ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame

Forum za enigmatiku, logiku i zabavu
 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

Napiši novu temu   Odgovori na poruku
 

 IGRA ANAGRAMA 2013/2

Ići dole 
+9
Gisha
Zoran J
Zdenko
Luka
mihajlo
eroslavko
ljubica
N. Petkovski
Kontrolor
13 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 26 ... 51  Sledeći
AutorPoruka
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13542
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 68
Lokacija : Požarevac

IGRA ANAGRAMA 2013/2 Empty
PočaljiNaslov: IGRA ANAGRAMA 2013/2   IGRA ANAGRAMA 2013/2 Icon_minitimeUto 23 Jul 2013 - 1:07


PRAVILA IGRE ANAGRAMA
1. Igra anagrama se odvija preko ovog foruma (ne preko čet-boksa). Pravo učešća imaju svi zainteresovani.

2. Na zadatu temu treba sastaviti pravilan i čist anagram, bez izmena, viška ili manjka slova.

3. U svakom kolu jedan anagramista može da prijavi više anagrama, ali, po njegovom izboru, najviše dva mogu u konkurenciju za izbor najboljeg.

4. Domaćin kola (ili administrator) objavljuje listu predloga anagrama u utorak pre podne, a sve eventualne izmene i reklamacije moguće su tog dana do ponoći. Po zaključenju liste, domaćin kola imejlom prikuplja glasove anagramista.

5. Glasanje se odvija po zaključenju liste u sredu i četvrtak. Glasa se po sistemu 5-4-3-2-1, pri čemu autor anagrama ne može da glasa za svoj(e) anagram(e). Svima koji prijave svoje radove, a ne glasaju u tom kolu, oduzima se po 5 bodova.

6. U izboru anagrama meseca učestvuju samo pobednički radovi. Glasa se za tri anagrama po sistemu 3, 2, 1, pri čemu zastupljeni autori najpre glasaju za "tuđe" radove, bodovima od 3 naniže, a eventualne preostale glasove dodeljuju svojim anagramima. U slučaju da autor anagrama u konkurenciji ne glasa, svakom njegovom radu se oduzima 3 poena.

7. Pravo glasanja imaju svi koji su učestvovali u tekućem ili u najmanje jednom od tri prethodna kola, a za anagram meseca mogu glasati svi koji su učestvovali u tom mesecu.

8. Pobednik kola zadaje novu temu po objavljivanju rezultata glasanja (u četvrtak ili u petak), i objavljuje je na ovom forumu.

9. U slučaju istog broja bodova, dva ili više anagrama na vrhu tabele, prednost ima anagram koji je dobio više petica, zatim četvoraka, trojaka itd (za redovno kolo), odnosno više trojaka ili dvojaka, za anagram meseca. Ako 2 ili više anagrama imaju potpuno iste ocene, oni dele 1. mesto i ravnopravno učestvuju u izboru za anagram meseca odnosno godine.

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!


Poslednji izmenio Kontrolor dana Uto 3 Sep 2013 - 18:27, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
N. Petkovski




Broj poruka : 4937
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

IGRA ANAGRAMA 2013/2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA 2013/2   IGRA ANAGRAMA 2013/2 Icon_minitimeUto 23 Jul 2013 - 11:58

Tako je domaćine, fali mi jedno A yelowcard . Nisi ti badava KONTROLOR Shocked Shocked Shocked . Dakle, ispravljam anagram i on sada glasi:

SPOSOBNI AUTOR OCENI I SAMO ŠUTI, LOŠ POMINJAO GEST VOLJE
Nazad na vrh Ići dole
ljubica

ljubica


Broj poruka : 960
Datum upisa : 10.06.2011

IGRA ANAGRAMA 2013/2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA 2013/2   IGRA ANAGRAMA 2013/2 Icon_minitimeUto 23 Jul 2013 - 13:36


SVI O BOEMU OPUCAŠE MIŠLJENJA O STOPOSTO ORIGINALNOSTI!
Nazad na vrh Ići dole
ljubica

ljubica


Broj poruka : 960
Datum upisa : 10.06.2011

IGRA ANAGRAMA 2013/2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA 2013/2   IGRA ANAGRAMA 2013/2 Icon_minitimeUto 23 Jul 2013 - 14:07


ONO BOEM PROSTO ŠUTIO, MIŠLJENJA I OGLAS POSTAVE ONI SUCI!
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

IGRA ANAGRAMA 2013/2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA 2013/2   IGRA ANAGRAMA 2013/2 Icon_minitimeUto 23 Jul 2013 - 17:14

Mesud:

Hvala interventnom timu na primjedbama. SOLO je ispušteno i treba da stoji upravo tamo gdje Jovan kaže.
Umjesto SPISATELJA (i ja sam to uočio) ide slijedeće:
SOSA PUNO UPETLJA MISLI: OSOBITI UMOTVORCI NJEGOŠ, ŠENOA..!
Pozdrav svima!
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13542
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 68
Lokacija : Požarevac

IGRA ANAGRAMA 2013/2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA 2013/2   IGRA ANAGRAMA 2013/2 Icon_minitimeUto 23 Jul 2013 - 18:22

Privremena lista anagrama:

ŠTO SU PISCI BOLJI, TO MANJE GOVORE O ONOME ŠTO SU NAPISALI. 


1. UMETNOST SEBE  PRONOSI, ŠAŠAV OGOLIO POTONJU MISAO I CILJ!
2. O, NJEGOV ROMAN STO POSTO OŠINUO PUBLICISTE I ŠALJE MISAO!
3. O, AMO, UMESTO ORIGINALNOSTI, ŠUPCI ISPOLJE OSOBENJAŠTVO
4. E, OVO ISTICAO LJOSA: ŠUTNJOM POSPEŠI ORIGINALNOST BOEMU
5. E..., NOBELOVAC  OSPORIO GOLjE  I SA ŠUTNjOM  ŠTITIO PUN SMISAO.
6. UBOG AUTOR PONOSNO SAOPŠTI CELOVITO MIŠLJENJE I SMISAO!
7. OSOBNO OPROSTIO MIŠLjENjE I POSLANICE, A GUŠIO MUTAVOST.
8. O, STOPOSTO UMIŠLJENI GOTOVANI, ŠUPCI , BOEMI SOLO SANJARE.
9. IŠAO SI ŠUTNJOM, I USPEO CITIRAT PONOS OSLOVLJENOG BOEMA
10. SPOSOBNI AUTOR OCENI I SAMO ŠUTI, LOŠ POMINJAO GEST VOLJE
11. SEBI SI SAMO ŠUTNJOM NOSIO ORIGINAL LJEPOTE POŠTOVAOCU
12.
SVI O BOEMU OPUCAŠE MIŠLJENJA O STOPOSTO ORIGINALNOSTI!

13. ONO BOEM PROSTO ŠUTIO, MIŠLJENJA I OGLAS POSTAVE ONI SUCI!
14. SOSA PUNO UPETLJA MISLI: OSOBITI UMOTVORCI NJEGOŠ, ŠENOA..!

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13542
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 68
Lokacija : Požarevac

IGRA ANAGRAMA 2013/2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA 2013/2   IGRA ANAGRAMA 2013/2 Icon_minitimeSre 24 Jul 2013 - 0:16

Konačna lista anagrama:

ŠTO SU PISCI BOLJI, TO MANJE GOVORE O ONOME ŠTO SU NAPISALI. 

1. UMETNOST SEBE  PRONOSI, ŠAŠAV OGOLIO POTONJU MISAO I CILJ!
2. O, NJEGOV ROMAN STO POSTO OŠINUO PUBLICISTE I ŠALJE MISAO!
3. O, AMO, UMESTO ORIGINALNOSTI, ŠUPCI ISPOLJE OSOBENJAŠTVO
4. E, OVO ISTICAO LJOSA: ŠUTNJOM POSPEŠI ORIGINALNOST BOEMU
5. E..., NOBELOVAC  OSPORIO GOLjE  I SA ŠUTNjOM  ŠTITIO PUN SMISAO.
6. UBOG AUTOR PONOSNO SAOPŠTI CELOVITO MIŠLJENJE I SMISAO!
7. OSOBNO OPROSTIO MIŠLjENjE I POSLANICE, A GUŠIO MUTAVOST.
8. O, STOPOSTO UMIŠLJENI GOTOVANI, ŠUPCI , BOEMI SOLO SANJARE.
9. IŠAO SI ŠUTNJOM, I USPEO CITIRAT PONOS OSLOVLJENOG BOEMA
10. SPOSOBNI AUTOR OCENI I SAMO ŠUTI, LOŠ POMINJAO GEST VOLJE
11. SEBI SI SAMO ŠUTNJOM NOSIO ORIGINAL LJEPOTE POŠTOVAOCU
12.
SVI O BOEMU OPUCAŠE MIŠLJENJA O STOPOSTO ORIGINALNOSTI!

13. ONO BOEM PROSTO ŠUTIO, MIŠLJENJA I OGLAS POSTAVE ONI SUCI!
14. SOSA PUNO UPETLJA MISLI: OSOBITI UMOTVORCI NJEGOŠ, ŠENOA..!


Glasove šaljite na jovan.n@sbb.rs (eto meni procenta lloll)

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13542
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 68
Lokacija : Požarevac

IGRA ANAGRAMA 2013/2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA 2013/2   IGRA ANAGRAMA 2013/2 Icon_minitimePet 26 Jul 2013 - 12:15

Uvek kad pomisliš da se stvari polako dovode u red, nađe se nešto (ili neko) da to pokvari. U Marfijevo ime, izvinjavam se zbog kašnjenja.

Čestitam Nikoli na pobedi i nadam se da će naići tokom dana i postaviti novi zadatak.

IGRA ANAGRAMA 2013/2 Ngga

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
N. Petkovski




Broj poruka : 4937
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

IGRA ANAGRAMA 2013/2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA 2013/2   IGRA ANAGRAMA 2013/2 Icon_minitimePet 26 Jul 2013 - 15:40

Evo me! Stigao sam kući, pa na blog. I gle divna čuda - ja pobedio!!! cheers cheers cheers   Kada smo pre dva kola Zdenko i ja vodili mrtvu trku sa istim brojem bodova, pa čak i iste poene, verovatno sam bio u prednosti jer sam ranije poslao anagram i taman sam se mučio kakvu temu da smislim ako budem pobednik, dve dame (SI i KM) su odlučile - dale više poena njemu i spasle me muka. Ovoga puta moja pobeda dolazi na pravi datum i imam temu. Danas je 26 jul, a kao što znate (možda neko i ne), na današnji dan 1963 godine, dakle pre tačno 50 godina Skoplje je doživelo katastrofalni zemljotres, grad je bio potpuno razrušen, poginulo je 1070 ljudi, preko 3500 je bilo povređeno, a hiljade i hiljade porodica je ostalo bez domova. Jačina potresa je bila 6,5 stepeni po Rihteru (od maksimalnih 9), a na onim mestima u centru grada gde su bila najveća razaranja je bilo izmereno čak i 7,8! Ja sam zamalo poginuo, bio sam u tom trenutku na željezničkoj stanici koja se srušila meni ispred nosa. Srećom, niko od moje porodice nije stradao, zgrada u kojoj sam stanovao je ostala na mestu, ali je bila dosta oštećena, pa su je sanirali čitavih godinu dana (za to vreme sam morao da živim u Kumanovu, u internatu i išao u kumanovsku gimnaziju). Danas sam bio na groblju gde je održana prigodna manifestacija povodom tužne godišnjice ovog događaja i upravo dolazim odatle.  Dakle, da ne dužim, nova tema će biti:

PEDESET GODINA OD KATASTROFALNOG ZEMLJOTRESA U SKOPLJU

IGRA ANAGRAMA 2013/2 Katastrogalni-zemljotres-u-Skoplju-u-5-i-17-sati


P.S. Hvala Kontroloru na čestitkama i svima koji su mi dali poene. Za "anagramijadu" na ovom istom blogu sam već sastavljao nešto na gornju temu (ne očekujući pobedu u zadnjem kolu Igre anagrama, koja je došla kao kec na desetku), pa će uskoro to ići i ovde i tamo.
Nazad na vrh Ići dole
N. Petkovski




Broj poruka : 4937
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

IGRA ANAGRAMA 2013/2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA 2013/2   IGRA ANAGRAMA 2013/2 Icon_minitimePet 26 Jul 2013 - 16:27

Izgleda da ću ja i morati da probijem led:

OD TEKTONSKOG UDARA POLJULJA SE TLO. SEIZMOGRAF DÂ STEPEN

DA = DADE. Molim Jovana da metne akcenat na ono A
Nazad na vrh Ići dole
N. Petkovski




Broj poruka : 4937
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

IGRA ANAGRAMA 2013/2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA 2013/2   IGRA ANAGRAMA 2013/2 Icon_minitimePet 26 Jul 2013 - 21:51

Eeeeeeeeeeeeeejjjjjjjjjjj ljudi!!! Gde ste? Pa neću se valjda takmičiti sam sa sobom!? Ma nemojte mi reći da je tema teška. Rešavali smo mi svašta i super je bilo. Ajde, samo napred!!!
Nazad na vrh Ići dole
mihajlo




Broj poruka : 2911
Datum upisa : 26.12.2011

IGRA ANAGRAMA 2013/2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA 2013/2   IGRA ANAGRAMA 2013/2 Icon_minitimePet 26 Jul 2013 - 21:56

Nikola je pobednik i od mene ima drink  ali nas namuči !

odužilo se a sada stavi svoj biser i kako sad da ja imam volju !?

ali da pokušam...
Nazad na vrh Ići dole
N. Petkovski




Broj poruka : 4937
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

IGRA ANAGRAMA 2013/2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA 2013/2   IGRA ANAGRAMA 2013/2 Icon_minitimePet 26 Jul 2013 - 22:35

Ne kloni duhom, ni ti ni ostali. Pogledaj listu anagrama iz zadnjeg kola. Moj je anagram bio 12-ti po redu, dakle izređali se pre mene dobri anagrami, potrošile se dobre reči, ali ipak sam smogao snage da sastavim nešto dobro i to je pobedilo. Pokušavam ja još jedan anagram za ovo kolo, mislim da je dobar, ali mi manjka još malo glazure, jer osećam da može biti bolji nego što je sad. Na muci se poznaju junaci.
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

IGRA ANAGRAMA 2013/2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA 2013/2   IGRA ANAGRAMA 2013/2 Icon_minitimePet 26 Jul 2013 - 23:45

Čestitam Nikoli (mogla je i neka vedrija tema)

DA, POSTADE GADNO, LJULJNE SE TLO, SEIZMOGRAF OPET SKAKUT'O
Nazad na vrh Ići dole
N. Petkovski




Broj poruka : 4937
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

IGRA ANAGRAMA 2013/2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA 2013/2   IGRA ANAGRAMA 2013/2 Icon_minitimeSub 27 Jul 2013 - 0:24

Zahvaljujem Slavku. Jeste, mogla je i vedrija tema, ali je ovo ipak jedinstven slučaj ovakve (makar i tužne) godišnjice na području bivše Juge. 50 godina je ipak nešto što se ne može preskočiti. A svih ovih 50 godina se uvek sećam da sam za dlaku izbegao smrt i da ne biste sada imali svog prijatelja iz Makedonije da sam stajao samo korak ispred mesta gde sam se zadesio kad se srušila željeznička stanica. Tužan trenutak, ali meni i radost jer sam ostao živ.

Evo još jedan moj pokušaj na ovu moju temu:

EGZAKTNI FOTOS: GOSPODE, LJULJA SE TLE! MUKE, POSTRADA NAROD
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





IGRA ANAGRAMA 2013/2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA 2013/2   IGRA ANAGRAMA 2013/2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
IGRA ANAGRAMA 2013/2
Nazad na vrh 
Strana 1 od 51Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 26 ... 51  Sledeći
 Similar topics
-
» IGRA ANAGRAMA 2013/1
» IGRA ANAGRAMA 2016/1
» IGRA ANAGRAMA 2015/2
» igra anagrama
» Igra anagrama

Dozvole ovog foruma:Možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENIGMATIKA i druge zavrzlame :: ENIGMATSKI FORUM :: IGRA ANAGRAMA-
Napiši novu temu   Odgovori na porukuSkoči na: