ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame

Forum za enigmatiku, logiku i zabavu
 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Predlog za ligu SSS

Ići dole 
+2
bridge
female
6 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Da li želite da igrate mini-ligu (turnir) po principu "svako sa svakim"?
1) DA
Predlog za ligu SSS Vote_lcap50%Predlog za ligu SSS Vote_rcap
 50% [ 6 ]
2) NARAVNO
Predlog za ligu SSS Vote_lcap42%Predlog za ligu SSS Vote_rcap
 42% [ 5 ]
3) SVAKAKO
Predlog za ligu SSS Vote_lcap8%Predlog za ligu SSS Vote_rcap
 8% [ 1 ]
Ukupno Glasova : 12
 
Zatvoreno sondiranje

AutorPoruka
Gost
Gost




Predlog za ligu SSS Empty
PočaljiNaslov: Predlog za ligu SSS   Predlog za ligu SSS Icon_minitimeSub 20 Jun 2009 - 19:41

Very Happy Posto je bilo zainteresovanih za ligu SSS i bodovanje pobede, naravno (secate se valjda) predlazem da je organizujemo preko ovog foruma.
Predlog je sledeci:
Na posebnoj temi (npr. liga SSS juni)se prijavljuju igraci (za pocetak moze jedna tabla npr klasik).dogovorimo rok za prijavu, i koliko god da nas bude prijavljenih, pocinjemo.Mozemo po dve ili vise partija, jer ne ocekujem bas neki odziv, inat je cudo.
Rezultate partije odmah po zavrsetki, objavljuje jedan od igraca i to-datum, par, rezultat.

Na kraju admin napravi listu.

Nagrada Question
E i za to imam super ideju. lol!
Nazad na vrh Ići dole
female




Broj poruka : 165
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 63
Lokacija : rs, bih

Predlog za ligu SSS Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlog za ligu SSS   Predlog za ligu SSS Icon_minitimeSub 20 Jun 2009 - 19:56

Sto da ne. Ovako kako si zamislila ne bi povrijedili pravila Jamb kluba. Igrali bi samo po nekom nasem internom dogovru, odnosno birali suigraca. Nista strasno, i ovako mnogi birkaju, ovog hocu,ovog necu. Jos nam samo otkrij ideju o nagradi Smile
Nazad na vrh Ići dole
bridge

bridge


Broj poruka : 405
Datum upisa : 20.06.2009
Lokacija : beograd

Predlog za ligu SSS Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlog za ligu SSS   Predlog za ligu SSS Icon_minitimeSub 20 Jun 2009 - 21:35

ja sam za ali bih da igramo SAMO joly ako se ja pitam ahaha
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13561
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

Predlog za ligu SSS Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlog za ligu SSS   Predlog za ligu SSS Icon_minitimeSub 20 Jun 2009 - 22:20

Naravno da će biti lige-turnira sss. Neophodno je da nam se pridruži još novih članova, a onda ćemo se dogovoriti o pojedinostima (tabla, broj međusobnih partija, bodovanje, ritam odigravanja i sl). Najvažnije je da se niko ne oseti ugroženim ako drugi misle drugačije. Odlučiće većina.
U realizaciju ove ideje ćemo krenuti vrlo brzo.


Poslednji izmenio Admin dana Ned 21 Jun 2009 - 11:26, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13561
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

Predlog za ligu SSS Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlog za ligu SSS   Predlog za ligu SSS Icon_minitimeNed 21 Jun 2009 - 11:26

Neke osnovne ideje vezane za ligu "sss"

- Tabla će biti izabrana dogovorom (anketa Laughing )
- Igraće se jednokružni ili dvokružni sistem, zavisno od broja prijavljenih,
- Drugi krug (kod eventualnog dvokružnog sistema), igrao bi se po završetku svih partija prvog,
- Bodovaće se pobeda/poraz prema ostvarenom rezultatu,
- Sve informacije će se razmenjivati kroz posebnu temu na forumu.

Molim za vaše sugestije i predloge.
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
zokikov




Broj poruka : 58
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 61
Lokacija : Mladenovac

Predlog za ligu SSS Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlog za ligu SSS   Predlog za ligu SSS Icon_minitimeNed 21 Jun 2009 - 12:09

Admin ::
Neke osnovne ideje vezane za ligu "sss"

- Tabla će biti izabrana dogovorom (anketa Laughing )
- Igraće se jednokružni ili dvokružni sistem, zavisno od broja prijavljenih,
- Drugi krug (kod eventualnog dvokružnog sistema), igrao bi se po završetku svih partija prvog,
- Bodovaće se pobeda/poraz prema ostvarenom rezultatu,
- Sve informacije će se razmenjivati kroz posebnu temu na forumu.

Molim za vaše sugestije i predloge.

Slazem se u potpunosti sa malom izmenom u tacki 4 a voleo bi da glasi:

- Bodovace se pobeda/poraz bez obzira na rezultat
- Rezultat igra ulogu samo u plasmanu pri istom broju osvojenih bodova

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13561
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

Predlog za ligu SSS Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlog za ligu SSS   Predlog za ligu SSS Icon_minitimeNed 21 Jun 2009 - 12:42

zokikov ::


Slazem se u potpunosti sa malom izmenom u tacki 4 a voleo bi da glasi:

- Bodovace se pobeda/poraz bez obzira na rezultat
- Rezultat igra ulogu samo u plasmanu pri istom broju osvojenih bodova

Pozdrav

Da, da... Mala nepreciznost, nisam ni mislio u funkciji visine rezultata, pobeda je pobeda i to je to. I kod istog broja bodova, prvo će odlučivati međusobni odnos pobeda i poraza, a tek ako je i to isto broj osvojenih poena.
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
zokikov




Broj poruka : 58
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 61
Lokacija : Mladenovac

Predlog za ligu SSS Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlog za ligu SSS   Predlog za ligu SSS Icon_minitimeNed 21 Jun 2009 - 12:49

Medusobni odnos pobeda i poraza moze odlucivati ako igramo vise od dva kruga jer ako se igra dva kruga i rez u pobedama 1:1 opet odlucuje rez.
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13561
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

Predlog za ligu SSS Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlog za ligu SSS   Predlog za ligu SSS Icon_minitimeNed 21 Jun 2009 - 12:58

zokikov ::
Medusobni odnos pobeda i poraza moze odlucivati ako igramo vise od dva kruga jer ako se igra dva kruga i rez u pobedama 1:1 opet odlucuje rez.

Naravno, ali može se zatvoriti krug od 3 ili više igrača sa istim brojem bodova i u jednokružnom i u dvokružnom sistemu. Onda odlučuju najpre međusobne pobede i porazi, a tek na kraju osvojeni poeni u partiji. Ne brigaj, sve će biti ok!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Dragan

Dragan


Broj poruka : 3
Datum upisa : 21.06.2009

Predlog za ligu SSS Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlog za ligu SSS   Predlog za ligu SSS Icon_minitimeNed 21 Jun 2009 - 13:33

Ajd da probamo Basketball podrzavam predlog.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan

Dragan


Broj poruka : 3
Datum upisa : 21.06.2009

Predlog za ligu SSS Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlog za ligu SSS   Predlog za ligu SSS Icon_minitimeNed 21 Jun 2009 - 13:53

Inace ovaj predlog za ovakvu ligu sam ja odavno predlagao ali nikako nisam imao podrsku ni razumevanje.
Skoro tri godine sam u klubu i oko 2500 partija sam odigrao ali nikako ni jedan predlog nisam mogao da proturim.
Trazio sam da se objave sve odigrane lige ali to dugo nije objavljeno a kada je objavljeno nisu potpuni a po neki ni tacni.
A i ovo sto je objavljeno je jako cudno da sam dva coveka konstantno osvajaju ligu i tek ponekad se pojavi neko drugi.
Imajuci u vidu kakva je igra jamb to je nemoguce da jedni te isti imaju toliko srece kao da ostali nikad nisu igrali jamb iako
ima dosta ljudi koji dobro igraju jamb i tu bi faktor srece imao veci uticaj.
Posto sam dugo u ovom klubu i dosta pratim promene primetio sam da recimo u ovom joly-ju se dosta dobija joly-ja bez dzokera
a ranije je to bila prava retkost.
Meni to lici kao da su partije vec unapred odredjene tj kako ce davati kocke kao u poker aparatima karte.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan

Dragan


Broj poruka : 3
Datum upisa : 21.06.2009

Predlog za ligu SSS Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlog za ligu SSS   Predlog za ligu SSS Icon_minitimeNed 21 Jun 2009 - 13:56

Moram se izvinuti sto nemam nigde zareza posto mi neradi prosuo sa kafu po lap-topu pa mi taj taster neradi. Sad
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13561
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

Predlog za ligu SSS Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlog za ligu SSS   Predlog za ligu SSS Icon_minitimeNed 21 Jun 2009 - 15:13

Dragan ::
Moram se izvinuti sto nemam nigde zareza posto mi neradi prosuo sa kafu po lap-topu pa mi taj taster neradi. Sad


Ma ko mari za zareze Wink , važno je da se složimo oko suštine. A suština je da organizujemo jednu što regularniju ligu u smislu sistema takmičenja. Na samu igru i rad kluba, za sada ne možemo da utičemo Smile .
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
zokikov




Broj poruka : 58
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 61
Lokacija : Mladenovac

Predlog za ligu SSS Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlog za ligu SSS   Predlog za ligu SSS Icon_minitimeNed 21 Jun 2009 - 15:23

Ja razumem da neko ima srece vise neko manje i to mi nije problem,problem je posto ne mogu da poverujem da neko ima konstantno srecu i skoro svaku partiju gubio-dobijao osvaja preko 10 poena ali nije ni to toliko bitno nisam od onih koji sumnjaju u sve i svasta.
Ne razumem zasto bi neko bio protiv bodovanja samo pobeda bez uticaja kaegorije i rezultata jer bas oni koji imaju previse srece ne bi trebali imati nista protiv,opet bi oni pobedjivali vise partija samo sto bi liga bila mnogo realnija pa i regularnija ako neko to hoce da shvati.Zasto mi neko uskracuje zadovoljstvo da se radujem pobedi u joly sa rezultatom 3900 isto kao i ako pobedim i sa 4300.Pisao sam i naveo primere da sa pet pobeda u sadasnjem nacinu bodovanja mozes biti u debelom bodovnom zaostatku i to za igracem koji ima pet poraza ali je imao veci rezultat,to nema nigde i niko me ne moze ubediti da po toj temi nisam u pravu.U takvoj ligi gde nisam ravnopravan sa ostalima ne zelim da ucestvujem.
Strasno me je uvredilo sto je server napisao da su svadje izbile u tako nevaznoj temi ne bi trebalo on da odlucuje sa svojim prijateljima i navodnim prijateljima kluba vec ako predlog ima podrsku i raspravlja se o njemu jednostavno ga treba obrazloziti onako kako je predlozen u okviru podsetnika postaviti u anketu i neka vecina odluci pa ako se usvoji onda server kaze moze nastojacemo u sto kracem roku da ga resimo ili ne mozemo da ga resimo zbog toga i toga i niko se ne bi ljutio,ovako se stice utisak da o klubu odlucuje nekoliko ljudi i smatram da to nije u redu.

Smatram i ubedjen sam da sam ja licno a i svi vi ostali prijatelji ovog jamb kluba kao i oni koji nisu ovde na forumu.
Nazad na vrh Ići dole
zokikov




Broj poruka : 58
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 61
Lokacija : Mladenovac

Predlog za ligu SSS Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlog za ligu SSS   Predlog za ligu SSS Icon_minitimeNed 21 Jun 2009 - 15:29

Admin ::
Dragan ::
Moram se izvinuti sto nemam nigde zareza posto mi neradi prosuo sa kafu po lap-topu pa mi taj taster neradi. Sad


Ma ko mari za zareze Wink , važno je da se složimo oko suštine. A suština je da organizujemo jednu što regularniju ligu u smislu sistema takmičenja. Na samu igru i rad kluba, za sada ne možemo da utičemo Smile .

Mozemo da uticemo siguran sam da gaga zna sta mi ovde radimo i da najverovatnije svraca na forum cak bi bilo pozeljno jer i ovako mi radimo u interesu kluba i nasi dobronamerni saveti i predlozi siguran sam da ce biti primeceni.
Treba razumeti i njega covek ne zna po kome ce trpi pritiske sa svih strana jednostavno mu prekipelo i forum mu je postao opterecenje,videce on sve ovo i nadam se uz nasu dobru organizaciju lige kada vidi da sve ide kako treba mozda ipak postavi predlog u anketu
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Predlog za ligu SSS Empty
PočaljiNaslov: Re: Predlog za ligu SSS   Predlog za ligu SSS Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Predlog za ligu SSS
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENIGMATIKA i druge zavrzlame :: ARHIVA :: FORUM ZA JAMB :: O TAKMIČENJIMA (liga, kup, turniri...)-
Skoči na: