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGA UTISAKA   KNJIGA UTISAKA Icon_minitimeUto 30 Jun 2009 - 11:28

Mada turnir još nije okončan moji utisci su VEOMA POZITIVNI.
Mislim da je eksperiment u potpunosti uspeo. Siguran sam da će svaki sledeći biti još bolji i sa više učesnika, jer ćemo imati više vremena za dogovor i planiranje. Moja ideja i ovog puta je bila da turnir počne u petak popodne ali iz raznoraznih razloga to nije bilo moguće, a iz raznoraznih drugih razloga sam hteo da to bude ove nedelje.

Želim da zahvalim svim učesnicima na saradnji i razumevanju, a posebnu zahvalnost dugujem Nori1 za svesrdnu pomoć kao i sve kafe, kolače, voće.... flower .

P.S: Izvinjavam se zbog eventualnih grešaka i jedinog propusta zbog jednog odustajanja. Pozivam članove foruma koji nisu učestvovali na ovom turniru, da uzmu učešće na nekom od sledećih, a takođe i ostale članove jamb-kluba da nam se pridruže.
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
female




Broj poruka : 165
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 63
Lokacija : rs, bih

KNJIGA UTISAKA Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGA UTISAKA   KNJIGA UTISAKA Icon_minitimeUto 30 Jun 2009 - 12:36

Kao sto rece Jovane, eksperiment je uspio. Prvenstveno zahvaljujuci tvom angazovanju ali i eto nasoj saradnji. Podebljala sam namjerno eksperiment, dakle pokazalo se da je sss liga, turnir, kako god, izvodiva, ima logike, kao i sistem bodovanja pobjeda. E, sad, bilo bi lijepo da to jos neko primijeti, neko ko treba Smile , i da se u buduce na zvanicnom sajtu pojavi ovakva organizacija lige i bodovanja, bar kao alternativa. Vjerovatno je zahtjevno programsko rjesenje dvije lige ali bi broj ucesnika jedne i druge dao sve odgovore o opravdanosti izmjene pravila.
Dakle, utisci su svakako pozitivni, imaces i dalje nasu podrsku ali se nadam zvanicnoj opciji SSS LIGE.
Nazad na vrh Ići dole
bridge

bridge


Broj poruka : 405
Datum upisa : 20.06.2009
Lokacija : beograd

KNJIGA UTISAKA Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGA UTISAKA   KNJIGA UTISAKA Icon_minitimeUto 30 Jun 2009 - 16:12

Upssssssss, zaboravih da smo otvorili Knjigu utisaka Shocked

Da ponovim, meni se sve dopalo a slazem se i sa drugima koji su pisali pre mene. Cool

Imam i ideju. Idea
Posto nas je vecina koji smo tu igrali podrzavala predlog za TURNIR PAROVA, hajde da ga odigramo EKSPERIMENTALNO.
Parovi se mogu prijaviti kao par, a mozemo i vuci zreb ili mozda najbolje upartiji ih po principu jaci i slabiji (mislim samo na rejting)
Sistem bodovanja isti 2-1-0
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13557
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

KNJIGA UTISAKA Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGA UTISAKA   KNJIGA UTISAKA Icon_minitimeSre 1 Jul 2009 - 1:29

Da malo razjasnimo nesporazum oko "dupliranja tema"

Na forumu O takmičenjima, diskutovaćemo o predlozima za moguća takmičenja, iznositi svoje ideje i sugestije. Tamo ćemo dakle pripremati teren za neko buduće takmičenje, a kad krenemo u realizaciju dogovorenog, otvara se nova tema ovde, na forumu Takmičenja i posle toga će sve informacije ići kroz tu temu. Tema O takmičenjima miruje do kraja tog turnira - lige, a onda ispočetka.
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Radivoj




Broj poruka : 38
Datum upisa : 19.06.2009
Lokacija : Blizu Anje

KNJIGA UTISAKA Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGA UTISAKA   KNJIGA UTISAKA Icon_minitimeSre 1 Jul 2009 - 10:56

Moj utisak je da mi je dragoslav zakinuo zenu za jedan kredit, umesto 9 koliko sleduje za osvajanje kupa,poslao joj je 8.Mozda se jedan zagubio na putu Very Happy To je negativan utisak Very Happy .A , pozitivan je ovaj turnir.Mislim da bi mogli eksperimetalno probati i ligu.Recimo klasik Very Happy ,zbog kratkoce partije.Predlazem da se odredi recimo tri dana za jedno kolo.Kad se zavrsi kolo unesu se rezultati,napravi tabela i igra sledece.Mislim rokovi se mogu povecati ili smanjiti u zavisnosti od broja igraca.Bilo bi zanimljivo da probamo,a jos zanimljivije da uspemo Very Happy .Mislite o tome,a mozete i o dragoslavu Embarassed .
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13557
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

KNJIGA UTISAKA Empty
PočaljiNaslov: I BI TURNIR (neka košta šta košta)   KNJIGA UTISAKA Icon_minitimeSre 1 Jul 2009 - 16:42

VERUJETE LI U DEDA-MRAZA?

Od početka sam znao šta želim da napišem, a do samog kraja nisam mogao da se odlučim za naslov, pa ako vam se ovaj ne dopada izaberite po svom nahođenju: Više od igre (Z.Š.), Zašto praviš slona od mene (D.D.), 1984. (Dž.O.) ili možda Veliki brat.

Elem, desilo se i to – turnir "svako sa svakim". Manje ili više uspešan, prosudite sami. Kao nekakav "organizator" ovog eksperimenta, vrlo sam zadovoljan. Ali ne želim sad o tome.Sve je već na forumu. O nečemu drugom se ovde radi.

Duže vreme pre turnira imam prosek oko 7,5 sa vrlo malim oscilacijama. Neku pobedim, neku izgubim; nekad osvojim 3-4 poena nekad 10-12 i tako u krug. A onda dođe nedelja, prvi dan turnira. Odigram 2 od 7, što naravno nije neko veliko čudo, i u toku samo jednog dana oborim prosek ispod 7! Reći će neko: pa i to se dešava. Dešava se, ali kad ti pred očima proleću jambovi protivnika, a ti ne možeš da sastaviš 5 istih (a bilo je bogami problema i sa pokerima), onda je osećaj stvarno neprijatan. I pitaš se: da li je ovo moguće? Moji rezultati toga dana su: 4, 3, 4, 6, 5, 4 i 5 (prosek 4,43). Prema tabeli poena to je prosečan rezultat ispod 3900, a obzirom da je jedina šestica pobeda (+2 poena), jasno je da ni jednom nisam napravio 4000. Kvaka je u tome da ne spadam u one kojima je imperativ kategorija, pobeda ili "titula". I ne pišem zbog toga. Ne doživljavam jamb on-line kao puku gimnastiku kažiprsta desne ruke. Za mene je ovo pre svega igra, zabava i DRUŽENJE. Stekao sam ovde drugare (i drugarice bogami Very Happy ) koje ne bih menjao ni za jedinu jedanaesticu u klubu. Samo se opet pitam: kako je moguće?

A onda se prisetim i shvatim: ako je onomad bilo moguće za tri dana odigrati 25 partija sa prosekom preko 13, onda je sve moguće. Posle mnoooogo godina, ponovo verujem u Deda-mraza. A vi?
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Radivoj




Broj poruka : 38
Datum upisa : 19.06.2009
Lokacija : Blizu Anje

KNJIGA UTISAKA Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGA UTISAKA   KNJIGA UTISAKA Icon_minitimeSre 1 Jul 2009 - 17:15

Admin ::
VERUJETE LI U DEDA-MRAZA?

Od početka sam znao šta želim da napišem, a do samog kraja nisam mogao da se odlučim za naslov, pa ako vam se ovaj ne dopada izaberite po svom nahođenju: Više od igre (Z.Š.), Zašto praviš slona od mene (D.D.), 1984. (Dž.O.) ili možda Veliki brat.

Elem, desilo se i to – turnir "svako sa svakim". Manje ili više uspešan, prosudite sami. Kao nekakav "organizator" ovog eksperimenta, vrlo sam zadovoljan. Ali ne želim sad o tome.Sve je već na forumu. O nečemu drugom se ovde radi.

Duže vreme pre turnira imam prosek oko 7,5 sa vrlo malim oscilacijama. Neku pobedim, neku izgubim; nekad osvojim 3-4 poena nekad 10-12 i tako u krug. A onda dođe nedelja, prvi dan turnira. Odigram 2 od 7, što naravno nije neko veliko čudo, i u toku samo jednog dana oborim prosek ispod 7! Reći će neko: pa i to se dešava. Dešava se, ali kad ti pred očima proleću jambovi protivnika, a ti ne možeš da sastaviš 5 istih (a bilo je bogami problema i sa pokerima), onda je osećaj stvarno neprijatan. I pitaš se: da li je ovo moguće? Moji rezultati toga dana su: 4, 3, 4, 6, 5, 4 i 5 (prosek 4,43). Prema tabeli poena to je prosečan rezultat ispod 3900, a obzirom da je jedina šestica pobeda (+2 poena), jasno je da ni jednom nisam napravio 4000. Kvaka je u tome da ne spadam u one kojima je imperativ kategorija, pobeda ili "titula". I ne pišem zbog toga. Ne doživljavam jamb on-line kao puku gimnastiku kažiprsta desne ruke. Za mene je ovo pre svega igra, zabava i DRUŽENJE. Stekao sam ovde drugare (i drugarice bogami Very Happy ) koje ne bih menjao ni za jedinu jedanaesticu u klubu. Samo se opet pitam: kako je moguće?

A onda se prisetim i shvatim: ako je onomad bilo moguće za tri dana odigrati 25 partija sa prosekom preko 13, onda je sve moguće. Posle mnoooogo godina, ponovo verujem u Deda-mraza. A vi?

Hm, HM ,hM, citamo dragoslav i ja ovo i ne mozemo da se otmemo utisku da to nije nesto napisano protivu nas.Ako jeste moramo se oglasiti, a ako nije ispascemo smesni,a pomalo i naivini i svi ce reci:" eto prepoznali se..." .Sta nam je ciniti? Cutacemo mudro i dostojanstveno.I da znate mi nikad ne udaramo na organizatore , vec na pomagace affraid Vezbaj Jovane, vedzbaj i samo vedzbaj i popravice se i plasman i prosek,a i standard (kakv sad standard? Nemam pojma .dragoslav mi sapuce).Evo koliko sutra,ako si prijavio redovnu ligu Joly bice bolje i svi cemo biti srecni,a posebno dragoslav i ja.Sto ja? Ne znam. Haj` nek ostane. Zbog utiska. Kog utiska? Pa,nekog.
Nazad na vrh Ići dole
bridge

bridge


Broj poruka : 405
Datum upisa : 20.06.2009
Lokacija : beograd

KNJIGA UTISAKA Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGA UTISAKA   KNJIGA UTISAKA Icon_minitimeSre 1 Jul 2009 - 23:39

Admin ::
VERUJETE LI U DEDA-MRAZA?

Duže vreme pre turnira imam prosek oko 7,5 sa vrlo malim oscilacijama. Neku pobedim, neku izgubim; nekad osvojim 3-4 poena nekad 10-12 i tako u krug. A onda dođe nedelja, prvi dan turnira. Odigram 2 od 7, što naravno nije neko veliko čudo, i u toku samo jednog dana oborim prosek ispod 7! Reći će neko: pa i to se dešava. Dešava se, ali kad ti pred očima proleću jambovi protivnika, a ti ne možeš da sastaviš 5 istih (a bilo je bogami problema i sa pokerima), onda je osećaj stvarno neprijatan. I pitaš se: da li je ovo moguće? Moji rezultati toga dana su: 4, 3, 4, 6, 5, 4 i 5 (prosek 4,43). Prema tabeli poena to je prosečan rezultat ispod 3900, a obzirom da je jedina šestica pobeda (+2 poena), jasno je da ni jednom nisam napravio 4000. Kvaka je u tome da ne spadam u one kojima je imperativ kategorija, pobeda ili "titula". I ne pišem zbog toga. Ne doživljavam jamb on-line kao puku gimnastiku kažiprsta desne ruke. Za mene je ovo pre svega igra, zabava i DRUŽENJE. Stekao sam ovde drugare (i drugarice bogami Very Happy ) koje ne bih menjao ni za jedinu jedanaesticu u klubu. Samo se opet pitam: kako je moguće?

A onda se prisetim i shvatim: ako je onomad bilo moguće za tri dana odigrati 25 partija sa prosekom preko 13, onda je sve moguće. Posle mnoooogo godina, ponovo verujem u Deda-mraza. A vi?


Dragi moj prijatelju Jovane. evo ti nekoliko razlicitih odgovora na pitanje ima li Deda Mraza
PA IH TI KORISTI PREMA TRENUTIM RASPOLOZENJIMA Razz Wink
santa Evo iz cega se vidi da ja recimo verujem u DEDA MRAZA rendeer

Verujem da u nasem jamb klubu:

1. Niko ne hakerise jamb program clown
2. Svima je tu na prvom mestu zabava Twisted Evil
3. Iskreno mi cestitaju kad ih oderem u partiji bounce
4. Vole pobedu, ali ih ne nervira poraz 🐱
5. Ne vezbaju kako koje kombinacije da okrecu silent
6. Ne koriste bagove na tablama kad ih ima No
7. Niko ne misli da je bash on(ona) najbolji igrac svih vremena king queen
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13557
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

KNJIGA UTISAKA Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGA UTISAKA   KNJIGA UTISAKA Icon_minitimeČet 2 Jul 2009 - 21:21

Novi momenti. Sve je teže baciti 3 iste! Najnoviji prosek je 6,77!!! Sad


Poslednji izmenio Admin dana Pet 3 Jul 2009 - 11:59, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Sponsored content





KNJIGA UTISAKA Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGA UTISAKA   KNJIGA UTISAKA Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
KNJIGA UTISAKA
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENIGMATIKA i druge zavrzlame :: ARHIVA :: FORUM ZA JAMB :: TAKMIČENJA (prijave, rezultati, tabele)-
Skoči na: