ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame

Forum za enigmatiku, logiku i zabavu
 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 SITNE ZAGONETKE

Ići dole 
+5
Željko Prvanov
eroslavko
Gisha
Dejan
Kontrolor
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 54 ... 66  Sledeći
AutorPoruka
Dejan

Dejan


Broj poruka : 1525
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 53
Lokacija : Središte Pakla

SITNE ZAGONETKE - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: SITNE ZAGONETKE   SITNE ZAGONETKE - Page 42 Icon_minitimePon 12 Sep 2011 - 10:29

Šta je, bre, ovo? Nisam stavio rebus od juče! E, ne može to tako... Mad

Evo jednog vizuelno simpatičnog lakorešivog rebusa. Vreme za rešavanje limitirano na 30 sekundi ( za Eru ravno 10 sek.) Laughing

SITNE ZAGONETKE - Page 42 Palindromnirebus6
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

SITNE ZAGONETKE - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: SITNE ZAGONETKE   SITNE ZAGONETKE - Page 42 Icon_minitimePon 12 Sep 2011 - 10:56

Dejan ::
Šta je, bre, ovo? Nisam stavio rebus od juče! E, ne može to tako... Mad

Evo jednog vizuelno simpatičnog lakorešivog rebusa. Vreme za rešavanje limitirano na 30 sekundi ( za Eru ravno 10 sek.) Laughing

SITNE ZAGONETKE - Page 42 Palindromnirebus6

Ako ćete mi vjerovati na riječ, uklopio sam se u tih zadatih 10 sekundi.
Pohvala za sličice!
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13567
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

SITNE ZAGONETKE - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: SITNE ZAGONETKE   SITNE ZAGONETKE - Page 42 Icon_minitimePon 12 Sep 2011 - 19:41

eroslavko ::
Dejan ::
Šta je, bre, ovo? Nisam stavio rebus od juče! E, ne može to tako... Mad

Evo jednog vizuelno simpatičnog lakorešivog rebusa. Vreme za rešavanje limitirano na 30 sekundi ( za Eru ravno 10 sek.) Laughing

SITNE ZAGONETKE - Page 42 Palindromnirebus6

Ako ćete mi vjerovati na riječ, uklopio sam se u tih zadatih 10 sekundi.
Pohvala za sličice!
Javno priznajem da je meni trebalo malo više vremena scratch . Imao sam ga negde u 16-oj sekundi, ali malo ložim Dejana lol! .

Osim toga:
1) Likove (pojave) poput prve slike obilazim u širokom luku, pa ih ni u rebusima ne volem,
2) Odmah sam shvatio da će rešenje biti u množini, a to mi se ič nije dopalo SITNE ZAGONETKE - Page 42 82369 SITNE ZAGONETKE - Page 42 82369 SITNE ZAGONETKE - Page 42 82369.

.

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!


Poslednji izmenio Kontrolor dana Pon 12 Sep 2011 - 20:27, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

SITNE ZAGONETKE - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: SITNE ZAGONETKE   SITNE ZAGONETKE - Page 42 Icon_minitimePon 12 Sep 2011 - 20:13

Kontrolor ::
eroslavko ::
Dejan ::
Šta je, bre, ovo? Nisam stavio rebus od juče! E, ne može to tako... Mad

Evo jednog vizuelno simpatičnog lakorešivog rebusa. Vreme za rešavanje limitirano na 30 sekundi ( za Eru ravno 10 sek.) Laughing

SITNE ZAGONETKE - Page 42 Palindromnirebus6

Ako ćete mi vjerovati na riječ, uklopio sam se u tih zadatih 10 sekundi.
Pohvala za sličice!
Javno priznajem da je meni trebalo malo više vremena scratch . Imao sam ga negde u 16-oj sekundi, ali malo ložim Dejana:lol!:.

Osim toga:
1) Likove (pojave) poput prve slike obilazim u širokom luku, pa ih ni u rebusima ne volem,
2) Odmah sam shvatio da će rešenje biti u množini, a to mi se ič nije dopalo SITNE ZAGONETKE - Page 42 82369 SITNE ZAGONETKE - Page 42 82369 SITNE ZAGONETKE - Page 42 82369.

.

Jaooooo, kakav ritern! To ni Nole ne bi bolje uradio Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
N. Petkovski




Broj poruka : 4944
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

SITNE ZAGONETKE - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: SITNE ZAGONETKE   SITNE ZAGONETKE - Page 42 Icon_minitimePon 12 Sep 2011 - 21:53

Mnogo bre filozofirate a niko ne piše rešenje. I sada treba da vam verujemo da ste stvarno rešili rebus! I ako sad ja napišem rešenje reći ćete: Eh, pa ja sam ga rešio u 10-oj sekundi, ja u 16-oj, ja odmah iza njega itd. Rešenje na sunce da vas vidim!!! sunny sunny sunny
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

SITNE ZAGONETKE - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: SITNE ZAGONETKE   SITNE ZAGONETKE - Page 42 Icon_minitimePon 12 Sep 2011 - 21:55

N. Petkovski ::
Mnogo bre filozofirate a niko ne piše rešenje. I sada treba da vam verujemo da ste stvarno rešili rebus! I ako sad ja napišem rešenje reći ćete: Eh, pa ja sam ga rešio u 10-oj sekundi, ja u 16-oj, ja odmah iza njega itd. Rešenje na sunce da vas vidim!!! sunny sunny sunny

osmosmerke
Nazad na vrh Ići dole
Dejan

Dejan


Broj poruka : 1525
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 53
Lokacija : Središte Pakla

SITNE ZAGONETKE - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: SITNE ZAGONETKE   SITNE ZAGONETKE - Page 42 Icon_minitimePon 12 Sep 2011 - 22:04

Evo Slavko me preteče. Taman sam hteo da kažem da je rešenje reč koja se nalazi na sajtu (otprilike) 16 cm niže od mesta gde se ulazi na forum i to baš u množini. Laughing

Nikola, u rebusu su dva soma i kod mene si dobio plus što nisi prepoznao najvećeg. cheers

A sad svi gledamo NOLETA!!!! juhuhu juhuhu juhuhu
Nazad na vrh Ići dole
N. Petkovski




Broj poruka : 4944
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

SITNE ZAGONETKE - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: SITNE ZAGONETKE   SITNE ZAGONETKE - Page 42 Icon_minitimePon 12 Sep 2011 - 22:09

Tako brate, to se traži, ja sam ga rešio u 7-oj sekundi he-he Laughing Laughing , ali ko će da mi veruje Mad Mad , kad ga nisam napisao. Dakle, ko reši, neka odmah napiše. bounce bounce
Nazad na vrh Ići dole
N. Petkovski




Broj poruka : 4944
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

SITNE ZAGONETKE - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: SITNE ZAGONETKE   SITNE ZAGONETKE - Page 42 Icon_minitimePon 12 Sep 2011 - 22:16

Tako je, sad svi za Noleta! Kad već mi Makedonci (inače hit košarkaškog šampionata) nismo pobedili i Ruse (vodili smo im 61:60 i trojkom u zadnjem delu sekunde oni pobedili) i tako onemogućili da igramo sa Srbijom u narednom meču, sad ćemo morati da se bijemo sa domaćinima prvenstva, a vi sa Rusijom. Ma samo napred i mi i vi. Idemo na pobedu. A sad i Nole da pobedi Nadala!!!
Nazad na vrh Ići dole
Dejan

Dejan


Broj poruka : 1525
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 53
Lokacija : Središte Pakla

SITNE ZAGONETKE - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: SITNE ZAGONETKE   SITNE ZAGONETKE - Page 42 Icon_minitimeUto 13 Sep 2011 - 8:43

SITNE ZAGONETKE - Page 42 Rebus68
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13567
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

SITNE ZAGONETKE - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: SITNE ZAGONETKE   SITNE ZAGONETKE - Page 42 Icon_minitimeUto 13 Sep 2011 - 10:34

UZMI JABUKE TODORE (28 sec. Neutral)



.

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
N. Petkovski




Broj poruka : 4944
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

SITNE ZAGONETKE - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: SITNE ZAGONETKE   SITNE ZAGONETKE - Page 42 Icon_minitimeUto 13 Sep 2011 - 10:59

Dejan ::
Evo Slavko me preteče. Taman sam hteo da kažem da je rešenje reč koja se nalazi na sajtu (otprilike) 16 cm niže od mesta gde se ulazi na forum i to baš u množini. Laughing

Nikola, u rebusu su dva soma i kod mene si dobio plus što nisi prepoznao najvećeg. cheers

Dejane, stvarno sam rešio rebus za 7 sekundi. Nemam pojma ko je na slici, ali odmah je išlo SOM i SO, pa palindromno OSMOS i do 10 slova fali još pet i samo se odmah nametnulo OSMOSMERKE. Dakle ona faca je neki EKREM, ali pošto ne znam ko je to nisam bio siguran da mi je rešenje tačno, ponajviše zbog množine (nije mi bila poznata reč AKREM da bi rešenje bilo u jednini OSMOSMERKA, i ostalo je da bude EKREM) pa nisam poslao rešenje. A koji je to EKREM?

Ovaj drugi rebus sam takođe brzo rešio, ali ne samo ja, već me pretekao Kontrolor.
Nazad na vrh Ići dole
Dejan

Dejan


Broj poruka : 1525
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 53
Lokacija : Središte Pakla

SITNE ZAGONETKE - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: SITNE ZAGONETKE   SITNE ZAGONETKE - Page 42 Icon_minitimeSre 14 Sep 2011 - 8:49

E, za ovaj treba više vremena. Laughing Laughing Laughing

SITNE ZAGONETKE - Page 42 Slogovnipalindromnirebu
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

SITNE ZAGONETKE - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: SITNE ZAGONETKE   SITNE ZAGONETKE - Page 42 Icon_minitimeSre 14 Sep 2011 - 14:59

Dejan ::
E, za ovaj treba više vremena. Laughing Laughing Laughing

SITNE ZAGONETKE - Page 42 Slogovnipalindromnirebu

Da me Nikola P. ne bi kritikovao (a ne može se više čekati na upisivanje rješenja) evo pišem
DANA ME PROSILA A JA VOLIM MAŠU
Nazad na vrh Ići dole
N. Petkovski




Broj poruka : 4944
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

SITNE ZAGONETKE - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: SITNE ZAGONETKE   SITNE ZAGONETKE - Page 42 Icon_minitimeSre 14 Sep 2011 - 15:52

He-he-he Laughing Laughing Laughing . Javio se neki profesor sa kritikom, svi cvikaju od njega, javio se neki anoninmni anonimus (ako nije možda ista osoba) isto tako sa kritikom, opet svi cvikaju od njega, sad sam i ja nešto kritikovao, sad cvikate i od mene affraid affraid affraid . Ako, ako, sve u službi poboljšanja kvaliteta naših radova.

Inače, rebus sam počeo rešavati i imao ono A JA VOLIM MAŠU, pa i kombinaciju sa ALASIMA, malo sam zapeo kod poslednje slike (nisam se dotad setio PROMENADE) ali sam morao prekinuti jer sam išao da registrujem kola. Sada kad sam se vratio i pogledao rebus vidim da je usplahireni Ero žurno, žurno napisao rešenje. Bravo, tako treba, ima ja da vas naučim redu juhuhu juhuhu juhuhu
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





SITNE ZAGONETKE - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: SITNE ZAGONETKE   SITNE ZAGONETKE - Page 42 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
SITNE ZAGONETKE
Nazad na vrh 
Strana 42 od 66Idi na stranu : Prethodni  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 54 ... 66  Sledeći
 Similar topics
-
» SITNE ZAGONETKE
» SITNE ZAGONETKE
» ENIGMATSKI CRVEN BAN
» ANAGRAMIJADA
» SITNE ZAGONETKE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENIGMATIKA i druge zavrzlame :: ENIGMATSKI FORUM :: MALA ŠKOLA ENIGMATIKE-
Skoči na: