ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame

Forum za enigmatiku, logiku i zabavu
 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 KNJIGA UTISAKA - ARHIVA

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Radivoj




Broj poruka : 38
Datum upisa : 19.06.2009
Lokacija : Blizu Anje

KNJIGA UTISAKA - ARHIVA Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGA UTISAKA - ARHIVA   KNJIGA UTISAKA - ARHIVA Icon_minitimeUto 14 Jul 2009 - 17:28

Hvala zokiju sto mi je ustedeo trud.Napisao je sve kako jeste i kako bi trebalo da bude.Znaci od prve do zadnje recenice se slazem sa njim,a posebno se slazem sa sistemom bodovanja i upisom rezultata ,jer je samo ovako postavljeni parovi su davali preglednost, ono sve je licilo kao da igramo pojedinacni turnir , od nacina bodovanja pa do igranja po kolima koja u sustini ne postoje u timskim mecevima ili ako i postoje onda je to u formi tima a ne pojedinca.No , ovo je prvi turnir i ja se iskreno nadam da ce vec sledeci biti bolji.

Jedino sa cime se ne slazem sa zokijem to je da zbog ovih propusta nece da ucestvuje i sto dize ruke od svega.To nikako nije nacin i ne treba da dozvolis da ti iz svega izadjes kao porazeni.Treba da nastavs da se boris i da se ne obazires ko sta kaze, ti znas da si ispravan i ne mozes ti kao ispravan da odes.Razmisli jos jeednom.Ih pa da sam ja tako odlazio kod dragoslava..... ne bi sad on i ja bili drugari:)

Znaci moje misljenje je da turnir parova nije uspeo kao onaj prvi timski,ali da smo na dobrom putu i uz usvajanje ovih par stvari oko bodova bice to sve super u buducnosti.
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13562
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

KNJIGA UTISAKA - ARHIVA Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGA UTISAKA - ARHIVA   KNJIGA UTISAKA - ARHIVA Icon_minitimeUto 14 Jul 2009 - 18:29

Bravo zokikov. Prilično dobra zapažanja. Samo nisi primetio ono najvažnije: počelo se od nule i za nepuna 2 meseca rada foruma organizovana su 2, po mom skromnom mišljenju, vrlo uspešna turnira. Na nepoznatom terenu, naravno da je bilo lutanja i traženja rešenja u hodu. 19. juna ujutru nisam ništa znao o funkcionisanju foruma, a i dalje istražujem i otkrivam nove mogućnosti. Osim toga, imam i malo nekog "paralelnog" života koji jako trpi zbog svega ovoga pa često ne mogu da stignem sve što bih hteo (što naravno ni tebe ni druge uopšte ne mora da zanima). Lako je sada praviti razne verzije rasporeda i rezultata kada postoje parovi i rezultati, ali kada u sat vremena posle zaključenja prijava treba to napraviti i postaviti na forum onda je situacija sasvim drugačija. A još ti je prvi put!
Zbog svega toga neke primedbe ne stoje. Bilo je vremena za predloge i sugestije ali njih nije bilo ili su bili nejasni i nedorečeni.
@ 1.Pozivanje igraca (parova) za ucesce na turniru a ne zna se na kojoj se tabli igra
Mogu delimično da se složim da je to bio propust ali se i sada vidi ispravnost moje logike - na početku je bilo neophodno krenuti sa tablama koje će privući najveći broj igrača i bilo je jasno da je to joly.
@ 2.Predlog za odvajanje jednog kredita kao fond nagrada kasno pokrenut i nije zakljucen pre pocetka turnira
Obzirom da je čitav sistem takmičenja zasnovan na dobrovoljnoj osnovi ovo uopšte ne smatram propustom.
@ 3.Nacin bodovanja parova nije resen a nije tacno da nije pokrenut pogledajte prvu stranu moj prvi post ,kako nije bilo primedbi na njega smatrao sam da je to reseno ali kada sam video tabelu bilo mi je jasno da bodovanje ide u pogresnom pravcu pa sam ga ponovo pokrenuo
I ja sam u prvom postu izneo svoje ideje (i rezultat u poenima, i pobeda 2 boda i sabiranje) ali to su bili samo predlozi. Tvoj predlog ....u prvom igrac 1 prvog para sa igracem 1 drugog para a onda igrac 1 prvog para sa igracem 2 drugog para sabiranjem ta dva meca dobijali bi pobednika para..... je meni potpuno nejasan i danas. Drugi igrač 1. para ne igra ništa. I šta znači sabiranje dva meča?! Konačno, ako nešto ne ide u pravcu koji mi zamislimo, ne znači neminovno da ide u pogrešnom pravcu.
@ 5.Turnir parova se ne igra po kolima zato je Jovanova tabela trpela izmene i nije nista postigao u cilju preglednosti a evo kako je trebao da postavi igru parova i samo zlonamerni mogu reci da nisam u pravu jer se iz nje jasno vidi koji par sa kojim igra,trenutno stanje posle jednog,dva,tri i cetvrtog meca,odnosno rezultat para protiv para iza njega broj osvojenih poena i iza ko je dobio dva boda a ko nula:
O problemima formiranja i postavljanja rasporeda i rezultata sam pisao na početku i moram da priznam da ovako kompletan raspored nisam uspeo da smestim jer dobijam upozorenje da poruka premašuje dozvoljenu dužinu, pa sam je delio na dva dela kao dve polusezone. A u delu ... trenutno stanje posle jednog,dva,tri i cetvrtog meca... mi definitivno nije jasno, jesu li ovo bili mečevi ili četvrtine??!!
@ A da bi bila sto posto prava tabela trebalo je upisivati broj osvojenih poena (4115:4000) ili ako se vec upisuju poeni 11:7 treba upisati 9:7 znaci odbiti dva poena koji se od servera dobijaju za pobedu u partiji
O ovome nije bilo ni pomena u pripremi turnira, a odbijanje 2 poena za pobedu ne bi ništa promenilo jer ih svi dobijaju i unelo bi zabunu kod malih razlika jer bi ispalo kao da je rezultat bio nerešen, a nije. U vezi čitavog obračuna rezultata, poena i bodova, nije na odmet imati u vidu da na forumu nema logističke podrške servera ili programa koji bi to radio već se sve radi "peške" što je prilično zahtevno, a uz to treba odgovoriti na mnoga pitanja i potpitanja i odigrati svoje partije.
@ Dve stvari koje su me uvredile kao coveka su to da sam odustao od vrednovanja pobede sto apsolutno nije tacno samo sto neko ne razlikuje pobedu u pojedinacnom prvenstvu i pobedu u timskom ili ekipnom prvenstvu i drugo optuzen sam da ometam rad onih koji hoce da rade.
Mnogo više od dve stvari je mene uvredilo kao čoveka što se može naslutiti gore između redova. Napomenuću samo da si 3 puta pokušavao da me ispraviš u obračunu broja partija koje svaki igrač treba da odigra da bi na kraju te postove obrisao. Ja sam odigrao 12 partija, a ti? I danas vrhunac: zaključio sam anketu o bodovanju pa ti ne možeš da glasaš i optužba da je koliko juče bilo 0 glasova a danas 6. Pa zar stvarno misliš da bih se time bavio?

Drugarski te pozdravljam.
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13562
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

KNJIGA UTISAKA - ARHIVA Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGA UTISAKA - ARHIVA   KNJIGA UTISAKA - ARHIVA Icon_minitimeUto 14 Jul 2009 - 18:48

Radivoj ::
Hvala zokiju sto mi je ustedeo trud.Napisao je sve kako jeste i kako bi trebalo da bude.Znaci od prve do zadnje recenice se slazem sa njim,a posebno se slazem sa sistemom bodovanja i upisom rezultata ,jer je samo ovako postavljeni parovi su davali preglednost, ono sve je licilo kao da igramo pojedinacni turnir , od nacina bodovanja pa do igranja po kolima koja u sustini ne postoje u timskim mecevima ili ako i postoje onda je to u formi tima a ne pojedinca.No , ovo je prvi turnir i ja se iskreno nadam da ce vec sledeci biti bolji.

Jedino sa cime se ne slazem sa zokijem to je da zbog ovih propusta nece da ucestvuje i sto dize ruke od svega.To nikako nije nacin i ne treba da dozvolis da ti iz svega izadjes kao porazeni.Treba da nastavs da se boris i da se ne obazires ko sta kaze, ti znas da si ispravan i ne mozes ti kao ispravan da odes.Razmisli jos jeednom.Ih pa da sam ja tako odlazio kod dragoslava..... ne bi sad on i ja bili drugari:)

Znaci moje misljenje je da turnir parova nije uspeo kao onaj prvi timski,ali da smo na dobrom putu i uz usvajanje ovih par stvari oko bodova bice to sve super u buducnosti.

Pošto se u svemu slažeš sa zokikovom, računam da si u svemu dobio i odgovor. A uz to, dobio si i POSLEDNJU OPOMENU PRED TRAJNO UDALJENJE SA FORUMA zbog vređanja i omalovažavanja. Nisi ti kompetentan da određuješ ko je ispravan a ko nije i da još veruješ da to niko ne razume.
I podrazumeva se da ne možeš biti ni sekretar ni podsekretar u organizaciji predstojećeg niti bilo kog narednog turnira na ovom forumu, kao neko ko je već bio kažnjen, a nastavlja sa nepoštovanjem pravilnika i dalje.
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
zokikov




Broj poruka : 58
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 61
Lokacija : Mladenovac

KNJIGA UTISAKA - ARHIVA Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGA UTISAKA - ARHIVA   KNJIGA UTISAKA - ARHIVA Icon_minitimeUto 14 Jul 2009 - 19:22

bravo sefe samo napred iskljuci nas sve pa igraj sam niko nece moci da dodirne tvoje razmisljanje koje izgleda jedino mora biti ispravno.Mozes ti obrisati ovo mozes iskljuciti radivoja,mene bilo koga ali ne zaboravi nisi jedini koji moze resiti forum pazi mogao bi i ti biti iskljucen budi siguran da imam vecinu uz sebe i da mogu organizovati bila kakav turnir sa mnogo manje rasprave.Ko je prvi na ovom forumu poceo da vredja ti hoces da znas zasto evo zasto.
Odakle ti pravo da informaciju koju sam ti ja dao da postavljas na forum bez moje saglasnosti
Sa kojim pravom ti samoinicijativno odlucujes sta moze a sta ne moze
Zasto sada pretis Radivoju sto se slozio sa mojim misljenjem a ne sa tvojim
Optuzio si i mene i gordanu i Radivoja da ometamo nekoga ko hoce da radi
Zasto ti neki igraci ne pisu na forumu jer znaju da si ti u pravu
Rekao si da na ovom forumu bice postovana oprecna misljenja a ti pretis trajnim udaljavanjem sa foruma
Nisi se setio da gordanu pomenes kao organizatora prvog turnira sramota to je bio njen predlog
Cini mi se da si prisvojio ovaj forum i da na njemu moze biti samo onaj kome ti dozvolis
Sto se tice ankete nisam ti pomenuo da si bilo sta ti uradio ali je cinjenica tvrdim da na forum idem deset i vise puta dnevno i da juce ujutro nisam video ni jedan glas a danas ih je sest zar nije moguce da su ljudi juce po podne glasali ali nije to problem problem je u tome sto se ne moze glasati a nisi zakljucio anketu svojim postom
Ja tabelu nisam pravio sada ova tabela je rezultat mog prvog posta a to sto sam napisao dva meca a ne cetiri ne menja nista samo umesto 4 kola u jednom mecu ili cetvrtine kako ih ti nazivas bilo bi dve.
To je davno izmisljeno treba samo primeniti
I zamolio bih te da prestanes da pretis bilo kome nije ljudski a ako si hteo sam da donosis odluke igraj sam sa sobom
Nazad na vrh Ići dole
Radivoj




Broj poruka : 38
Datum upisa : 19.06.2009
Lokacija : Blizu Anje

KNJIGA UTISAKA - ARHIVA Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGA UTISAKA - ARHIVA   KNJIGA UTISAKA - ARHIVA Icon_minitimeUto 14 Jul 2009 - 19:26

Ja zaista ne znam u cemu je problem i koga sam uvredio.Zamolio bih i tebe a i druge clanova foruma da mi kazu koga sam i cime uvredio.Samo sam rekao da se slazem sa zokijem i kako sam time nekog uvredio ne znam i kako zoki nije nikog uvredio opet ne znam.No nije to ni bitno.Ono sto zelim reci nisam ni mislio da pisem na ovom forumu,ali kad se povela tema oko bodovanja hteo sam pomoci da dodjemo do najboljeg resenje.Isto tako oko ovog igranja ovog novog turnira.

A sto s nekakvih funkcija tice, ja nikakve ambicje nemam.Imam ambicje samo za profesionalne funkcije,a za ove volonterkse ,ama bas nikakve.Znaci niti sam hteo niti mislio niti zeleo bilo sta da obavljam od ovoga sto si pobrojao.Uopste mislim da bi pre svih opomena i kazni i bilo cega trebalo da popricas sa tim nekim i cujes da li je to bas tako kako se tebi ucinilo.Jer nekako mi se cini da se mi od pocetka bas ne razumemo najbolje.

Ponavljam ja zaista nisam imao nameru da ikog uvredim i sad kad citam sta sam napisao ja ne vidim koga sam uvredio,a pogotovo ne vidim da sam tebe uvredio jer dok sam pisao post nisam uopste razmisljao o tebi niti sam te igde pomenuo.Molim i ostale clanove foruma da mi pomognu da ukapiram gde sam pogresio, da ne bih ponovio gresku, jer evo vidim dobio sam poslednju opomenu.Nigde nisam ni rekao da sam ja nesto kmpetentan za nesto vec prosto izneo sam misljenje koje ne presedjuje , koje nikog ne bi trebalo da uvredi.Ko kaze da je moje misljejne ispravno? Moze da bude i neispravno,ali ponavljam nikom nisam presudio pa da zbog pogresnog misljenja treba da snosim posledice.

I sto je najvaznije ako mi se kaze i pokaze koga sam i cime uvredio ja sam spreman da se tom nekom javnom izvinim.

p.s. Jos jedan dobroanmeran savet.Premalo je clanova na ovom forumu,a pogotvoo je malo onih aktivnih pa i zbog toga ne bi bilo bas uputno tako lako iskljucivati clanove,a pogotovo ne ako se radi o nekom nesporazumu ili nerazumevanju.Malo vise tolerancije za suprotno misljenje uz podrazumevanu dobru volju mislim da bi pomoglo da prevazidjemo ovu situaciju.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




KNJIGA UTISAKA - ARHIVA Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGA UTISAKA - ARHIVA   KNJIGA UTISAKA - ARHIVA Icon_minitimeUto 14 Jul 2009 - 20:19

Jovane (Admine ) ovo je skandalozno.Ti opominjes Radivoja pred iskljucenje, jer se slaze sa Zokijem, a ne sa tobom.Nemam reci.Pa po toj tvojoj logici trebalo bi zokija prvo da opomenes sto se usudio da iznese kritiku,a onda sve istomisljenike.

Posto nema slobode misljenja na ovom forumu,ja nemam sta ovde da trazim, naprotiv,idem odmah.
Ti si ,za razliku,sebi bas dao slobodu, pa i mene kao i zokija kvalifikujes da ometam one koji hoce da rade ,tebe valjda,samo zato sto sam sugerisala da je vikend kratak rok za turnir ,sto se pokazalo tacnim.

Sve sto sam uradila za ovaj Tvoj forum, a najvaznije je IDEJA ORGANIZOVANJA TURNIRA PREKO FORUMA, jer tvoj forum bi bez toga davno zamro, OSTAVLJAM TI.

Ne znam da li ce moj nesudjeni sekrear da ostane (mislim da da) ali ja te pozdravljam.
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13562
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

KNJIGA UTISAKA - ARHIVA Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGA UTISAKA - ARHIVA   KNJIGA UTISAKA - ARHIVA Icon_minitimeUto 14 Jul 2009 - 20:49

@ zokikov

Žao mi je što moram da primetim ali ovakav post skoro da ne zavređuje bilo kakav komentar. Ja sam pisao .... Danas čujem da u programu, a vezano za tablu joly, postoji bag koji omogućava da se uz pomoć uzimanja pa vraćanja korpe, figura dobijena posle tri bacanja sa odvajanjem željenih kockica, upiše u najavnu ili ručnu kolonu.... i nigde nisam pomenuo od koga sam dobio informaciju, a i ti si je dobio od nekoga i širio naokolo, pretpostavljam, bez saglasnosti. To što ti nisi imao hrabrosti da to kažeš javno, a ja jesam, to je ono što te muči.
Ničije zasluge za uspeh prvog turnira nisam zaboravio, ali ti moraš da znaš da sam još na onom forumu sa nekolicinom igrača već imao dogovor oko organizacije turnira "sss" preko foruma. To se lako da proveriti. Ovaj forum je zato i pokrenut i ideja je samo oživljena.
Što se ankete tiče samo kratak citat .....Postoje dva moguća načina bodovanja i o tome ćemo se u toku dana izjasniti u anketi na vrhu stranice. A verujem da bi i oni koji su glasali imali šta da kažu.

@ Radivoj

Znaš ti da fino spustiš loptu.
Tolerancija za suprotna mišljenja svakako i maksimalno. Ali za makar i prikriveno izrugivanje i vređanje NE! Razumem ja malo više nego što ti misliš.

@ Nikki

Draga Gordana,
ubeđen sam da ti vrlo dobro znaš da nije Radivojevo slaganje sa kritikom zokikova na moj račun razlog za opomenu. Ako ipak i dalje misliš tako, molim te da pažljivo pročitaš njegov post 2-3 puta. Možda pronađeš nešto više od kritike.
Što se ideje o takmičenju preko foruma tiče, ovaj forum je baš zbog toga pokrenut i znaš dobro da sam sve što piše u tvom prvom postu na tu temu već dogovarao sa nekolicinom igrača na onom forumu. Postoje oni i dalje i članovi su ovog foruma.

Iskreno žalim zbog svih nesporazuma i pozdravljam te.

P.S: samo mi lap-top ne dirajte.
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
zokikov




Broj poruka : 58
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 61
Lokacija : Mladenovac

KNJIGA UTISAKA - ARHIVA Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGA UTISAKA - ARHIVA   KNJIGA UTISAKA - ARHIVA Icon_minitimeUto 14 Jul 2009 - 22:26

Moj post ne da ne zasluzuje paznju nego je sramota sto je morao biti napisan zbog tvog ponasanja prema svima koji ne misle isto ali zato ovaj tvoj odgovor zasluzuje svu paznju.

Unjemu pokazujes kako se razracunavas sa neistomisljenicima

Moram priznati po prvi put da ne vidim cime te je mogao radivoje uvrediti onim postom osim sto se slozio sa mojim razmisljanjem igre parova.

Mozda si vidovit pa objasni i nama da znamo i mi ostali sta je uvreda


Tvoj odgovor sve govori ne mora se citati izmedju redova vidi se iz aviona a pise ko ne misli kao ja idite



Pošto se u svemu slažeš sa zokikovom, računam da si u svemu dobio i odgovor. A uz to, dobio si i POSLEDNJU OPOMENU PRED TRAJNO UDALJENJE SA FORUMA zbog vređanja i omalovažavanja. Nisi ti kompetentan da određuješ ko je ispravan a ko nije i da još veruješ da to niko ne razume.
I podrazumeva se da ne možeš biti ni sekretar ni podsekretar u organizaciji predstojećeg niti bilo kog narednog turnira na ovom forumu, kao neko ko je već bio kažnjen, a nastavlja sa nepoštovanjem pravilnika i dalje.



Divno receno od coveka koji podrzava oprecna misljenja i ne protivi se njima

Ako ovakvim postovima mislis da prosiris forum varas se samo ces izgubiti i ovo malo clanova koje imas
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




KNJIGA UTISAKA - ARHIVA Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGA UTISAKA - ARHIVA   KNJIGA UTISAKA - ARHIVA Icon_minitimeUto 14 Jul 2009 - 22:43

UVODNI POZDRAVNI POST ADMINA
Dragi moji prijatelji i prijatelji jamb-kluba (a bogami i ostali) Laughing
Evo dokle smo došli zbog nepoštovanja osnovnih pravila foruma našeg kluba, a ja bih rekao i osnovnih normi pristojnog ponašanja i komunikacije sa drugima, a naročito neistomišljenicima. Ali, kako se mi uvek dočekamo na noge, pokušajmo da na ovaj način, konstruktivnim diskusijama, predlozima i sugestijama, sa ovog mesta utičemo na dalji rad dragog nam mesta za druženje, zabavu i takmičenje, kao i na uređenje odnosa u njemu.
Pišite i iznesite svoje mišljenje, najpre o ideji privremenog foruma, a zatim i o onome što je zapravo osnovna zamisao te ideje. Kako da utičemo na vlasnika sajta jamb.rs da ponovo aktivira Forum i tako se izborimo da se glas svih nas ponovo čuje u klubu.

Citat od danas
Što se ideje o takmičenju preko foruma tiče, ovaj forum je baš zbog toga pokrenut i znaš dobro da sam sve što piše u tvom prvom postu na tu temu već dogovarao sa nekolicinom igrača na onom forumu. Postoje oni i dalje i članovi su ovog foruma.

AU STA SI U STANJU DA NAPISES I NE TREPNES.GORE JE NEGO SAM MISLILA.POSLE OVOGA NE OBRACAJ MI SE NITI ME ZOVI ZA IGRU.
Nazad na vrh Ići dole
Radivoj




Broj poruka : 38
Datum upisa : 19.06.2009
Lokacija : Blizu Anje

KNJIGA UTISAKA - ARHIVA Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGA UTISAKA - ARHIVA   KNJIGA UTISAKA - ARHIVA Icon_minitimeUto 14 Jul 2009 - 23:24

Zao mi je sto je moj post pogresno protumacen i to gle slucaja opet od tebe.Nisam ja imao nameru, niti spustao loptu, jer da bi se nesto spustilo mora pre toga i da bude podignuto.Znaci ako nas troje kazemo da u tom postu nema nista uvredljivo, ne samo za tebe nego ni za jednog clana,a opet ako ti sa druge strane i dalje tvrdis da tu ima nesto uvredljivo, e pa izvini da sam na tvom mestu ja bih se zapitao da li gresim.Pozvao sam sve clanove da mi pokazu pasus,recenicu, rec, zarez bilo sta sto je uvredljivo i niko jos nista nije napisao, sem tebe i to opet bez ukazivanja na to sta te je uvredilo ili povredilo.

Ja nemam obicaj da napustam bilo sta,kad iskrsne problem,a pogotovo ne bih da napustam nesto sto sam zeleo da uspe i pomagao koliko sam mogao.Oni koji me znaju malo bolje, znaju da tablu joly organski ne podnosim pa sam je opet igrao dva turnira.Sigurno je da nisam igrao tebe radi i tvog forma, nego nas radi i radi nase ideje.Isto tako nemam ja neku zelju da budem clan tvog foruma, iskreno prijatnije i bezbednije sam se osecao na forumu od dragoslava iako sam sa njim imao mnogo veca neslaganja i mnogo vece sukobe i ako cemo biti posteni i iksreni, njega sam zaista vise puta ozbiljno i argumentovano kritikovao.Ponekad i prilicno ostro.Po ovim tvojim kriterijumima ja bih kod dragoslava zaradio jedno cetiri elektricne stolice i 32 dozivotne robije Embarassed .

Tebe, koliko znam nisma nista posebno kritikovao,a pogotovo ne ostrije, sem par argumentovanih zamerki. Nista strasno,a pogotovo ne uvredljivo.I onda me ti izbacis sa foruma bez opomene, sto mislim da je poseban presedan i onda mi ti dodjes na turnirsku partiju i zamolis da ne koristim smajli i chat i onda ti u sred partije pocnes da koristis chat i ....... Izvini ,ali ja to ne razumem.Elem, kazem nikakvu zelju nemam da ostanem na tvom forum(niti sam znao kad sam se uclanio da je samo tvoj), sem zelje da nasa zajednicka ideja uspe.E, sad mozda si ti skontao da ta ideja moze uspeti iskljucivo na tvom forumu.Mozda si i u pravu , mozda i nisi.Videecemo.

Jedno je sigurno ukoliko ona postava koja je i iznela celu ideju od samog njennog zacetka, prica o ligi sss i nacinu bodovanja, ne ostane u punom sastavu na ovom forumu, sigurno je da cu i ja otici.Naravno kao jedan od vodecih clanova te ekipe je i Gordana i nju ovim putem pozivam da preispita svoj stav i da se vrati ovom forumu, opet kazem ne tebe radi, ne tvog foruma radi, nego nas ( u nas ubrajam i tebe) radi i prvobitne ideje radi.Nemoj da se moj pobratim dragoslav sladi i da mi u facu saspe "eto bio sam u pravu..."No ako Gordana bude cvrsta u svom stavu i ne pronadjemo zajednicki jezik, najmanje sto mogu da uradim je i da ja odem.Teska srca.Ja bih taj odlazak doziveo kao licni poraz.Nisam fan poraza.

Ne bih da ovo zvuci kao pretnja ili kao neskromnost, vec prosto kao relanost sa kojom zelim da te upoznam.Sa mnom ce otici bar deset clanova ovog foruma.Ako ti je ideja bila da ostanes sa par ljudi koji ce aminovati sve sto kazes pa bilo to nesto i pogresno, onda mozes smatrati da si u tom slucjau uspeo.Licno mislim da nije tako i da ti to nije bila ideja i da jos IMA VREMENA da sve ovo uspe i zazivi kako smo i zamislili.Naravno uz manje "zrtve",uz stalvjanje sujete na stranu, uz spremnost da se neko saslusa i da se prizna greska.Niko ovde nije nista radio iz lose namere,naprotiv,ali to ne znaci da je sve radjeno dobro i kako treba.

Toliko od mene i mislim da je zadnji cas da se "dozovemo pameti",ako ne razlaz pa sve iz pocetka.
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13562
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

KNJIGA UTISAKA - ARHIVA Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGA UTISAKA - ARHIVA   KNJIGA UTISAKA - ARHIVA Icon_minitimeUto 14 Jul 2009 - 23:55

Bez namere da polemišemo o stvarima koje se ne mogu dokazati (nema potrebe da zoves bilo koga u pomoć jer i sam dobro znaš razliku između ovog i "onog" posta), samo dva kratka zapažanja:
- za nekoga nije uvreda ni "ti si kreten", a za nekoga i "lažeš" jeste,
- citat: ...i zamolis da ne koristim smajli i chat i onda ti u sred partije pocnes da koristis chat.... mislim da bi ipak bilo lepo da si napisao da se ti meni nisi ni javio i sa kime sam četovao. Dezinformacijama prikupljati "podršku" je malo nefer.

Uprkos svemu, pozdrav gde god bio.
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Radivoj




Broj poruka : 38
Datum upisa : 19.06.2009
Lokacija : Blizu Anje

KNJIGA UTISAKA - ARHIVA Empty
PočaljiNaslov: Istina je samo jedna   KNJIGA UTISAKA - ARHIVA Icon_minitimeSre 15 Jul 2009 - 0:30

Admin ::
Bez namere da polemišemo o stvarima koje se ne mogu dokazati (nema potrebe da zoves bilo koga u pomoć jer i sam dobro znaš razliku između ovog i "onog" posta), samo dva kratka zapažanja:
- za nekoga nije uvreda ni "ti si kreten", a za nekoga i "lažeš" jeste,
- citat: ...i zamolis da ne koristim smajli i chat i onda ti u sred partije pocnes da koristis chat.... mislim da bi ipak bilo lepo da si napisao da se ti meni nisi ni javio i sa kime sam četovao. Dezinformacijama prikupljati "podršku" je malo nefer.

Uprkos svemu, pozdrav gde god bio.

Au, od svega napisanog ti si nasao da je ovo bitno.Svaka cast na izboru.Nismo pricali o nekom vec o tebi,a naveo si dve podjednako teske uvrede,a opet sa druge strane te reci nisu u mom recniku ,a ni slicne, tako da.......... sto bi moja pokojna baba rekla "pustaj kraju..."

Ne znam sta bih ti rekao,sto vec svi ne znaju , pa i ti.Sta ce meni bilo cija podrska? Pa ako je neko delovao bez podrske svo ovo vreme onda sam to bio ja i ako neko nije trazio podrsku onda sam to opet ja, pa cak i one koji su mi je tajno davali sam prozivao da se oglase javno a ne da mene tapsu po ramenu.No to je nebitno.Istine radi ja sam u jednom postu objasnio ceo slucaj i rekao da si se rasrpicao sa svojom saigracicom ( mislio sam da citas sve postove , jer ti si ipak vlasnik ,ako si i procitao onda si mogao zapamtiti) u sred partije za koju si trazio da nema chata.Pa sam isto tako rekao da ja i dalje nisam rec progovorio i da sam se drzao tvoje molbe(sve do kraja partije kad sam morao odgovriti na tvoju naredbu da ja upisem rezultat, da ne mogu jer tad nisam pisao i nisam ni mislio da vise pisem na ovom forumu).Elem ako nije dovoljno sto sam napisao da si pricao sa saigracicom, onda je valjda dovoljno sto sam rekao da sam ja sve vreme cutao ,pa je i iz toga jasno da nisi pricao sa mnom.Tako da izvini,ali ne stoji ni ovo sto si napisao.

Stoji samo to da ti se nisam javio i ispsotavilo se s pravom jer nisi zeleo chat i smajli,a javljanje okretanejm kockcia nisam usavrsio.Elem , nisam ti se javio jer si ti zvao partiju i sasvim je logicno da se onaj ko zove, prvi javi, kako ti to nisi uradio skontao sam da i ne zelis da ti se javim, jer isto tako istine radi poslao si mi poruku par dana pre toga da sam "bivsi i da ti se ne javljam vise".Istina je samo jedna.

Uvek sam igrao fer i stojim iza svega sto sam napisao i nemam problem sa savesti, jer je sve ovo ISTINA.

Moram jos jednom da iskazem svoje razocarenje tvojim odgovorom odnosno izboroom.Od svega onog izvuci ovo kao nesto bitno......... Ne znam,nemoguce je bilo ne videti sustinu mog posta i sustinu sad vec ozbiljnog problema ovog foruma, te s toga sticem utisak da ti ne zelis to da vidis,a pogotovo ne zelis da vidis put kojim bi se sve ovo prevazislo.Iz nekog razloga ti odgovara da mi svi odemo, pa ok eto kako stvari stoje zelja ce ti se ispuniti.

Ne znam cemu to uprkos, neuprkos svemu, pozdrav i tebi i svako dobro.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





KNJIGA UTISAKA - ARHIVA Empty
PočaljiNaslov: Re: KNJIGA UTISAKA - ARHIVA   KNJIGA UTISAKA - ARHIVA Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
KNJIGA UTISAKA - ARHIVA
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» KNJIGA UTISAKA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENIGMATIKA i druge zavrzlame :: ARHIVA :: FORUM ZA JAMB :: O TAKMIČENJIMA (liga, kup, turniri...)-
Skoči na: