ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame

Forum za enigmatiku, logiku i zabavu
 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 ASOCIJACIJE U SLIKAMA

Ići dole 
+6
mihajlo
N. Petkovski
ilijao
Kontrolor
ljubica
Ilija Đurković
10 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Sledeći
AutorPoruka
mihajlo




Broj poruka : 2921
Datum upisa : 26.12.2011

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: ASOCIJACIJE U SLIKAMA   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Icon_minitimePet 24 Okt 2014 - 18:38

Čestitam Mihajlu, riješio je prije mene! ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 811500621

pa jesam ja rešio Ljubice, ali je Nikola PONIŠTIO odgovor... lloll pa je na tebe red i nema na čemu da čestitaš jedino promašaj unhappy


drink drink
Nazad na vrh Ići dole
N. Petkovski




Broj poruka : 4942
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: ASOCIJACIJE U SLIKAMA   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Icon_minitimePet 24 Okt 2014 - 19:49

Ma nisam PONIŠTIO, samo sam hteo da zabavljam publiku i da dam šansu Ljubici da se prepozna u asocijaciji. Čak sam joj i pisao na privatnu meil adresu da požuri sa rešenjem jer svi čekaju na njen odgovor. Ona mi je odgovorila da je rešila još u prvom trenutku, ali joj je trebalo pola dana da napiše rešenje. Inače ja sam Mihajlu signalizirao da sam njegovim "malim i velikim slovima" shvatio da je rešio tačno asocijaciju, ali je i on sam napisao "... čekamo Ljubicu" jer je i on shvatio situaciju.

Inspiracija za ovu asocijaciju mi je bio identični slučaj na Slavkovom blogu. Aleksandru, koja se pokazala kao šampion u rešavanju većeg broja postavljenih asocijacija, sam postavio kao rešenje u mojoj asocijaciji, pa malo se pomučila dok je shvatila da je ona rešenje. E, to sam isto uradio i sada sa Ljubicom i bio sam radoznao da li će shvatiti stvar.

Mislim da smo se ipak dobro zabavili, jer enigmatika i zabava idu ruka pod ruku.


A sad domaćine, daj novu asocijaciju, čija da je.
Nazad na vrh Ići dole
ilijao

ilijao


Broj poruka : 1230
Datum upisa : 15.04.2014
Godina : 63
Lokacija : Privlaka,Slavonija

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Asocijacije   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Icon_minitimePet 24 Okt 2014 - 20:15

N. Petkovski ::
Ma nisam PONIŠTIO, samo sam hteo da zabavljam publiku i da dam šansu Ljubici da se prepozna u asocijaciji. Čak sam joj i pisao na privatnu meil adresu da požuri sa rešenjem jer svi čekaju na njen odgovor. Ona mi je odgovorila da je rešila još u prvom trenutku, ali joj je trebalo pola dana da napiše rešenje. Inače ja sam Mihajlu signalizirao da sam njegovim "malim i velikim slovima" shvatio da je rešio tačno asocijaciju, ali je i on sam napisao "... čekamo Ljubicu" jer je i on shvatio situaciju.

Inspiracija za ovu asocijaciju mi je bio identični slučaj na Slavkovom blogu. Aleksandru,  koja se pokazala kao šampion u rešavanju većeg broja postavljenih asocijacija, sam postavio kao rešenje u mojoj asocijaciji, pa malo se pomučila dok je shvatila da je ona rešenje. E, to sam isto uradio i sada sa Ljubicom i bio sam radoznao da li će shvatiti stvar.

Mislim da smo se ipak dobro zabavili, jer enigmatika i zabava idu ruka pod ruku.


A sad domaćine, daj novu asocijaciju, čija da je.

Sad tek ništa ne razumijem! Što je zapravo rješenje, kakva mala ili velika slova, gdje je obrazloženje za slike, i kako Nikola može "da mijenja" rješenje? Zato je tu, zaboga , kontrolor! Pratim i čitam komentare, ali ne povezujem, skoro pa pomislih da ih nekoliko nedostaje.Ili ja griješim ili je ovo neka nova razina asocijacija? Inspektore ?
Nazad na vrh Ići dole
N. Petkovski




Broj poruka : 4942
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: ASOCIJACIJE U SLIKAMA   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Icon_minitimePet 24 Okt 2014 - 20:58

Eh, Ilija. Oprosti, ali ja sam mislio da su svi shvatili da je rešenje: LJUBICA BILALOVIĆ - ona sastavlja ANAGRAME (slika 1) i UKRŠTENICE (slika 4), živi u SARAJEVU (slika 2 - BAŠ ČARŠIJA), a takođe se bavi i vrtlarstvom (slika 3, ona ima poveći vrt u kojem uzgaja povrće, pa je nekad dugo nema na blogovima i ovim našim igrama zbog angažmana u njemu).

Kad sam napravio onu štamparsku grešku - KRTONOSNI (KRSTONOSNI ratovi, vojni), ona je napisala da za kaznu napravim novu asocijaciju, jer joj je eto krenulo u rešavanju i ja sam došao na ideju da nju - Ljubicu metnem u asocijaciju, ali mi je bio cilj da je ona reši, da vidimo da li će samu sebe da prepozna u nju. Ali se dugo nije javljala. Pali su odgovori: ANAGRAM, PRIČA, a onda je Mihahjlo pogodio ali uvijeno i što malim, što velikim slovima napisao LJUBICA flower , ali i da sačekamo hello da se Ljubica javi. Ona se kasno javila da je rešila zadatak, ali da se izvinava zbog kašnjenja sa odgovorom i priznanjem da je Mihajlo pogodio pre nje.

Eto, to je sve. Nije bilo nikakvog menjaja odgovora, niti "poništavanja" odgovora, jednostavno svi smo čekali da se naša draga dama javi sa odgovorom. Ustvari svi smio čekali da vidimo da li će ona možda dati pogrešan odgovor, pa da bude komedije. Zato i nije bila potrebna intervencija domaćina. Izgleda da i ti nisi pogodio odgovor, pa te sva ona konverzacija zbunila. Da li ti je sad sve jasno?
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13557
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: ASOCIJACIJE U SLIKAMA   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Icon_minitimePet 24 Okt 2014 - 21:11

Posle ovolikog objašnjavanja, ubeđen sam da je sada sve jasno lloll , a ja sam malo bio odsutan pa sam propustio zabavu. Pozdrav svima, i rešenju asocijacije hello .... idemo dalje.

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Asocij19

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
ilijao

ilijao


Broj poruka : 1230
Datum upisa : 15.04.2014
Godina : 63
Lokacija : Privlaka,Slavonija

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: ASOCIJACIJE U SLIKAMA   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Icon_minitimePet 24 Okt 2014 - 21:27

N. Petkovski ::
Eh, Ilija. Oprosti, ali ja sam mislio da su svi shvatili da je rešenje: LJUBICA BILALOVIĆ - ona sastavlja ANAGRAME (slika 1) i UKRŠTENICE (slika 4), živi u SARAJEVU (slika 2 - BAŠ ČARŠIJA), a takođe se bavi i vrtlarstvom (slika 3, ona ima poveći vrt u kojem uzgaja povrće, pa je nekad dugo nema na blogovima i ovim našim igrama zbog angažmana u njemu).

Kad sam napravio onu štamparsku grešku - KRTONOSNI (KRSTONOSNI ratovi, vojni), ona je napisala da za kaznu napravim novu asocijaciju, jer joj je eto krenulo u rešavanju i ja sam došao na ideju da nju - Ljubicu metnem u asocijaciju, ali mi je bio cilj da je ona reši, da vidimo da li će samu sebe da prepozna u nju. Ali se dugo nije javljala. Pali su odgovori: ANAGRAM, PRIČA,  a onda je Mihahjlo pogodio ali uvijeno i što malim, što velikim slovima napisao LJUBICA  flower , ali i da sačekamo  hello da se Ljubica javi. Ona se kasno javila da je rešila zadatak, ali da se izvinava zbog kašnjenja sa odgovorom i priznanjem da je Mihajlo pogodio pre nje.

Eto, to je sve. Nije bilo nikakvog menjaja odgovora, niti "poništavanja" odgovora, jednostavno svi smo čekali da se naša draga dama javi sa odgovorom. Ustvari svi smio čekali da vidimo da li će ona možda dati pogrešan odgovor, pa da bude komedije. Zato i nije bila potrebna intervencija domaćina. Izgleda da i ti nisi pogodio odgovor, pa te sva ona konverzacija zbunila. Da li ti je sad sve jasno?

JEST-NAPOKON! HVALA TI NA TRUDU I OBJAŠNJENJU, PREMDA MISLIM DA TI JE ASOCIJACIJA BILA MALO"SKUČENA" : JA , A MOŽDA I PUNO NJIH, NE ZNAMO AMA BAŠ NIŠTA O LJUBICI (BILALOVIĆ), IZ KOG RAZLOGA SMO BILI POMALO ZAKINUTI! VIDIO SAM ANAGRAM, ČARŠIJU(Baš),KANTU ZA ZALIJEVANJE VRTA I KRIŽALJKU- ALI, TO JE MALO AKO SE CILJA OSOBA, KAO, RECIMO, U OVOM SLUČAJU LJUBICA ! A DA MI ONA, NE DAJ BOŽE ZAMJERI NA OVOM KOMENTARU- SAMO POHVALE,(o njenim zagonetkama...i ostalom) A TO ŠTO JA, BEDAK, NISAM SHVATIO- MOJ GRIJEH ! IDEMO DALJE! SLAŽEŠ LI SE?
Nazad na vrh Ići dole
mihajlo




Broj poruka : 2921
Datum upisa : 26.12.2011

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: ASOCIJACIJE U SLIKAMA   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Icon_minitimePet 24 Okt 2014 - 21:44

STANDARD
standarni golman, italijanska firma PANDA STANDARD a i marka olovki

PS. mislio sam da su propoyicije - ko pogodi         postavlja asocijaciju i taman ja spremio...


Poslednji izmenio mihajlo dana Pet 24 Okt 2014 - 22:04, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
N. Petkovski




Broj poruka : 4942
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: ASOCIJACIJE U SLIKAMA   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Icon_minitimePet 24 Okt 2014 - 22:01

JEST-NAPOKON! HVALA TI NA TRUDU I OBJAŠNJENJU, PREMDA MISLIM DA TI JE ASOCIJACIJA BILA MALO"SKUČENA" : JA , A MOŽDA I PUNO NJIH, NE ZNAMO AMA BAŠ NIŠTA O LJUBICI (BILALOVIĆ), IZ KOG RAZLOGA SMO BILI POMALO ZAKINUTI! VIDIO SAM ANAGRAM, ČARŠIJU(Baš),KANTU ZA ZALIJEVANJE VRTA I KRIŽALJKU- ALI, TO JE MALO AKO SE CILJA OSOBA, KAO, RECIMO, U OVOM SLUČAJU LJUBICA ! A DA MI ONA, NE DAJ BOŽE ZAMJERI NA OVOM KOMENTARU- SAMO POHVALE,(o njenim zagonetkama...i ostalom) A TO ŠTO JA, BEDAK, NISAM SHVATIO- MOJ GRIJEH ! IDEMO DALJE! SLAŽEŠ LI SE?[/quote]

Naravno da se slažem i nije nikakav greh, naprotiv, ovo je bila zabava. Enigmatika za to i služi, a i za edukaciju takođe. Eto, ja na primer, nikad nisam čuo za onog tenisera RIBA. Sad znam i to. Kako ono beše: "svaki dan sve više napredujem". Ma, vidiš kako je lepo kad se družimo. Šteta je što nemamo šanse da se češće viđamo. Meni je još uvek jako žao što sam bio sprečen da dođem u Bor. Uskraćen sam za još jedan prisan susret sa prijateljima. Dobro je da bar ovako komuniciramo i nek traje makar tako cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
ilijao

ilijao


Broj poruka : 1230
Datum upisa : 15.04.2014
Godina : 63
Lokacija : Privlaka,Slavonija

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Asocijacije   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Icon_minitimePet 24 Okt 2014 - 22:13

N. Petkovski ::
JEST-NAPOKON! HVALA TI NA TRUDU I OBJAŠNJENJU, PREMDA MISLIM DA TI JE ASOCIJACIJA BILA MALO"SKUČENA" : JA , A MOŽDA I PUNO NJIH, NE ZNAMO AMA BAŠ NIŠTA O LJUBICI (BILALOVIĆ), IZ KOG RAZLOGA SMO BILI POMALO ZAKINUTI! VIDIO SAM ANAGRAM, ČARŠIJU(Baš),KANTU ZA ZALIJEVANJE VRTA I KRIŽALJKU- ALI, TO JE MALO AKO SE CILJA OSOBA, KAO, RECIMO, U OVOM SLUČAJU LJUBICA ! A DA MI ONA, NE DAJ BOŽE ZAMJERI NA OVOM KOMENTARU- SAMO POHVALE,(o njenim zagonetkama...i ostalom) A TO ŠTO JA, BEDAK, NISAM SHVATIO- MOJ GRIJEH ! IDEMO DALJE! SLAŽEŠ LI SE?

Naravno da se slažem i nije nikakav greh, naprotiv, ovo je bila zabava. Enigmatika za to i služi, a i za edukaciju takođe. Eto, ja na primer, nikad nisam čuo za onog tenisera RIBA. Sad znam i to. Kako ono beše: "svaki dan sve više napredujem". Ma, vidiš kako je lepo kad se družimo. Šteta je što nemamo šanse da se češće viđamo. Meni je još uvek jako žao što sam bio sprečen da dođem u Bor. Uskraćen sam za još jedan prisan susret sa prijateljima. Dobro je da bar ovako komuniciramo i nek traje makar tako cheers cheers cheers [/quote]

Dakako- sve je za 5! I ja, sam, eto, utorak u BG! Samo zato da se vidim i družim s prijateljima ! I da me krivo ne shvatiš, ne bih da ove naše "nazovinetprepirke" odu u krive vode, dapače...
Pozdrav... i pozabavi se ovom novom asocijacijom! drink
Nazad na vrh Ići dole
ilijao

ilijao


Broj poruka : 1230
Datum upisa : 15.04.2014
Godina : 63
Lokacija : Privlaka,Slavonija

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Asocijacije   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Icon_minitimePet 24 Okt 2014 - 22:16

mihajlo ::
STANDARD
standarni golman, italijanska firma PANDA STANDARD a i marka olovki

PS. mislio sam da su propoyicije - ko pogodi         postavlja asocijaciju i taman ja spremio...

Poštovani kolega! Nije standard, ali je skoro standardno- za naše prilike! A što se tiče pripremljene asocijacije- naprijed- jer, to pravilo koje si pomenuo nije pravilo! Poz!
Nazad na vrh Ići dole
N. Petkovski




Broj poruka : 4942
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: ASOCIJACIJE U SLIKAMA   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Icon_minitimePet 24 Okt 2014 - 22:40

Pokušavam da rešim ovu asocijaciju Ilija, ali mi ne ide baš. Našao sam "vezu" između zadnje dve slike BAMBUS - panda najviše jede bambus, a poznato je bambusovo pero za kaligrafiju. Gornje dve slike ne mogu da povežem sa donjim.

Upotrebio si interesnatnu reč: "nazovinetprepirke". U mojim komentarima NIKAD NEMA prepirke. Valjda si primetio da svaki moj komentar ima u sebi stanovit procenat duhovitosti i komike. Uvek imam vedar duh i nastojim to preneti i drugima. Neko možda to odmah ne skuži, ali skuži kasnije.
Nazad na vrh Ići dole
ljubica

ljubica


Broj poruka : 960
Datum upisa : 10.06.2011

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: ASOCIJACIJE U SLIKAMA   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Icon_minitimePet 24 Okt 2014 - 22:48

.... Ona mi je odgovorila da je rešila još u prvom trenutku, ali joj je trebalo pola dana da napiše rešenje. ....


Nemoj ti Nikola, mutikašo, da umanjuješ moje rješavačke sposobnosti! Ja sam riješila u prvoj sekundi (ovako tešku asocijaciju), ali onda kad sam došla na www, a ne kad si je ti postavio!
Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ilijao

ilijao


Broj poruka : 1230
Datum upisa : 15.04.2014
Godina : 63
Lokacija : Privlaka,Slavonija

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Asocijacije   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Icon_minitimePet 24 Okt 2014 - 22:53

N. Petkovski ::
Pokušavam da rešim ovu asocijaciju Ilija, ali mi ne ide baš. Našao sam "vezu" između zadnje dve slike BAMBUS - panda najviše jede bambus, a poznato je bambusovo pero za kaligrafiju. Gornje dve slike ne mogu da povežem sa donjim.

Upotrebio si interesnatnu reč: "nazovinetprepirke". U mojim komentarima NIKAD NEMA prepirke. Valjda si primetio da svaki moj komentar ima u sebi stanovit procenat duhovitosti i komike. Uvek imam vedar duh i nastojim to preneti i drugima. Neko možda to odmah ne skuži, ali skuži kasnije.

Ma dakako da je tako! Zato si popi jedan bambus i piši tim"nalivperom", možda onda skužiš zašto si iz talijanskog imao "kolac"! i onda vozi dalje.... drink
Nazad na vrh Ići dole
N. Petkovski




Broj poruka : 4942
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: ASOCIJACIJE U SLIKAMA   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Icon_minitimePet 24 Okt 2014 - 23:00

ljubica ::
.... Ona mi je odgovorila da je rešila još u prvom trenutku, ali joj je trebalo pola dana da napiše rešenje. ....


Nemoj ti Nikola, mutikašo, da umanjuješ moje rješavačke sposobnosti! Ja sam riješila u prvoj sekundi (ovako tešku asocijaciju), ali onda kad sam došla na www, a ne kad si je ti postavio!
Very Happy Very Happy Very Happy

Nemam reči! Samo dubok naklon i divljenje cheers cheers cheers Dama je uvek u pravu, čak i onda kad je u pravu Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
ilijao

ilijao


Broj poruka : 1230
Datum upisa : 15.04.2014
Godina : 63
Lokacija : Privlaka,Slavonija

ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: A   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Icon_minitimePet 24 Okt 2014 - 23:04

N. Petkovski ::
ljubica ::
.... Ona mi je odgovorila da je rešila još u prvom trenutku, ali joj je trebalo pola dana da napiše rešenje. ....


Nemoj ti Nikola, mutikašo, da umanjuješ moje rješavačke sposobnosti! Ja sam riješila u prvoj sekundi (ovako tešku asocijaciju), ali onda kad sam došla na www, a ne kad si je ti postavio!
Very Happy Very Happy Very Happy

Nemam reči! Samo dubok naklon i divljenje cheers cheers cheers Dama je uvek u pravu, čak i onda kad je u pravu Laughing Laughing Laughing


E Nikola , mutikašo....inspektor , a to nije, kao, znao! Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: ASOCIJACIJE U SLIKAMA   ASOCIJACIJE U SLIKAMA - Page 5 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
ASOCIJACIJE U SLIKAMA
Nazad na vrh 
Strana 5 od 20Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Sledeći
 Similar topics
-
» ASOCIJACIJE (igrica)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENIGMATIKA i druge zavrzlame :: ENIGMATSKI FORUM :: MALA ŠKOLA ENIGMATIKE-
Skoči na: