ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame

Forum za enigmatiku, logiku i zabavu
 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 ASOCIJACIJE U SLIKAMA

Ići dole 
+6
mihajlo
N. Petkovski
ilijao
Kontrolor
ljubica
Ilija Đurković
10 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Sledeći
AutorPoruka
N. Petkovski




Broj poruka : 4942
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ASOCIJACIJE U SLIKAMA   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Icon_minitimeČet 23 Okt 2014 - 19:39

Nisam bio siguran za RIBU zbog one prve slike sa tenisom, jer joj nisam našao srodnost, ali sad je ovako: RIBA (RIBE) horoskopski znak, RIBA ČEKIĆ (mlat), Džejmi Li Kertis je igrala u filmu "RIBA zvana Vanda", a ona zadnja (kako je na početku obrazložio Kontrolor) je doooooooooooooobra ... RIBA
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13557
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ASOCIJACIJE U SLIKAMA   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Icon_minitimeČet 23 Okt 2014 - 22:14

Pa to ti kažem Laughing 

Idemo dalje, ovo bi trebalo da je maaaalo lakše Wink 

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Asocij18

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
N. Petkovski




Broj poruka : 4942
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ASOCIJACIJE U SLIKAMA   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Icon_minitimeČet 23 Okt 2014 - 23:43

ljubica ::
Nikola kucaš gore od mene!!! Very Happy
Hajde za kaznu daj novu asocijaciju! Vidiš da me krenulo! Very Happy
Hvala Ilija! Very Happy

Evo Ljubice, izdržavam kaznu sorry . Krenulo te, ali si opet stala. Sad ja vodim 4:1 (ja sam rešio 4 asocijacije, ti jednu), pa navali da me stigneš (sad ti je šansa jer ja nemam prava da rešavam ovu asocijaciju).
Nazad na vrh Ići dole
ilijao

ilijao


Broj poruka : 1230
Datum upisa : 15.04.2014
Godina : 63
Lokacija : Privlaka,Slavonija

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Asocijacije   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Icon_minitimePet 24 Okt 2014 - 7:07

N. Petkovski ::
Nisam bio siguran za RIBU zbog one prve slike sa tenisom, jer joj nisam našao srodnost, ali sad je ovako: RIBA (RIBE) horoskopski znak, RIBA ČEKIĆ (mlat), Džejmi Li Kertis je igrala u filmu "RIBA zvana Vanda", a ona zadnja (kako je na početku obrazložio Kontrolor) je doooooooooooooobra ... RIBA


Eto, Nikola - pohvale cheers .
A što se tiče prve slike vezane uz tenis. na slici je bio španjolski tenisač Pere Riba ! Slabo pratiš tenis?
Nazad na vrh Ići dole
ilijao

ilijao


Broj poruka : 1230
Datum upisa : 15.04.2014
Godina : 63
Lokacija : Privlaka,Slavonija

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Asocijacije   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Icon_minitimePet 24 Okt 2014 - 7:13

Kontrolor ::
Pa to ti kažem Laughing 

Idemo dalje, ovo bi trebalo da je maaaalo lakše Wink 

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Asocij18
Ne znam, imam li se i ja pravo umiješati u dvoboj?

Po meni je ANAGRAM !
Nazad na vrh Ići dole
N. Petkovski




Broj poruka : 4942
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ASOCIJACIJE U SLIKAMA   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Icon_minitimePet 24 Okt 2014 - 11:25

Naravno da se možeš umešati u dvoboj. Ovo je VIŠEBOJ. Puka je slučajnost što su dosad rešenja pogodili samo dva učesnika.

A rešenje nije ANAGRAM. To je samo prva slika. Rešenje je puno suptilnije.
Nazad na vrh Ići dole
mihajlo




Broj poruka : 2921
Datum upisa : 26.12.2011

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ASOCIJACIJE U SLIKAMA   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Icon_minitimePet 24 Okt 2014 - 11:33

možda je PRIČA čaršijska, ne pije vodu, enigmatska ili zagonetna ili u rebusu
Nazad na vrh Ići dole
N. Petkovski




Broj poruka : 4942
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ASOCIJACIJE U SLIKAMA   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Icon_minitimePet 24 Okt 2014 - 11:39

Nije PRIČA. Čekamo da se izjasni Ljubica, možda će joj sad krenuti.
Nazad na vrh Ići dole
mihajlo




Broj poruka : 2921
Datum upisa : 26.12.2011

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ASOCIJACIJE U SLIKAMA   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Icon_minitimePet 24 Okt 2014 - 11:44

vidi ti inspektora Nikolu, on je u stanju i rešenje promeniti samo da se LJ UBICA flower  javi, e pa ČEKAMO....hello
Nazad na vrh Ići dole
N. Petkovski




Broj poruka : 4942
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ASOCIJACIJE U SLIKAMA   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Icon_minitimePet 24 Okt 2014 - 12:08

Jok bre Mihajlo. Otkud ti takve misli? Nema promene rešenja zbog Ljubice, nego me ona prozvala da zbog štamparske greške koju sam napravio u kucanju (krtonosni = krstonosni) za kaznu dam novu asocijaciju, a njoj krenulo u rešavanju. Pa, ajde da budem kavaljer, pošto izdržavam izrečenu kaznu, da dam šansu i njoj da reši asocijaciju. Dosad ponuđena rešenja asocijacije nisu tačna, a ko garantuje da će je baš Ljubica i rešiti? Rešavajte svi, ne čekajte, nemojte joj popuštati. A šta ako se ona ne javi čitav dan?
Nazad na vrh Ići dole
mihajlo




Broj poruka : 2921
Datum upisa : 26.12.2011

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ASOCIJACIJE U SLIKAMA   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Icon_minitimePet 24 Okt 2014 - 12:22

inspektore NIKOLA nisi primetio malu igru reči ...
Nazad na vrh Ići dole
N. Petkovski




Broj poruka : 4942
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ASOCIJACIJE U SLIKAMA   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Icon_minitimePet 24 Okt 2014 - 12:38

Jesam, jesam Mihajlo! I igru reči i mala i velika slova, sve sam primetio, ali u interesu "istrage" ne komentarišem i ne dajem saopštenja . Ja ne samo da sam bio inspektor, bio sam viši inspektor, da znaš!
Nazad na vrh Ići dole
ilijao

ilijao


Broj poruka : 1230
Datum upisa : 15.04.2014
Godina : 63
Lokacija : Privlaka,Slavonija

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Asocijacije   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Icon_minitimePet 24 Okt 2014 - 15:54

N. Petkovski ::
Jesam, jesam Mihajlo! I igru reči i mala i velika slova, sve sam primetio, ali u interesu "istrage" ne komentarišem i ne dajem saopštenja . Ja ne samo da sam bio inspektor, bio sam viši inspektor, da znaš!

Ali kako je to moguće , kad su viši inspektori samo oni iznad 1,7 m?
Nazad na vrh Ići dole
N. Petkovski




Broj poruka : 4942
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ASOCIJACIJE U SLIKAMA   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Icon_minitimePet 24 Okt 2014 - 16:33

A što ti misliš, da su inspektori ispod 1,7 m. NIŽI INSPEKTORI? Ja sam bio VIŠI po 4 osnova: više pameti Idea , više znanja study , veće rukovodeće sposobnosti farao i više centimetara (1,75 m.) happyup He-he-he lloll lloll lloll
Nazad na vrh Ići dole
ljubica

ljubica


Broj poruka : 960
Datum upisa : 10.06.2011

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ASOCIJACIJE U SLIKAMA   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Icon_minitimePet 24 Okt 2014 - 17:45

Izvinjavam se na zakašnjenju!!!  hello
Ne mogu svugdje stići, dok malo ZALIJEM BAŠTU i SASTAVUM KOJU KRIŽALJKU i PROŠETAM BAŠČARŠIJOM , ostane mi ŠIPAK slobodnog vremena. Very Happy Very Happy Very Happy
Eto Nikola, jesam li pogodila asocijaciju? Sad je 4:2 za tebe, ali ja predajem i ostale partije, jer asocijacije nisu moj fah. Very Happy  
Ovdje navratim samo da se družimo i da napravim smutnju Very Happy

Čestitam Mihajlu, riješio je prije mene! hello
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ASOCIJACIJE U SLIKAMA   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
ASOCIJACIJE U SLIKAMA
Nazad na vrh 
Strana 4 od 20Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Sledeći
 Similar topics
-
» ASOCIJACIJE (igrica)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENIGMATIKA i druge zavrzlame :: ENIGMATSKI FORUM :: MALA ŠKOLA ENIGMATIKE-
Skoči na: