ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame

Forum za enigmatiku, logiku i zabavu
 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 ANAGRAMIJADA

Ići dole 
+5
Ilija Đurković
ilijao
Luka
stipan medo medolino
N. Petkovski
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 39 ... 67  Sledeći
AutorPoruka
stipan medo medolino

stipan medo medolino


Broj poruka : 561
Datum upisa : 18.10.2014

ANAGRAMIJADA - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANAGRAMIJADA   ANAGRAMIJADA - Page 11 Icon_minitimePet 9 Jan 2015 - 19:59

Luka ::
medolino ::
Luka ::
Uz 36. rođendan
A, SKLOPITE PESTI!
ANAGRAMIJADA - Page 11 140612172908-19-world-cup-0612-horizontal-gallery
E PAKOSTI SPLITE!
Stipane, u arhivi imam dvadesetak premeta na ovu temu, no ovu PAKOSNU inačicu nemam. happyup


Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
stipan medo medolino

stipan medo medolino


Broj poruka : 561
Datum upisa : 18.10.2014

ANAGRAMIJADA - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANAGRAMIJADA   ANAGRAMIJADA - Page 11 Icon_minitimePet 9 Jan 2015 - 20:00

ilijao ::
Uz godišnjicu rođenja književnice!

ONA MI SVE DOBRO!-reče Žan Pol Sartr.

SIMON DE BOVOAR
Nazad na vrh Ići dole
Luka

Luka


Broj poruka : 4724
Datum upisa : 30.04.2011

ANAGRAMIJADA - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: PremetLuk   ANAGRAMIJADA - Page 11 Icon_minitimePet 9 Jan 2015 - 21:12

ilijao ::
Uz godišnjicu rođenja književnice!

ONA MI SVE DOBRO!-reče Žan Pol Sartr.
ANAGRAMIJADA - Page 11 Images?q=tbn:ANd9GcTx_Z7SHn0uhvzmplJe7Xneidl_I41PSUgDn_ibGKUKhiDqc1d5PQ
OVO MIS BERTAND (i=t)

PS: I kod Ilijinog premeta imamo izmjenu (O=I)
Nazad na vrh Ići dole
Luka

Luka


Broj poruka : 4724
Datum upisa : 30.04.2011

ANAGRAMIJADA - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: PremetLuk   ANAGRAMIJADA - Page 11 Icon_minitimePet 9 Jan 2015 - 21:17

PremetLuk s izmjenom povodom 159. obljetnice rođenja srpskog skladatelja:

MANJA ETNOSVIRKA
ANAGRAMIJADA - Page 11 Images-2
Nazad na vrh Ići dole
ilijao

ilijao


Broj poruka : 1230
Datum upisa : 15.04.2014
Godina : 63
Lokacija : Privlaka,Slavonija

ANAGRAMIJADA - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Anagramijada   ANAGRAMIJADA - Page 11 Icon_minitimePet 9 Jan 2015 - 21:47

Luka ::
ilijao ::
Uz godišnjicu rođenja književnice!

ONA MI SVE DOBRO!-reče Žan Pol Sartr.
ANAGRAMIJADA - Page 11 Images?q=tbn:ANd9GcTx_Z7SHn0uhvzmplJe7Xneidl_I41PSUgDn_ibGKUKhiDqc1d5PQ
OVO MIS BERTAND (i=t)

PS: I kod Ilijinog premeta imamo izmjenu (O=I)
?

Ne vidim ,Luka, koje "O", i zašto treba izmijeniti, kao niti kako bi onda trebalo glasiti rješenje? Isto tako, i u tvom premetu nelogično mi je da je I=T!
Za narečenu gospođu sam našao da se zove SIMON DE BOVOAR, a za to je sasvim korektno ONA MI SVE DOBRO. Osim ako je stvar u izgovoru!
Nazad na vrh Ići dole
stipan medo medolino

stipan medo medolino


Broj poruka : 561
Datum upisa : 18.10.2014

ANAGRAMIJADA - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANAGRAMIJADA   ANAGRAMIJADA - Page 11 Icon_minitimePet 9 Jan 2015 - 21:53

Luka ::
PremetLuk s izmjenom povodom 159. obljetnice rođenja srpskog skladatelja:

MANJA ETNOSVIRKA
ANAGRAMIJADA - Page 11 Images-2
STEVAN MOKRANJAC
Nazad na vrh Ići dole
Luka

Luka


Broj poruka : 4724
Datum upisa : 30.04.2011

ANAGRAMIJADA - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Luka   ANAGRAMIJADA - Page 11 Icon_minitimePet 9 Jan 2015 - 22:14

ilijao ::
Luka ::
ilijao ::
Uz godišnjicu rođenja književnice!

ONA MI SVE DOBRO!-reče Žan Pol Sartr.
ANAGRAMIJADA - Page 11 Images?q=tbn:ANd9GcTx_Z7SHn0uhvzmplJe7Xneidl_I41PSUgDn_ibGKUKhiDqc1d5PQ
OVO MIS BERTAND (i=t)

PS: I kod Ilijinog premeta imamo izmjenu (O=I)
?
Ne vidim ,Luka, koje "O", i zašto treba izmijeniti, kao niti kako bi onda trebalo glasiti rješenje? Isto tako, i u tvom premetu nelogično mi je da je I=T!
Za narečenu gospođu sam našao da se zove SIMON DE BOVOAR, a za to je sasvim korektno ONA MI SVE DOBRO. Osim ako je stvar u izgovoru!

Mea culpa, i to više puta!

Htijući što prije nadopuniti tvoj premet sa slikom nisam provejeravao izgovor, već sam išao premetati SIMON DE BOVARI, i očito mi je u podsvjesti bila Flaubertova Madam Bovary. U brzini pri objavi sam zamijenio slova izmjene unhappy, dakle trebalo je T=I, a programu premeta uopće nisam primjetio da sam krivo ukucao unhappy i prezime njena oca, a baš mi je je bila zgodna nadopuna tvog premeta Trebalo je Bertrand, jer je puno ime francuske pjesnikinje: Simone Lucie Ernestine Marie Bertrand de Beauvoir.

Misleći da radim s pravim slovima, lako sam uočio da kod tebe ima tri O, te sam to i dopisao unhappy.

Ispričavam se Embarassed tebi, osobito što ti je premet super happyup i to ČIST, te rješavačima ako sam ih dove u zabludu. sorry
Nazad na vrh Ići dole
Luka

Luka


Broj poruka : 4724
Datum upisa : 30.04.2011

ANAGRAMIJADA - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: PremetLuk   ANAGRAMIJADA - Page 11 Icon_minitimePet 9 Jan 2015 - 22:54

Povodom obljetnice rođenja - dva djela književnika:

KVIZ:  ŽESTOKA ČAPEKOVA SATIRA - IN! (č=i)
ANAGRAMIJADA - Page 11 1039
SATIRA K(NJ)IŽEVNIKA KAO ZAPOVESTI!
Nazad na vrh Ići dole
N. Petkovski




Broj poruka : 4945
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

ANAGRAMIJADA - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANAGRAMIJADA   ANAGRAMIJADA - Page 11 Icon_minitimeSub 10 Jan 2015 - 1:16

Evo ko je noćobdija hello

KAKO SE PRAVI
IZ ŽIVOTA INSEKATA
Nazad na vrh Ići dole
ilijao

ilijao


Broj poruka : 1230
Datum upisa : 15.04.2014
Godina : 63
Lokacija : Privlaka,Slavonija

ANAGRAMIJADA - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Anagramijada   ANAGRAMIJADA - Page 11 Icon_minitimeSub 10 Jan 2015 - 8:03

Luka ::
ilijao ::
Luka ::
ilijao ::
Uz godišnjicu rođenja književnice!

ONA MI SVE DOBRO!-reče Žan Pol Sartr.
ANAGRAMIJADA - Page 11 Images?q=tbn:ANd9GcTx_Z7SHn0uhvzmplJe7Xneidl_I41PSUgDn_ibGKUKhiDqc1d5PQ
OVO MIS BERTAND (i=t)

PS: I kod Ilijinog premeta imamo izmjenu (O=I)
?
Ne vidim ,Luka, koje "O", i zašto treba izmijeniti, kao niti kako bi onda trebalo glasiti rješenje? Isto tako, i u tvom premetu nelogično mi je da je I=T!
Za narečenu gospođu sam našao da se zove SIMON DE BOVOAR, a za to je sasvim korektno ONA MI SVE DOBRO. Osim ako je stvar u izgovoru!

Mea culpa, i to više puta!

Htijući što prije nadopuniti tvoj premet sa slikom nisam provejeravao izgovor, već sam išao premetati SIMON DE BOVARI, i očito mi je u podsvjesti bila Flaubertova Madam Bovary. U brzini pri objavi sam zamijenio slova izmjene  unhappy, dakle trebalo je T=I, a programu premeta uopće nisam primjetio da sam krivo ukucao  unhappy  i prezime njena oca, a baš mi je je bila zgodna nadopuna tvog premeta Trebalo je Bertrand, jer je puno ime francuske pjesnikinje: Simone Lucie Ernestine Marie Bertrand de Beauvoir.

Misleći da radim s pravim slovima, lako sam uočio da kod tebe ima tri O, te sam to i dopisao  unhappy.

Ispričavam se Embarassed tebi, osobito što ti je premet super  happyup i to ČIST, te rješavačima ako sam ih dove u zabludu. sorry

Prvo sam pomislio da si bio na nekoj fešti pa si, došavši kući, izgorio u prevelikom htijenju i želji da se dokažeš na bojnom polju. A kad si otvorio ovu stranicu ni tu ti "đavo ne da mira", nego- ideš malo! ( Govorim iz osobnog iskustva, pa sam te razumio). A iskreno i mene je sve vuklo na Bovari, iz kog razloga sam i više provjerio izgovor. Da ne duljim, sve je OK! drink
Nazad na vrh Ići dole
Luka

Luka


Broj poruka : 4724
Datum upisa : 30.04.2011

ANAGRAMIJADA - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: PremetLuk   ANAGRAMIJADA - Page 11 Icon_minitimeSub 10 Jan 2015 - 8:25

ilijao ::
Luka ::
ilijao ::
Luka ::
ilijao ::
Uz godišnjicu rođenja književnice!
ONA MI SVE DOBRO!-reče Žan Pol Sartr.
ANAGRAMIJADA - Page 11 Images?q=tbn:ANd9GcTx_Z7SHn0uhvzmplJe7Xneidl_I41PSUgDn_ibGKUKhiDqc1d5PQ
OVO MIS BERTAND (i=t)
PS: I kod Ilijinog premeta imamo izmjenu (O=I)
?
Ne vidim ,Luka, koje "O", i zašto treba izmijeniti, kao niti kako bi onda trebalo glasiti rješenje? Isto tako, i u tvom premetu nelogično mi je da je I=T!
Za narečenu gospođu sam našao da se zove SIMON DE BOVOAR, a za to je sasvim korektno ONA MI SVE DOBRO. Osim ako je stvar u izgovoru!

Mea culpa, i to više puta!
Htijući što prije nadopuniti tvoj premet sa slikom nisam provejeravao izgovor, već sam išao premetati SIMON DE BOVARI, i očito mi je u podsvjesti bila Flaubertova Madam Bovary. U brzini pri objavi sam zamijenio slova izmjene  unhappy, dakle trebalo je T=I, a programu premeta uopće nisam primjetio da sam krivo ukucao  unhappy  i prezime njena oca, a baš mi je je bila zgodna nadopuna tvog premeta Trebalo je Bertrand, jer je puno ime francuske pjesnikinje: Simone Lucie Ernestine Marie Bertrand de Beauvoir.
Misleći da radim s pravim slovima, lako sam uočio da kod tebe ima tri O, te sam to i dopisao  unhappy.
Ispričavam se Embarassed tebi, osobito što ti je premet super  happyup i to ČIST, te rješavačima ako sam ih dove u zabludu. sorry

Prvo sam pomislio da si bio na nekoj fešti pa si, došavši kući,  izgorio u prevelikom htijenju i želji da se dokažeš na bojnom polju. A kad si otvorio ovu stranicu ni tu ti "đavo ne da mira", nego- ideš malo! ( Govorim iz osobnog iskustva, pa sam te razumio). A iskreno i mene je sve vuklo na Bovari, iz kog razloga sam i više provjerio izgovor. Da ne duljim, sve je OK! drink

Za kraj, da ne propadne moja kombinacija evo PremetLuka na ispravno ime književnice:

O, OVO MIS BERTRAND!
Nazad na vrh Ići dole
Luka

Luka


Broj poruka : 4724
Datum upisa : 30.04.2011

ANAGRAMIJADA - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: PremetLuk   ANAGRAMIJADA - Page 11 Icon_minitimeSub 10 Jan 2015 - 8:32

Povodom 95. obljetnice osnutka:
DA L' ONA IGRA?
ANAGRAMIJADA - Page 11 LN_member_states_animation
Nazad na vrh Ići dole
ilijao

ilijao


Broj poruka : 1230
Datum upisa : 15.04.2014
Godina : 63
Lokacija : Privlaka,Slavonija

ANAGRAMIJADA - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Anagramijada   ANAGRAMIJADA - Page 11 Icon_minitimeSub 10 Jan 2015 - 8:41

Luka ::
Povodom 95. obljetnice osnutka:
DA L' ONA IGRA?
ANAGRAMIJADA - Page 11 LN_member_states_animation


... OLI NAGRADA?
Nazad na vrh Ići dole
ilijao

ilijao


Broj poruka : 1230
Datum upisa : 15.04.2014
Godina : 63
Lokacija : Privlaka,Slavonija

ANAGRAMIJADA - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Anagramijada   ANAGRAMIJADA - Page 11 Icon_minitimeSub 10 Jan 2015 - 9:02

Premetaljka za nezapamćen događaj!


"Napad je izazvao bes Parižana koji su putem društvenih mreža uputili poziv pod naslovom "   ?   ". Poziv na okupljanje u 19 časova na Trgu Republike u Parizu upućen je svima kojima su na srcu Republika, demokratija i sloboda štampe.



                JAČA LI MARS ?


I premetaljka s izmjenom!


OČAJ IL' SRAM ?
Nazad na vrh Ići dole
stipan medo medolino

stipan medo medolino


Broj poruka : 561
Datum upisa : 18.10.2014

ANAGRAMIJADA - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANAGRAMIJADA   ANAGRAMIJADA - Page 11 Icon_minitimeSub 10 Jan 2015 - 11:21

ilijao ::
Luka ::
Povodom 95. obljetnice osnutka:
DA L' ONA IGRA?
ANAGRAMIJADA - Page 11 LN_member_states_animation


        ...  OLI NAGRADA?

LIGA NARODA

a može

I GOLA NA DAR
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ANAGRAMIJADA - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANAGRAMIJADA   ANAGRAMIJADA - Page 11 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
ANAGRAMIJADA
Nazad na vrh 
Strana 11 od 67Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 39 ... 67  Sledeći
 Similar topics
-
» ANAGRAMIJADA
» ANAGRAMIJADA
» ANAGRAMIJADA
» ANAGRAMIJADA
» ANAGRAMIJADA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENIGMATIKA i druge zavrzlame :: ENIGMATSKI FORUM :: MALA ŠKOLA ENIGMATIKE-
Skoči na: