ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame

Forum za enigmatiku, logiku i zabavu
 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 ANAGRAMIJADA

Ići dole 
+5
Ilija Đurković
ilijao
Luka
stipan medo medolino
N. Petkovski
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 39 ... 67  Sledeći
AutorPoruka
stipan medo medolino

stipan medo medolino


Broj poruka : 561
Datum upisa : 18.10.2014

ANAGRAMIJADA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANAGRAMIJADA   ANAGRAMIJADA - Page 12 Icon_minitimeSub 10 Jan 2015 - 11:29

ilijao ::
Premetaljka za nezapamćen događaj!


"Napad je izazvao bes Parižana koji su putem društvenih mreža uputili poziv pod naslovom "   ?   ". Poziv na okupljanje u 19 časova na Trgu Republike u Parizu upućen je svima kojima su na srcu Republika, demokratija i sloboda štampe.



                JAČA LI MARS ?


I premetaljka s izmjenom!


OČAJ IL' SRAM ?

JA SAM ČARLI
Nazad na vrh Ići dole
ilijao

ilijao


Broj poruka : 1230
Datum upisa : 15.04.2014
Godina : 63
Lokacija : Privlaka,Slavonija

ANAGRAMIJADA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Anagramijada   ANAGRAMIJADA - Page 12 Icon_minitimeSub 10 Jan 2015 - 12:25

medolino ::
ilijao ::
Premetaljka za nezapamćen događaj!


"Napad je izazvao bes Parižana koji su putem društvenih mreža uputili poziv pod naslovom "   ?   ". Poziv na okupljanje u 19 časova na Trgu Republike u Parizu upućen je svima kojima su na srcu Republika, demokratija i sloboda štampe.



                JAČA LI MARS ?


I premetaljka s izmjenom!


OČAJ IL' SRAM ?

JA SAM ČARLI


Očekivao sam (još očekujem)masovni odaziv, jer i ja sam Čarli!Da to bude doprinos revoltu prema ovim događanjima. Rješenje premetaljke je ovdje sporedno!
Nazad na vrh Ići dole
Luka

Luka


Broj poruka : 4724
Datum upisa : 30.04.2011

ANAGRAMIJADA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: PremetLuk   ANAGRAMIJADA - Page 12 Icon_minitimeSub 10 Jan 2015 - 15:23

PremetLuk s izmjenom uz 67. rođendan sportaša, rođenog u mjestu Bruvno, općina Gračac:

LEP KOŠ LIČANA!
ANAGRAMIJADA - Page 12 Nplecas2
Nazad na vrh Ići dole
stipan medo medolino

stipan medo medolino


Broj poruka : 561
Datum upisa : 18.10.2014

ANAGRAMIJADA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANAGRAMIJADA   ANAGRAMIJADA - Page 12 Icon_minitimeSub 10 Jan 2015 - 16:31

Luka ::
PremetLuk s izmjenom uz 67. rođendan sportaša, rođenog u mjestu Bruvno, općina Gračac:

LEP KOŠ LIČANA!
ANAGRAMIJADA - Page 12 Nplecas2

(Č=Ć)

NIKOLA PLEĆAŠ
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13570
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

ANAGRAMIJADA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANAGRAMIJADA   ANAGRAMIJADA - Page 12 Icon_minitimeSub 10 Jan 2015 - 16:34

ilijao ::
medolino ::
ilijao ::
Premetaljka za nezapamćen događaj!


"Napad je izazvao bes Parižana koji su putem društvenih mreža uputili poziv pod naslovom "   ?   ". Poziv na okupljanje u 19 časova na Trgu Republike u Parizu upućen je svima kojima su na srcu Republika, demokratija i sloboda štampe.



                JAČA LI MARS ?


I premetaljka s izmjenom!


OČAJ IL' SRAM ?

JA SAM ČARLI


Očekivao sam (još očekujem)masovni odaziv, jer i ja sam Čarli!Da to bude doprinos revoltu prema ovim događanjima. Rješenje premetaljke je ovdje sporedno!
happyup

OČAJ SILAMA (O=R)

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
stipan medo medolino

stipan medo medolino


Broj poruka : 561
Datum upisa : 18.10.2014

ANAGRAMIJADA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANAGRAMIJADA   ANAGRAMIJADA - Page 12 Icon_minitimeSub 10 Jan 2015 - 17:49

Kontrolor ::
ilijao ::
medolino ::
ilijao ::
Premetaljka za nezapamćen događaj!


"Napad je izazvao bes Parižana koji su putem društvenih mreža uputili poziv pod naslovom "   ?   ". Poziv na okupljanje u 19 časova na Trgu Republike u Parizu upućen je svima kojima su na srcu Republika, demokratija i sloboda štampe.



                JAČA LI MARS ?


I premetaljka s izmjenom!


OČAJ IL' SRAM ?

JA SAM ČARLI


Očekivao sam (još očekujem)masovni odaziv, jer i ja sam Čarli!Da to bude doprinos revoltu prema ovim događanjima. Rješenje premetaljke je ovdje sporedno!
happyup

OČAJ SILAMA (O=R)

A MIR GLASAJ! (Č=G)
Nazad na vrh Ići dole
stipan medo medolino

stipan medo medolino


Broj poruka : 561
Datum upisa : 18.10.2014

ANAGRAMIJADA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANAGRAMIJADA   ANAGRAMIJADA - Page 12 Icon_minitimeSub 10 Jan 2015 - 19:09

Povodom smrti talijanskog filmskog redatelja i scenariste.

ANAGRAMIJADA - Page 12 Francesco-Rosi

FORCA SCENARIO
(A=S)
Nazad na vrh Ići dole
ilijao

ilijao


Broj poruka : 1230
Datum upisa : 15.04.2014
Godina : 63
Lokacija : Privlaka,Slavonija

ANAGRAMIJADA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Anagramijada   ANAGRAMIJADA - Page 12 Icon_minitimeSub 10 Jan 2015 - 19:51

medolino ::
Povodom smrti talijanskog filmskog redatelja i scenariste.

ANAGRAMIJADA - Page 12 Francesco-Rosi

FORCA SCENARIO
(A=S)

FRANCESCO ROSI
Nazad na vrh Ići dole
Luka

Luka


Broj poruka : 4724
Datum upisa : 30.04.2011

ANAGRAMIJADA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: PremetLuk   ANAGRAMIJADA - Page 12 Icon_minitimeSub 10 Jan 2015 - 22:26

medolino ::
Kontrolor ::
ilijao ::
medolino ::
ilijao ::
Premetaljka za nezapamćen događaj!
"Napad je izazvao bes Parižana koji su putem društvenih mreža uputili poziv pod naslovom "   ?   ". Poziv na okupljanje u 19 časova na Trgu Republike u Parizu upućen je svima kojima su na srcu Republika, demokratija i sloboda štampe.
JAČA LI MARS ?
I premetaljka s izmjenom!
OČAJ IL' SRAM ?
JA SAM ČARLI
Očekivao sam (još očekujem)masovni odaziv, jer i ja sam Čarli!Da to bude doprinos revoltu prema ovim događanjima. Rješenje premetaljke je ovdje sporedno!
happyup
OČAJ SILAMA (O=R)
A MIR GLASAJ!    (Č=G)

ANAGRAMIJADA - Page 12 Images?q=tbn:ANd9GcTejNoWp6Cy51woZJqHC8BPFqVFajJ5QvWTFKAiKUzKs5-c4iDPzw
SMAJLI-ŠARA Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
N. Petkovski




Broj poruka : 4944
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

ANAGRAMIJADA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANAGRAMIJADA   ANAGRAMIJADA - Page 12 Icon_minitimeNed 11 Jan 2015 - 1:20

Konačno da se pojavi i slovo "Š", jer nije JA SAM ČARLI, več francuski JA SAM ŠARLI (na francuskom CH = Š)
Nazad na vrh Ići dole
ilijao

ilijao


Broj poruka : 1230
Datum upisa : 15.04.2014
Godina : 63
Lokacija : Privlaka,Slavonija

ANAGRAMIJADA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Anagramijada   ANAGRAMIJADA - Page 12 Icon_minitimeNed 11 Jan 2015 - 8:17

N. Petkovski ::
Konačno da se pojavi i slovo "Š", jer nije JA SAM ČARLI, več francuski JA SAM ŠARLI (na francuskom CH = Š)

Imao sam ja, Nikola, spremnu varijantu : AL' MARS JAŠI ! , ali kako sam našao i više izvora sa izrazom Čarli ( čak i u nekim medijima RS) a pogotovo u RH, odlučio sam se za varijantu koja mi je izgledala efektnije i pitkije. Na tv programima svih kuća pojavljuje se također samo izraz Čarli , pa sam to uzeo zdravo za gotovo! A opet ponavljam, važniji je taj gnusni čin od varijante imena! Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
ilijao

ilijao


Broj poruka : 1230
Datum upisa : 15.04.2014
Godina : 63
Lokacija : Privlaka,Slavonija

ANAGRAMIJADA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Anagramijada   ANAGRAMIJADA - Page 12 Icon_minitimeNed 11 Jan 2015 - 8:38

Povodom 165. godišnjice rođenja Eugena Kumičića !


JESI- NISI KOLOS !
Nazad na vrh Ići dole
N. Petkovski




Broj poruka : 4944
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

ANAGRAMIJADA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANAGRAMIJADA   ANAGRAMIJADA - Page 12 Icon_minitimeNed 11 Jan 2015 - 9:25

JENIO SISOLSKI
Nazad na vrh Ići dole
N. Petkovski




Broj poruka : 4944
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

ANAGRAMIJADA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANAGRAMIJADA   ANAGRAMIJADA - Page 12 Icon_minitimeNed 11 Jan 2015 - 9:47

ilijao ::
N. Petkovski ::
Konačno da se pojavi i slovo "Š", jer nije JA SAM ČARLI, več francuski JA SAM ŠARLI (na francuskom CH = Š)

Imao sam ja, Nikola, spremnu varijantu : AL' MARS JAŠI ! , ali kako sam našao i više izvora sa izrazom Čarli ( čak i u nekim medijima RS) a pogotovo u RH, odlučio sam se za varijantu koja mi je izgledala efektnije i pitkije. Na tv programima svih kuća pojavljuje se također samo izraz Čarli , pa sam to uzeo zdravo za gotovo! A opet ponavljam, važniji je taj gnusni čin od varijante imena! Pozdrav!

Ma znam ja da je tako i da se mnogo puta pojavilo to ČARLI, ali danas se sve svodi na engleskom, ljudi ne znaju francuski, pa sve čitaju kao da je engleski. A to da je pogrešno, niko ne haje.

Imao sam ovakav slučaj: na TV programima Eurosport 1 i Eurosport 2 komentatori koji naravno ne znaju da pročitaju imena francuskih sportista, u smučarskim skokovima su francuskog skakača koji se piše VINCENT DESCOMBES SEVOIE izgovarali ... SEVOJ. Pošto se danas zna samo engleski, oni ne znaju da se na francuskom jeziku diftong "OI" čita "OA" i da je pravilno SEVOA. Mejlom sam im se javio i upozorio na grešku, pa sada kažu kako valja - SEVOA.


Ili recimo ovo: u svetu je poznata firma BAZARLAND - lanac diskont magazina. Ime je francusko i čita se BAZARLAND, ali ga svi izgovaraju engleski BAZARLEND i još se podmevaju kad neko izgovori BAZARLAND.

Nekoć je u školama francuski jezik bio prvi strani jezik koji se izučavao, danas međutim sve je poenglezovano, francuski je ostao samo kao "jezik diplomatije" i niko ne zna da čita francuski.
Nazad na vrh Ići dole
ilijao

ilijao


Broj poruka : 1230
Datum upisa : 15.04.2014
Godina : 63
Lokacija : Privlaka,Slavonija

ANAGRAMIJADA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Anagramijada   ANAGRAMIJADA - Page 12 Icon_minitimeNed 11 Jan 2015 - 10:58

N. Petkovski ::
ilijao ::
N. Petkovski ::
Konačno da se pojavi i slovo "Š", jer nije JA SAM ČARLI, več francuski JA SAM ŠARLI (na francuskom CH = Š)

Imao sam ja, Nikola, spremnu varijantu : AL' MARS JAŠI ! , ali kako sam našao i više izvora sa izrazom Čarli ( čak i u nekim medijima RS) a pogotovo u RH, odlučio sam se za varijantu koja mi je izgledala efektnije i pitkije. Na tv programima svih kuća pojavljuje se također samo izraz Čarli , pa sam to uzeo zdravo za gotovo! A opet ponavljam, važniji je taj gnusni čin od varijante imena! Pozdrav!

Ma znam ja da je tako i da se mnogo puta pojavilo to ČARLI, ali danas se sve svodi na engleskom, ljudi ne znaju francuski, pa sve čitaju kao da je engleski. A to da je pogrešno, niko ne haje.

Imao sam ovakav slučaj: na TV programima Eurosport 1 i Eurosport 2 komentatori koji naravno ne znaju da pročitaju imena francuskih sportista, u smučarskim skokovima su francuskog skakača koji se piše VINCENT DESCOMBES SEVOIE izgovarali ... SEVOJ. Pošto se danas zna samo engleski, oni ne znaju da se na francuskom jeziku diftong "OI" čita "OA" i da je pravilno SEVOA. Mejlom sam im se javio i upozorio na grešku, pa sada kažu kako valja - SEVOA.


Ili recimo ovo: u svetu je poznata firma BAZARLAND - lanac diskont magazina. Ime je francusko i čita se BAZARLAND, ali ga svi izgovaraju engleski BAZARLEND i još se podmevaju kad neko izgovori BAZARLAND.

Nekoć je u školama francuski jezik bio prvi strani jezik koji se izučavao, danas međutim sve je poenglezovano, francuski je ostao samo kao "jezik diplomatije" i niko ne zna da čita francuski.

Znam i to i slažem se! Vrlo jednostavan primjer je i BURŽOASKA REVOLUCIJA, a ne BURŽUJSKA!
Međutim i Francuzi su vrlo licemjerni, pa su u BAZAR LAND ubacili LAND kako bi privukli engleštinu- pola svijeta ,( ne znam francuski, a pretpostavljam da bi vrlo glupo zvučalo BAZAR i francuski ZEMLJA( LAND)! Da potrošače asocira na Gardaland, Diznilend i slično... Dakle , marketinški trik na kom ne treba graditi opći stav!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ANAGRAMIJADA - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: ANAGRAMIJADA   ANAGRAMIJADA - Page 12 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
ANAGRAMIJADA
Nazad na vrh 
Strana 12 od 67Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 39 ... 67  Sledeći
 Similar topics
-
» ANAGRAMIJADA
» ANAGRAMIJADA
» ANAGRAMIJADA
» ANAGRAMIJADA
» ANAGRAMIJADA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENIGMATIKA i druge zavrzlame :: ENIGMATSKI FORUM :: MALA ŠKOLA ENIGMATIKE-
Skoči na: