ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame

Forum za enigmatiku, logiku i zabavu
 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

Odgovori na poruku
 

 TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA

Ići dole 
5 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Milan
Gost




TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Ee...   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Icon_minitimeNed 19 Jun 2011 - 0:00

...a lepo mi reče žena da napišem "materica"! Smile
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Icon_minitimeNed 19 Jun 2011 - 0:02

Milan ::
...a lepo mi reče žena da napišem "materica"! Smile

Ženu uvijek valja slušati!
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Icon_minitimeNed 19 Jun 2011 - 0:10

Dejane, hvala na čestitki, ali ovaj mali broj učesnika (koji se ponavlja od takmičenja do takmičenja) baš uneveseljava.

Što se tiče neuvažavanja inovacija, prihvatam mišljenje arbitražne komisije.

Prva bi mogla proći da ima kakva strelica na onom parčetu stola (pola od stola). To se druge inovacije tiče, u najmanju ruku, moja postavka je istog kvaliteta kao tvoja. Ono "ČIN" je hmmmmm.

Bilo je više rebusa koji su mi se dopali. Za dva-tri imam amandmansku primjedbu, ali to me ne sprečava da ti čestitam na trudu. SVE POHVALE! Ostalim učesnicima zahvaljujem na učešću, a onima koji su nas pratili iz prikrajka, bez hrabrosti da nam se priključe, ŽUTI KARTON.
Nazad na vrh Ići dole
Dejan

Dejan


Broj poruka : 1525
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 53
Lokacija : Središte Pakla

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Icon_minitimeNed 19 Jun 2011 - 8:41

Hvala na pohvalama. Inače sve ove rebuse sam osmislio u vrlo kratkom roku, možda čak u 20-tak dana. Moraću malo da prikočim sa stvaralaštvom.

Pošto slabo (čitaj - pojma nemam) radim sa excelom, Jovan će u toku dana staviti tabelu na kojoj se vidi ko je šta rešio. Napravio sam grešku kad nisam numerisao rebuse, pojedini takmičari su to sami činili, ali nije problem da se to od oka učini.

Što se tiče Slavkovih zapažanja, onaj 'čin' je mogao da se predstavi reprezentativnijom slikom, ali sam odabrao kvadratni oblik zbog estetike rebusa. U prvom rebusu ne vidim svrhu postavljanja strelice, u postavci su tri ravnopravna pojma koje samo treba odgonetnuti.

Slavko mi je još u mejlu dao primedbu za pojam 'sak' u poslednjem rebusu. Tu već nisam siguran da sam stavio adekvatnu sliku. Meni je sak neki sinonim za vreću, a na guglu pod tim pojmom daju neke ribarske sakove...pa sam se odlučio za crtež obične vreće, džaka.

Milanu savet da zaista treba da sluša ženu.

Onim kibicerima koji samo pasivno prate svako takmičenje bih rekao da mnogo ne mare pre svega za enigmatiku, pa onda za mali broj entuzijasta koji imaju ove enigmatske sajtove-blogove, najmanje su tu bitni sastavljači.
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Icon_minitimeNed 19 Jun 2011 - 9:32

Dejan ::


U prvom rebusu ne vidim svrhu postavljanja strelice, u postavci su tri ravnopravna pojma koje samo treba odgonetnuti.


Ono moje zapažanje u vezi sa strelicom u prvom rebusu odnosilo se na eventualno uklapanje onog mog ponuđenog alternativnog rješenja.

Tvoj prikaz rebusa (bez strelice) je sasvim u redu.
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Icon_minitimeNed 19 Jun 2011 - 9:53

Dejan ::
Hvala na pohvalama. Inače sve ove rebuse sam osmislio u vrlo kratkom roku, možda čak u 20-tak dana. Moraću malo da prikočim sa stvaralaštvom.

.

Nemoj da "prikočavaš" sa stvaralaštvom. Sasatavljanje rebusa ti ide sasvim dobro, čak šta vviše - odlično. Dakle, samo ošini!
Nazad na vrh Ići dole
Dejan

Dejan


Broj poruka : 1525
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 53
Lokacija : Središte Pakla

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Icon_minitimeNed 19 Jun 2011 - 12:29

'Ošini', al' šta posle da radim sa tim rebusima. Nervira me kad mi se nagomilaju. Ja nemam nikakvih angažmana osim ovih 'internetskih'. Kad neko od vas bude imao neki časopis (mada je to u Srbiji utopija) ja ću mu biti na usluzi beskonačno dugo bez ikakvih honorara.
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Icon_minitimeNed 19 Jun 2011 - 12:53

Dejan ::
'Ošini', al' šta posle da radim sa tim rebusima. Nervira me kad mi se nagomilaju. Ja nemam nikakvih angažmana osim ovih 'internetskih'. Kad neko od vas bude imao neki časopis (mada je to u Srbiji utopija) ja ću mu biti na usluzi beskonačno dugo bez ikakvih honorara.

Ima raznih načina publikovanja, npr. knjiga (ili knjižica). Važno je da se nešto (korisno) radi.
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13557
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Icon_minitimeNed 19 Jun 2011 - 12:54

Evo i tabele sa podacima o rešenim rebusima učesnika. Još jednom čestitam Slavku na tesnoj ali zasluženoj pobedi, a sve one koji su bili tu negde, a nisu učestvovali, pozivam da sledeći put makar simbolično podrže trud sastavljača i organizatora.

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Tabela39

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Quizmaster




Broj poruka : 160
Datum upisa : 25.11.2009

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Icon_minitimeNed 19 Jun 2011 - 13:10

Poštovani ljubitelji enigmatike,

12. Memorijal Tomislava Munišića biće održan 25. i 26. juna u Beogradu, u prostorijama kafea "Buldog" (Blagoja Parovića 27a, na Banovom Brdu). Da biste olakšali posao organizatoru, molimo vas da svoj dolazak najavite najkasnije do četvrtka uveče, na mejl zoradis@eunet.rs ili telefon 064/297-3582. Kotizacija za učešće od 500 dinara (za one koji nisu članovi Saveza zagonetača Srbije) plaća se na licu mesta.

Ne moram posebno naglašavati da je u našem društvu kriza u svakom pogledu, ali ipak bi, ako sebe smatrate nekim ljubiteljem enigmatike trebalo da budete učesnik ove manifestacije. Program izgleda ovako:

22. jun 2011.

20:00 - Objavljivanje prve takmičarske teme za 11. Anagramni kup Srbije (na forumu "Enigma kafe", www.voy.com/96502/ )

24. jun 2011.

20:00 - Objavljivanje druge takmičarske teme za 11. Anagramni kup Srbije (na forumu "Enigma kafe", www.voy.com/96502/ )

25. jun 2011.

7:30 - 8:00 - Okupljanje takmičara i gostiju u kafiću "Buldog"

8:00 - 13:00 - 7. Prvenstvo Srbije u kvizovci

13:00 - 14:30 - Turnir u rešavanju enigmatskih zadataka

15:00 - 19:00 - 7. Prvenstvo Srbije u kvizovci (pauzu za ručak trebalo bi iskoristiti između 13:00 i 15:00)

26. jun 2011.

8:00 - 13:00 - Nastavak 7. Prvenstva Srbije u kvizovci

13:00 - 14:00 - Nastavak 11. Anagramnog kupa Srbije (treća takmičarska tema, koja se radi na licu mesta)

14:00 - 19:00 - Nastavak 7. Prvenstva Srbije u kvizovci (pauzu za ručak trebalo bi iskoristiti između 13:00 i 14:00, a ko anagramira - nek se snađe)

PROPOZICIJE PRVENSTVA SRBIJE U KVIZOVCI:

Planirano je da turnir bude dvodnevni, ali u slučaju da iskrsnu organizacioni problemi biće održan samo u nedelju. Naravno, u tom slučaju može doći i do pomeranja satnice, o čemu će učesnici Memorijala biti blagovremeno obavešteni.

PROPOZICIJE ANAGRAMNOG KUPA SRBIJE:

Takmičenje će se odvijati po istom sistemu kao i prethodne godine - dve anagramne teme u kućnoj radinosti (sreda i petak) i jedna na licu mesta (nedelja), uz naknadno glasanje sudija.

Svaki anagramista može da prijavi samo jedan takmičarski rad. Anagrami za prve dve teme moraju se poslati najkasnije do 25. juna u 12:00 na mejl zoradis@eunet.rs.

Treća tema (anagrami od novinskih naslova) radi se 26. juna u kafeu "Buldog", i to isključivo s novinama koje obezbedi domaćin manifestacije.

PROPOZICIJE TURNIRA U REŠAVANJU ENIGMATSKIH ZADATAKA:

Sve zadatke sastavlja novosadski enigmata Zoran Radisavljević. Bodovanje je standardno za ovakav tip takmičenja.

-----------------------------------------------

Za najbolje učesnike Memorijala biće obezbeđeni pehari, medalje i enigmatska literatura.

DOBRO DOŠLI!
Nazad na vrh Ići dole
nikicb




Broj poruka : 56
Datum upisa : 26.02.2011

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Moj rezultat   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Icon_minitimePon 20 Jun 2011 - 12:35

Ja sam tek sada (na poslu) uspeo da pogledam rebuse i da ih malo rešavam i nisam se mnogo proslavio (samo 43 poena). Pohvale Dejanu za lepo pripremljene rebuse i čestitke Slavku za još jedan trijumf. Jedini kiks je crtež džaka umesto saka (vrsta ribarske mreže).
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13557
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Icon_minitimePon 20 Jun 2011 - 14:16

nikicb ::
Jedini kiks je crtež džaka umesto saka (vrsta ribarske mreže).

Moram priznati da je i mene taj crtež odvukao na drugu stranu, ali mislim da nije greška, jer SAK takođe može da znači i DŽAK, VREĆA, TORBA, pa otuda sak-torba ili ruksak npr.

.

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Icon_minitimePon 20 Jun 2011 - 15:05

Narednih 20-tak dana imaću (opet) višak obaveza, ali odmah nakon tog roka namjeravam da i ja napravim jednu zbirku rebusa za takmičenje u znak podrške kolegama koje ulažu velike napore da prirede zanimljiva takmičenja. Mislim da jedino čestim takmičenjima možemo, mic po mic, povećati broj učesnika.
Trebaće dosta truda pa valja pripomoći (sastavljajući).
Ovih nekoliko uzastopnih pobjeda, dodatno me obavezuje.
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13557
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Icon_minitimePon 20 Jun 2011 - 15:57

eroslavko ::
Narednih 20-tak dana imaću (opet) višak obaveza, ali odmah nakon tog roka namjeravam da i ja napravim jednu zbirku rebusa za takmičenje u znak podrške kolegama koje ulažu velike napore da prirede zanimljiva takmičenja. Mislim da jedino čestim takmičenjima možemo, mic po mic, povećati broj učesnika.
Trebaće dosta truda pa valja pripomoći (sastavljajući).
Ovih nekoliko uzastopnih pobjeda, dodatno me obavezuje.
Ovakvo razmišljanje valja pozdraviti cheers . Gde god da si planirao da ponudiš svoje radove za takmičenje, stranice ovog sajta i foruma su otvorene za sve. Forum je svakako podesnije mesto jer sastavljač može praktično sve da odradi sam (uz, naravno, moju pomoć ako je potrebno), tako da i ja mogu da učestvujem. Videli smo da je svaki takmičar dragocen Question Exclamation .

Obzirom da je Slavko svestrani sastavljač, moglo bi to da bude i jedno takmičenje sa raznovrsnim zadacima, kao što su anagrami, rebusi, kriptogrami, neka ispunjaljka, magični lik isl. Basketball Basketball Basketball
.

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Dejan

Dejan


Broj poruka : 1525
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 53
Lokacija : Središte Pakla

TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Icon_minitimePon 20 Jun 2011 - 21:28

I moje mišljenje je potpuno identično, zaista treba forsirati sve vrste takmičenje, ali i sve druge internetske aktivnosti. bounce

Pošto ću od ponedeljka biti na letovanju (12 dana) kolce , ovi Slavkovi rokovi mi savršeno odgovaraju. lol! Dok se ja budem izležavao sunny srpskiosmeh , nadam se da će Slavko nešto dobro sastaviti. study

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA   TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
TAKMIČENJE U REŠAVANJU REBUSA
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» TAKMIČENjE U REŠAVANjU REBUSA
» SITNE ZAGONETKE
» PRVO TAKMIČENJE U ON-LINE REŠAVANJU ZAGONETAKA
» TAKMIČENJE U REŠAVANJU ENIGMATSKIH I LOGIČKIH ZADATAKA
» TAKMIČENjE ZA REŠAVAČE, POVODOM 7. ROĐENDANA SAJTA

Dozvole ovog foruma:Možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENIGMATIKA i druge zavrzlame :: ENIGMATSKI FORUM :: ENIGMATSKA I LOGIČKA TAKMIČENJA-
Odgovori na porukuSkoči na: