ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame

Forum za enigmatiku, logiku i zabavu
 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

Odgovori na poruku
 

 TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA

Ići dole 
5 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13553
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Empty
PočaljiNaslov: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Icon_minitimeNed 12 Jun 2011 - 23:30

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA DEJANA MINIĆA

Takmičenje će biti održano narednog vikenda, a detaljnije informacije sa pravilima biće objavljene uskoro.

.


_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Dejan

Dejan


Broj poruka : 1525
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 53
Lokacija : Središte Pakla

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Icon_minitimeUto 14 Jun 2011 - 10:16

Došlo je vreme da dam informacije i propozicije u vezi takmičenja. Najpre ću napisati onaj zvanični (uštogljeni) deo koji može da posluži kao obaveštenje i za neke druge sajtove i blogove.

U subotu, 18. juna 2011, od 21:00 do 23:00, na sajtu Jovana Novakovića "Enigmatika i druge zavrzlame" (adresa: www.enigmatika.webs.com) biće održano takmičenje u rešavanju rebusa.

Sve rebuse (ukupno 16) je sastavio Dejan Minić, ljubitelj enigmatike iz Leskovca.

Rešenja rebusa se šalju na dm.alrakis@gmail.com. Biće dozvoljeno maksimalno kašnjenje od 5 minuta (do 23:05), s tim što se za svaki minut kašnjenja dobija 3 negativna poena.

Takmičari će kao pomoć u rešavanju rebusa dobiti broj slova u rešenju, drugih pomoći nema.

Rešenja rebusa se ne moraju slati odjednom, ali za svaki od rebusa moguće je poslati samo jednom rešenje. Naknadne ispravke neće biti uzimane u obzir. Merodavno vreme svakog takmičara je vreme slanja poslednjeg mejla.

Za svaki rešen rebus se dobija određen broj poena, a pobednik je takmičar koji sakupi najveći broj poena. U slučaju da dva ili više takmičara imaju jednak broj poena, onda će presuditi brzina slanja rešenja.

Svaki od zadatih rebusa trebalo bi da ima jedinstveno rešenje. Domaćin takmičenja priznaće neko alternativno rešenje samo ako zadovoljava visoke standarde.

Dobro došli!
Nazad na vrh Ići dole
Dejan

Dejan


Broj poruka : 1525
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 53
Lokacija : Središte Pakla

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Icon_minitimeUto 14 Jun 2011 - 10:35

E, sad malo onaj nezvanični deo. Dakle, ukupno 16 rebusa, po 5 imaju vrednost od 5, 6 i 7 poena, a jedan nosi 10 poena. Ukupno 100 poena u igri.
Male su rezlike (sem jednog) između rebusa, što otprilike znači da su približne težine. Da li sam to dobro procenio, pitanje je sad, sve kritike (pozitivne ili negativne) idu na moju adresu.
Ovaj vrednosti od 10 poena je rebus sa pomešanim ilustracijama. Ima ih ukupno 8, ali je rešenje jednostavno, pa ne bi trebalo ni on da bude pretežak.
Generalno mislim da su rebusi relativno laki. Možda će prepoznavanje par ličnosti biti najveći problem.
Jedini razlog što se rešenja šalju na moju adresu, a ne na adresu domaćina, je taj što će i Jovan biti učesnik ovog takmičenja.
Što se tehničke strane tiče, prva 4 rebusa ću pustiti tačno u 21h, a ostale ću u narednih par minuta.
Nadam se da će biti zainteresovanih takmičara i da će se ugodno zabaviti.

Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Dejan

Dejan


Broj poruka : 1525
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 53
Lokacija : Središte Pakla

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Icon_minitimeUto 14 Jun 2011 - 11:28

Zaboravio sam da napomenem da će rebusi biti postavljeni upravo ovde, a dobro bi bilo da Jovan stavi i neku vidljivu prečicu za dolazak ovamo. To bi moglo da olakša ljudima koji ređe posećuju ovaj sajt.

Zahvaljujem se Jovanu na ukazanom poverenju i mogućnosti da organizujem takmičenje. lol!
Nazad na vrh Ići dole
Dejan

Dejan


Broj poruka : 1525
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 53
Lokacija : Središte Pakla

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Icon_minitimeSub 18 Jun 2011 - 11:18

Samo da još jednom podsetim da takmičenje kreće večeras u 21h i to baš ovde, ispod ove poruke.

Kao što sam i napomenuo rebusi bi trebalo da su relativno laki za rešavanje i neko optimalno vreme za rešavanje je 1h 30min, ali sam svesno stavio vreme od 2h. Prvo, da ne obeshrabrujemo eventualno nove rešavače i drugo, ako neko zakasni da ima koliko-toliko vremena da se uključi, makar simbolično.

Ubeđen sam da će vreme odlučiti pobednika, što znači da će bar dva takmičara da reše sve zadatke. Videćemo.

"Vidimo" se u 21h! lol!
Nazad na vrh Ići dole
Dejan

Dejan


Broj poruka : 1525
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 53
Lokacija : Središte Pakla

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Icon_minitimeSub 18 Jun 2011 - 20:59

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA 1fajlzatakm
Nazad na vrh Ići dole
Dejan

Dejan


Broj poruka : 1525
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 53
Lokacija : Središte Pakla

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Icon_minitimeSub 18 Jun 2011 - 21:00

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA 2fajlzatakm
Nazad na vrh Ići dole
Dejan

Dejan


Broj poruka : 1525
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 53
Lokacija : Središte Pakla

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Icon_minitimeSub 18 Jun 2011 - 21:02

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA 3fajlzatakm
Nazad na vrh Ići dole
Dejan

Dejan


Broj poruka : 1525
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 53
Lokacija : Središte Pakla

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Icon_minitimeSub 18 Jun 2011 - 21:03

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA 4fajlzatakm
Nazad na vrh Ići dole
Dejan

Dejan


Broj poruka : 1525
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 53
Lokacija : Središte Pakla

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Icon_minitimeSub 18 Jun 2011 - 23:11

Rešenja rebusa:

# Sto posto laže Toni ( sto, po stola, žetoni )
# Dama lista novine ( Neda, Mali, stanovi )
# Eksterijeri ( ekser, Tijeri )
# Plače lepi Boro ( pčela, pile, obor )
# Materica ( Maca, Teri )
# Način učenja ( na činu Č Enja ). Irska pevačica Enja
# Narod Masai ( na rodi Masa ) ili Masai narod ( Masa na rodi )
# Staro momče ( s Tarom omče ). Tara Rid američka glumica.
# Uzane farmerice ( uz Ane far, merice )
# Pas nam reži ( P as na mreži )
# Upala krajnika ( U pala kraj Nika ). Nik Kejv rok muzičar, očekujemo ga na Egzitu.
# Teritorija ( teorija, rit )
# Ulje šuraku često prodaje Žare ( ulješura, kuče, stop, roda, jež, are )
# Tata mi došao, Lina ( tatami do šaolina )
# Palenta karbonara ( Karbon, ara pa lenta ). Deniz Karbon italijanska skijašica.
# Pala cigla sa krova garaže na narod ( palac, igla, sak, rov, aga, raže, nana, Rod )
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Icon_minitimeSub 18 Jun 2011 - 23:14

Isplivasmo nekako

A ovo je 10000. poruka
Nazad na vrh Ići dole
Dejan

Dejan


Broj poruka : 1525
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 53
Lokacija : Središte Pakla

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Icon_minitimeSub 18 Jun 2011 - 23:23

Izgleda da sam stvarno malo izgubio osećaj da procenim koje su težine rebusi. Izvinjavam se ako su vam bili neki rebusi teški. Primam sve kritike.

Ako sam dobro prebrojao bilo je šestro takmičara. Pa, dobro, nije tako loše. Bane obećao da će se kasnije uključiti, ali izgleda da je klinac pobedio. Nikola Petkovski je na svom putešestviju...Hvala svima na učešću, bilo mi je zadovoljstvo pripremiti rebuse.

Niko nije rešio sve rebuse, ali mi je drago da su svi rebusi rešeni. Malo kasnije ću objaviti poredak.
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Icon_minitimeSub 18 Jun 2011 - 23:24

Dejan ::
Rešenja rebusa:

# Sto posto laže Toni ( sto, po stola, žetoni )

# Način učenja ( na činu Č Enja ). Irska pevačica Enja



Koliko bonus poena dobijam za moje inovacije Very Happy ?

Par često laže Toni.
(parče stola, žetoni)

Smara momče (s maramom "ČE")


Sve se lijepo uklapa u frazu!
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13553
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Icon_minitimeSub 18 Jun 2011 - 23:33

Dobro, rebusi jesu bili malo teži, ali već smo više puta konstatovali da autoru to nije lako proceniti, iako se neki neće složiti (znam iz iskustva sa ukrštenicama: svaka koju sam napravio meni je izuzetno laka Laughing )

Čestitke Dejanu na pripremi rebusa i takmičenja uopšte. Šteta što je opet mali broj učesnika, ali to je pitanje za dublju analizu i problem koga je teško rešiti. Nadam se da nas nekolicina koji radimo ovo što radimo, neće zbog toga izgubiti i to malo entuzijazma koji nas vuče, pa odustati.

Hvala svima koji su večeras odvojili vreme za Dejanove rebuse.

.

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Dejan

Dejan


Broj poruka : 1525
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 53
Lokacija : Središte Pakla

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Icon_minitimeSub 18 Jun 2011 - 23:54

Vrlo uzbudljivo takmičenje. Evo konačnih rezultata:

1. SLAVKO BOVAN - 82 poena (13 rebusa)
2. SNEŽANA I MILAN SEČUJSKI - 81 poen (13)
3. ZORAN RADISAVLJEVIĆ - 79 poena (13)
4. ŽELJKO PRVANOV - 44 poena (Cool
5. JOVAN NOVAKOVIĆ -41 poen (7)
6. VLADIMIR OBRADOVIĆ - 37 poena (7)

Porodica Sečujski je greškom kod sendvič rebusa (magarica) propustila priliku da pobedi. Nisam uvažio Slavkove 'inovacije' jer mi se ne uklapaju sa datom postavkom. Čestitke pobedniku cheers i još jednom hvala svima na učešću. lol!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» TAKMIČENjE U REŠAVANjU REBUSA
» SITNE ZAGONETKE
» PRVO TAKMIČENJE U ON-LINE REŠAVANJU ZAGONETAKA
» TAKMIČENJE U REŠAVANJU ENIGMATSKIH I LOGIČKIH ZADATAKA
» TAKMIČENjE ZA REŠAVAČE, POVODOM 7. ROĐENDANA SAJTA

Dozvole ovog foruma:Možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENIGMATIKA i druge zavrzlame :: ENIGMATSKI FORUM :: ENIGMATSKA I LOGIČKA TAKMIČENJA-
Odgovori na porukuSkoči na: