ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame

Forum za enigmatiku, logiku i zabavu
 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 SITNE ZAGONETKE

Ići dole 
+8
Luka
Kontrolor
Mesud
Ilija Đurković
Dejan
Minja
ilijao
secujski
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 51 ... 71  Sledeći
AutorPoruka
Ilija Đurković

Ilija Đurković


Broj poruka : 2093
Datum upisa : 12.08.2012
Godina : 53
Lokacija : Podgorica

SITNE ZAGONETKE - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: SITNE ZAGONETKE   SITNE ZAGONETKE - Page 31 Icon_minitimeNed 10 Maj 2015 - 9:11

Luka ::
Dejan ::
SITNE ZAGONETKE - Page 31 15dqm35

Poliva Dina ruže!

Možda je bolje: NALIVA DINA RUŽE jer bi za "po livadi..." značilo da ih ima više raspoređenih po livadi. Mada, i ovako je ispravno...
Nazad na vrh Ići dole
Luka

Luka


Broj poruka : 4724
Datum upisa : 30.04.2011

SITNE ZAGONETKE - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Luka   SITNE ZAGONETKE - Page 31 Icon_minitimeNed 10 Maj 2015 - 10:41

Ilija Đurković ::
Luka ::
Dejan ::
SITNE ZAGONETKE - Page 31 15dqm35

Poliva Dina ruže!

Možda je bolje: NALIVA DINA RUŽE jer bi za "po livadi..." značilo da ih ima više raspoređenih po livadi. Mada, i ovako je ispravno...

Jest Ilija, to je i meni bila prva (logičnija) varijanta, no "pitkije" mi je bilo ovo rješenje, a na to me asocirao i Dejanov uradak s Kviskotekinog natječaja: Povele bi turiste na Pag.

No, iskreno govoreći, za razliku od postavke: po Velebitu ris, te napa G, moje razmišljanje o ovom rebusu jest da je postavka u oba slučaja nedorečena: na(po) livadi nar, uže ..., , bolje reći nezavršena (rečenica), te bi recimo, sa nekim veznikom: i, pa, uz, do, pri, pre, iza, nakon tik uz ... ista bila prihvatljivija
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13562
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

SITNE ZAGONETKE - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: SITNE ZAGONETKE   SITNE ZAGONETKE - Page 31 Icon_minitimePon 11 Maj 2015 - 2:00

Ilija Đurković ::
Kontrolor ::
SITNE ZAGONETKE - Page 31 7x9_kl10Magični lik uz jučerašnji rođendan američkog glumca.

Opisi su dati po redu, ali treba otkriti poziciju tematskog pojma.

- Dobrovoljci u nekom poslu ili akciji

- Vrsta maratona u prirodi

- Muzičko delo za gudače, Kšištofa Pendereckog

- Činiti da nešto nestane, odstranjivati

- Glavni grad Izraela

- Srušiti se, pasti

Da pokušam:

VOLONTERI
ULTRA-KROS
DŽORDŽ KLUNI
ANAKLASIS
OTKLANJATI
JERUSALIM
ORONITI SE


Bravo za Iliju i Luku happyup. U RMS postoji glagol sroniti se, ali verujem da je negde zapisano i ovako.

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13562
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

SITNE ZAGONETKE - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: SITNE ZAGONETKE   SITNE ZAGONETKE - Page 31 Icon_minitimePon 11 Maj 2015 - 2:02

SITNE ZAGONETKE - Page 31 Ilijau10

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
N. Petkovski




Broj poruka : 4942
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

SITNE ZAGONETKE - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: SITNE ZAGONETKE   SITNE ZAGONETKE - Page 31 Icon_minitimePon 11 Maj 2015 - 13:06

Ovako predstavljeno dobija se rešenje IVO JEROLIMOV, ali on nije IVO nego IVE
Nazad na vrh Ići dole
Luka

Luka


Broj poruka : 4724
Datum upisa : 30.04.2011

SITNE ZAGONETKE - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Luka   SITNE ZAGONETKE - Page 31 Icon_minitimePon 11 Maj 2015 - 15:44

N. Petkovski ::
Ovako predstavljeno dobija se rešenje IVO JEROLIMOV, ali on nije IVO nego IVE

Jest, Nikola, i ja sam uvijek mislio da je Ive, jer je očito tako nazivan u kolokvijalnom govoru, no guglajući po povijesti Hajduka, a to piše i na predmetnoj sličici povodom svjetskog prvensta u Španjolskoj, stoji ipak IVO. Uostalom mogla se napraviti Upletaljka i sa imenom Ive.
Nazad na vrh Ići dole
Dejan

Dejan


Broj poruka : 1525
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 53
Lokacija : Središte Pakla

SITNE ZAGONETKE - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: SITNE ZAGONETKE   SITNE ZAGONETKE - Page 31 Icon_minitimePon 11 Maj 2015 - 17:00

Možda je bolje: NALIVA DINA RUŽE jer bi za "po livadi..." značilo da ih ima više raspoređenih po livadi. Mada, i ovako je ispravno...[/quote]

Slažem se sa Ilijom, NALIVA sam zamislio (može i poliva). Bio bih srećniji da između nara i užeta postoji neki veznik...ovako sam prosečnu ideju izvukao dobrom ilustracijom.
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13562
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

SITNE ZAGONETKE - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: SITNE ZAGONETKE   SITNE ZAGONETKE - Page 31 Icon_minitimePon 11 Maj 2015 - 18:47

Luka ::
N. Petkovski ::
Ovako predstavljeno dobija se rešenje IVO JEROLIMOV, ali on nije IVO nego IVE

Jest, Nikola, i ja sam uvijek mislio da je Ive, jer je očito tako nazivan u kolokvijalnom govoru, no guglajući po povijesti Hajduka, a to piše i na predmetnoj sličici povodom svjetskog prvensta u Španjolskoj, stoji ipak IVO. Uostalom mogla se napraviti Upletaljka i sa imenom Ive.

Dok sam tražio adekvatnu sliku, i ja sam video da su u opticaju dve varijante njegovog imena, pa sam čak razmišljao da postavim dve upletaljke, ali bi time, ionako lak zadatak, bio skoro rešen.

Evo originalne slike: SITNE ZAGONETKE - Page 31 $T2eC16NHJHEE9ny2qThdBQIRhU2YMQ~~60_35

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
N. Petkovski




Broj poruka : 4942
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

SITNE ZAGONETKE - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: SITNE ZAGONETKE   SITNE ZAGONETKE - Page 31 Icon_minitimePon 11 Maj 2015 - 23:12

Jerolimova sam oduvek znao kao IVE, mali milion puta sam ga tako i opisivao u mojim ukrštenicama. Na Googleu sam ukucao i IVO i IVE JEROLIMOV i dobija se sledeće: levo je više odrednica o njemu i kao IVO i kao IVE, ali desno gde su njegovi osnovni podaci i slika stoji samo IVE
Nazad na vrh Ići dole
Ilija Đurković

Ilija Đurković


Broj poruka : 2093
Datum upisa : 12.08.2012
Godina : 53
Lokacija : Podgorica

SITNE ZAGONETKE - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: SITNE ZAGONETKE   SITNE ZAGONETKE - Page 31 Icon_minitimeUto 12 Maj 2015 - 0:19

Ive Jerolimov se pojavljuje samo na engleskoj Wikipediji, dok se i na slikama pod Ive Jerolimov pojavljuju ona koju je Jovan priložio i na kojoj piše verzija IVO.

Sa hrvatske Wikipedije:

Ivo Jerolimov (mlađi)

Ivo Jerolimov, mlađi (Preko 30. ožujka 1958-) hrvatski nogometaš i reprezentativac, obrambeni igrač (centarhalf u Rijeci) i napadač u Hajduku. Profesionalnu karijeru zapoćinje u Rijeci 1978. u koju je dođšao iz NK Nehaj iz Senja (1976-77), a u Hajduk dolazi 1982. da bi do 1987 za njega je odigrao 150 utakmica i zabio 26 golova. Prvi nastup u Hajduku ima 15. kolovoza 1982 protiv Veleža u Splitu (1:1), a nastupa u početnom sastavu.

Za Rijeku nastupa sa ekipom koja osvaja dva trofeja, Kup maršala Tita 1978 i 1979, a u Hajduk več dolazi kao reprezentativac, sa kojim opet osvaja Kup maršala Tita 1983/84 i 1986/87.

Svoju nogometnu karijeru završava u belgijskom klubu Cercle Brugge SV (1987-1989). Za reprezentaciju Jugoslavije nastupao je na šest utakmica.
Nazad na vrh Ići dole
Ilija Đurković

Ilija Đurković


Broj poruka : 2093
Datum upisa : 12.08.2012
Godina : 53
Lokacija : Podgorica

SITNE ZAGONETKE - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: SITNE ZAGONETKE   SITNE ZAGONETKE - Page 31 Icon_minitimeUto 12 Maj 2015 - 0:21

Jeste da pripadam mlađoj generaciji, ali dobro pamtim vrijeme kada je igrao ovaj fudbaler, jer sam intenzivno pratio sport. Oduvijek sam ga znao kao IVA Jerolimova...
Nazad na vrh Ići dole
Luka

Luka


Broj poruka : 4724
Datum upisa : 30.04.2011

SITNE ZAGONETKE - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Upletaljka   SITNE ZAGONETKE - Page 31 Icon_minitimeČet 14 Maj 2015 - 16:29

Uz 46. rođendan glumice:
UPLETALJKA

_ _ _ _    

BL _ N _ H _ T _


SITNE ZAGONETKE - Page 31 Cate_blanchett_724772
Nazad na vrh Ići dole
Ilija Đurković

Ilija Đurković


Broj poruka : 2093
Datum upisa : 12.08.2012
Godina : 53
Lokacija : Podgorica

SITNE ZAGONETKE - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: SITNE ZAGONETKE   SITNE ZAGONETKE - Page 31 Icon_minitimeČet 14 Maj 2015 - 16:59

CATE BLANCHETT
Nazad na vrh Ići dole
Luka

Luka


Broj poruka : 4724
Datum upisa : 30.04.2011

SITNE ZAGONETKE - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Rebus   SITNE ZAGONETKE - Page 31 Icon_minitimePet 15 Maj 2015 - 15:26

Uz 67. rođendan.
GLAZBENA  JEDNADŽBA

SITNE ZAGONETKE - Page 31 Braja+SITNE ZAGONETKE - Page 31 1272785835NENO_BELAN_U_CAVTATU_01052010_BY_ZT___28=SITNE ZAGONETKE - Page 31 Brian-eno-1
Nazad na vrh Ići dole
Ilija Đurković

Ilija Đurković


Broj poruka : 2093
Datum upisa : 12.08.2012
Godina : 53
Lokacija : Podgorica

SITNE ZAGONETKE - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: SITNE ZAGONETKE   SITNE ZAGONETKE - Page 31 Icon_minitimePet 15 Maj 2015 - 16:43

BRAJA + NENO = BRAJAN ENO
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





SITNE ZAGONETKE - Page 31 Empty
PočaljiNaslov: Re: SITNE ZAGONETKE   SITNE ZAGONETKE - Page 31 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
SITNE ZAGONETKE
Nazad na vrh 
Strana 31 od 71Idi na stranu : Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 51 ... 71  Sledeći
 Similar topics
-
» ANAGRAMIJADA
» ANAGRAMIJADA
» SITNE ZAGONETKE
» SITNE ZAGONETKE
» SITNE ZAGONETKE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENIGMATIKA i druge zavrzlame :: ENIGMATSKI FORUM :: MALA ŠKOLA ENIGMATIKE-
Skoči na: