ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame

Forum za enigmatiku, logiku i zabavu
 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

Napiši novu temu   Odgovori na poruku
 

 IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3

Ići dole 
+6
mihajlo
N. Petkovski
Kontrolor
Dejan
Gisha
eroslavko
10 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
N. Petkovski




Broj poruka : 4937
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3 - Page 5 Icon_minitimePet 20 Dec 2013 - 17:27

Iskreno, nisam razmišljao o ovome iz razloga što sam u svakom kolu slao anagram(e) i uvek glasao. Nije mi se dogodilo da ikad nešto od ovoga preskočim. Nekoliko puta se dogodilo da budem zadnji glasač i da tako "skrojim" tabelu, ali se to događalo ako sam bio prezauzet drugim poslovima ili nisam bio kod kuće. Ipak uvek sam glasao u propisani rok - četvrtak do ponoći (uglavnom glasam još u sredu).

U vezi konkretnih slučajeva kad se čeka na glasanje onih koji i nisu poslali anagram za to kolo, a dogodi se da ne glasaju (iz bilo kojih razloga), MOŽDA je najbolje da oni koji nisu poslali anagrame i da nemaju prava na glas u tom kolu, nego samo učesnici u kolu. Kažem MOŽDA je najbolje, ali da li je zaista najbolje, ne znam. Jer do sad je bilo - kada imaš anagram na listi, a ne glasaš dobiješ -5 poena, dakle imaš obavezu da glasaš (ako ne glasaš sledi sankcija), ali ako nemaš anagram, imaš samo pravo da glasaš, ali nemaš obavezu za to i ako to ne učiniš nema sankcije, ali se čeka (uzalud) na tebe. Zato kažem da je MOŽDA najbolje ono što sam napisao gore.
Nazad na vrh Ići dole
Zdenko




Broj poruka : 2081
Datum upisa : 18.03.2013

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3 - Page 5 Icon_minitimePet 20 Dec 2013 - 23:19

Moj je prijedlog da glasovanje traje dok ne glasuju svi koji su imali anagram u tekućem kolu. Naravno, pravo glasa bi imali i oni koji nisu imali anagram, ako svoje glasove pošalju prije posljednjeg glasača koji je imao anagram.
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13542
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 68
Lokacija : Požarevac

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3 - Page 5 Icon_minitimeSub 21 Dec 2013 - 16:01

Ljubica nije mogla da se uloguje, pa je komentar poslala na imejl.

Ljubica ::

Iako sam jako zadovoljna organizacijom ovog takmičenja i ocijenila bih ga najvećom osjenom, ali kad je već ova tema data na raspravu, ja bih imala jedan prijedlog. Mislim da bi bilo bolje imati za sastavljanje 6 dana a 1 za ocjenjivanje, nego kao do sada 5 + 2.  Tako bi bilo mnogo lakše dežurati na prikupljanju ocjena samo jedan dan nego dva. Dala bih mogućnost da glasa ko god je ikada učestvovao u sastavljanju. U ponoć bih zaključila glasanje bez obzira ko je glasao a ko nije. Mislim da bismo svi ovom bili na dobitku.
Ako je ovo nekada bilo predmet rasprave, pa je iz nekih razloga bilo neprihvatljivo, molim da izvinite



_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13542
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 68
Lokacija : Požarevac

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3 - Page 5 Icon_minitimeČet 26 Dec 2013 - 8:59

Ostavio sam nekoliko dana, da se još neko oglasi....

Izgleda da smo sad u problemu jer ima više različitih predloga. Pošto Ljubičin predlog, pored toga ko ima 'pravo glasa', podrazumeva i pomeranje rokova, krenućemo od njega, pa molim igrače da se prvo izjasnimo po ovom pitanju:

Da li ste za to da se rok za sastavljanje produži za 1 dan, a za glasanje ostavi 24 sata?

Kad ovo pitanje rešimo (za 2-3 dana), pozabavićemo se i temom prava glasa, tako da će eventualna nova pravila stupiti na snagu od 1. kola 2014. god.

.

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
N. Petkovski




Broj poruka : 4937
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3 - Page 5 Icon_minitimeČet 26 Dec 2013 - 16:15

Sto se mene tice, prihvatljivo mi je to 6+1. Mislim da je dovoljno 24 sata za glasanje (pa to smo skoro uvek i radili). Ako neko ne stigne iz bilo kakvih razloga da glasa za 24 sata, to mu se sigurno nece dogadjati u svakom kolu, bice incidentno.
Prihvatljivo mi je i ono drugo sto je Ljibica predlozila - pravo glasa svakome, kraj glasanja do ponoci (kao i na izborima).
Nazad na vrh Ići dole
mihajlo




Broj poruka : 2911
Datum upisa : 26.12.2011

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3 - Page 5 Icon_minitimeČet 26 Dec 2013 - 16:28

neka bude određen dan za glasanje ,a pravo glasa da ima ko je bar jednom učestvovao u igri
Nazad na vrh Ići dole
Sofija




Broj poruka : 330
Datum upisa : 14.01.2011
Godina : 57

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3 - Page 5 Icon_minitimePet 27 Dec 2013 - 20:57

Podržavam predlog da se glasa samo 1 dan, jer nema potrebe za više vremena. Neka taj dan bude sreda, kao i dosad.

A pravo glasa može imati svako ko je bar jednom učestvovao, što bi ga dodatno motivisalo da češće učestvuje, a ne samo da pasivno glasa.  Sleep
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13542
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 68
Lokacija : Požarevac

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3 - Page 5 Icon_minitimeČet 2 Jan 2014 - 1:55

Ako uzmemo u obzir da je Ljubica predlagač, a i ja nemam ništa protiv da glasanje traje 24 sata (možda će rezultati nekad malo kasniti, ali to se dešavalo i dosad), možemo zaključiti da je većinom igrača ovaj predlog prihvaćen:

Od 1. kola Igre anagrama 2014. godine, glasanje počinje utorkom u ponoć i traje do srede u ponoć!

Usvajanjem ovog predloga, pojednostavljuje se i pitanje 'prava glasa' i čekanja na glasove, pa na osnovu predloga i diskusije zaključujem:

Pravo glasa ima svako ko je učestvovao u makar jednom kolu Igre anagrama, u tekućoj godini.

Ovo znači da je glasanje otvoreno do ponoći, i rezultati se mogu proglasiti ranije samo u slučaju ako su glasali svi sa pravom glasa.

.

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Sponsored content





IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3 - Page 5 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3
Nazad na vrh 
Strana 5 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 1
» IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2
» IGRA ANAGRAMA 2015/2
» igra anagrama
» IGRA ANAGRAMA 2015/1

Dozvole ovog foruma:Možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENIGMATIKA i druge zavrzlame :: ENIGMATSKI FORUM :: IGRA ANAGRAMA-
Napiši novu temu   Odgovori na porukuSkoči na: