ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame

Forum za enigmatiku, logiku i zabavu
 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA

Ići dole 
5 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13542
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 68
Lokacija : Požarevac

PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA   PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Icon_minitimeNed 18 Dec 2011 - 1:19

Uz konstataciju da odziv rešavača nije bio na očekivanom nivou, a posebno su zakazali domaći takmičari, u Milovanovo i svoje ime zahvaljujem svima koji su našli vremena i rešavali naše zadatke. Izvinjavam se zbog sitnih propusta i grešaka.

Takođe želim da zahvalim Milovanu na odličnoj saradnji i odlično obavljenom poslu u pripremi i organizaciji takmičenja.

.

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13542
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 68
Lokacija : Požarevac

PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA   PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Icon_minitimeNed 18 Dec 2011 - 14:31

Na 4. otvorenom prvenstvu Srbije u rešavanju optimizacionih logičkih zadataka, učestvovalo je ukupno 32 takmičara iz 14 zemalja: Holandije, Velike Britanije, Estonije, Kine, Nemačke, Poljske, Japana, Turske, Indije, Italije, Hrvatske, Makedonije, Francuske i Srbije. Procenat pristiglih rešenja pojedinih zadataka je iznad 70%, a samo 2 nisu bila ispravna. Zadaci su ocenjeni visokim ocenama, uz par izuzetaka, a ima i slučajeva da su takmičari nisko ocenili težinu zadatka, iako su pronašli jedva 60% od najboljeg rešenja Laughing . Dodatne komentare i analize zadataka tek treba očekivati.

PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Tabela54

Odziv je bio relativno dobar, ali manji od očekivanog (posebno su zatajili domaći logičari pale !?), iz više razloga. Sajt formalnog organizatora Prvenstva, Saveza zagonetača Srbije, godinu dana (od prošlog Prvenstva) ne funkcioniše, 'pomoćna', a zapravo glavna adresa za logičarska takmičenja, blog Logika, na tihom je hodu, dok se većina potencijalnih domaćih učesnika verovatno pitala 'otkud ovaj ovde'?? Tako se desio paradoks da upravo članovi SZS najviše bojkotuju takmičenje. Jedni su podredili logiku klasičnoj enigmatici, pa ih nije bilo, drugi su podredili klasičnu enigmatiku logici, ali ni njih nije bilo, a treći verovatno nisu shvatili gde se šta dešava. 'Klasične enigmate', obaveštene da bi rešavanjem makar jednog zadatka iz njihovog domena (rešetka - mozaička ukrštenica) mogli dati svoj doprinos takmičenju, nisu se ni oglasile, izuzev časnog izuzetka, Slavka Bovana, koji se izvinio zbog velike zauzetosti.

Treći razlog od navedenih, objektivno je najbitniji za manji odziv rešavača 'sa strane'. 'Iscepkanost' takmičenja na 2-3 adrese nije se dobro pokazala, i to bi morao da bude putokaz narednim priređivačima: događaj treba najaviti na što više relevantnih mesta, ali sve se mora dešavati na jednom jedinom!! Zadaci, uputstva, diskusija, tabele.... sve. Onda će verovatno biti više pitanja i komentara, a manje nejasnoća i nesporazuma.

Posebno važno objašnjenje: 2 rešenja (righthand i T. Tokunaga), naknadno su pridodata tabeli sa rešenjima 2. kola, jer je utvrđeno da su ista poslata u predviđenom roku, ali, greškom, to je učinjeno na formularu 1. kola, tako da se ona mogu i videti na dnu tabele rešenja 1. kola. Do ovoga je verovatno došlo zato što je na sajtu SZS i u 2. kolu postavljen link formulara 1. kola.

I na kraju, a zapravo najvažnije, bez obzira na rok za eventualne prigovore, poznati su rezultati 4. otvorenog prvenstva Srbije u rešavanju optimizatora: UKUPNI POBEDNIK TAKMIČENJA I ŠAMPION SRBIJE ZA 2011. god. JE ZORAN TANASIĆ. Vicešampion je Nikola Živanović, a treće mesto zauzeo je Danijel Milošević. Najuspešniji strani takmičari su Rick Uppelschoten, James McGowan i Urmas Raude.

Čestitam Zoranu na ubedljivoj pobedi, kao i svim takmičarima na ostvarenim rezultatima, a svima se još jednom zahvaljujem na učešću.

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13542
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 68
Lokacija : Požarevac

PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA   PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Icon_minitimePon 19 Dec 2011 - 11:16

K O N A Č N I . R E Z U L T A T I
4. otvorenog prvenstva Srbije u rešavanju optimizacija


PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Konaan11

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!


Poslednji put izmenio Kontrolor dana Sre 21 Dec 2011 - 16:42, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13542
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 68
Lokacija : Požarevac

PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA   PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Icon_minitimePon 19 Dec 2011 - 23:03

NAJBOLJA REŠENJA 2. KOLA

PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 1_tana10 PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 1_dand10

PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 1_mcgo10

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!


Poslednji izmenio Kontrolor dana Pon 19 Dec 2011 - 23:24, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13542
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 68
Lokacija : Požarevac

PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA   PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Icon_minitimePon 19 Dec 2011 - 23:06

PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 7_mcgo10 PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 7_stro10

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13542
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 68
Lokacija : Požarevac

PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA   PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Icon_minitimePon 19 Dec 2011 - 23:08

PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 8_tana10 PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 8_uppe10

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13542
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 68
Lokacija : Požarevac

PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA   PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Icon_minitimePon 19 Dec 2011 - 23:10

PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 9_svi11

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!


Poslednji izmenio Kontrolor dana Pon 19 Dec 2011 - 23:13, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13542
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 68
Lokacija : Požarevac

PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA   PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Icon_minitimePon 19 Dec 2011 - 23:12

PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 10_zaf10

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13542
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 68
Lokacija : Požarevac

PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA   PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Icon_minitimePon 19 Dec 2011 - 23:50

Kako ovde nije bilo reakcija na takmičenje, zadatke i rezultate, bio sam slobodan da sa bloga Logika prenesem komentar i analizu zadataka Nikole Živanovića:

Još jednom svaka čast na kompletnoj organizaciji. Da krenem redom:

1. ZANIMLJIVA MATEMATIKA
Iskustvo u sastavljanju iz prethodnih godina pomoglo mi je da relativno brzo nađem maksimum. Jednačine jesu zavisne, ali ne toliko da bi stvorile veći problem. Vidi se da prva donosi najveći rezultat i njoj je sve podređeno. Teško je izbalansirati prilikom sastavljanja ovakvog zadatka.

2. DOMINO ŠAH
Moj favorit u prvom kolu. Na papiru nije moglo da se prebaci 330, a kasnije mi je program pomogao da popravim rezultat. Kasno sam video kako je moglo još više, nisam imao vremena da se vratim na ovaj zadatak.

3. KUĆICA U CVEĆU
Zadatak kome sam dao najnižu ocenu, verovatno zbog toga što ne volim ovakav tip zadatka jer se najčešće javlja na oko 17x17. Bio sam zadovoljan sa mojih 226 i tu sam stao.

4. SUDOKU SA PARKETOM
Mislio sam u početku da je ovo trivijalan zadatak i da samo treba razdeliti sudoku na parkete sa sredinama 123, ali uvek postoji neki trik kad se čovek najmanje nada. Dugo sam tragao za poboljšanjem, a neverovatno je da je i od toga bilo još bolje. Do 18 bodova moglo se lako stići, a za više se trebalo dobro pomučiti. Po tome će se pamtiti ovaj zadatak.

5. RECIKLIRANJE
Ovo je jedini zadatak koji nisam razumeo, mislio sam da popravka strujnog kola mora ići redom. Nije nigde pisalo, ali nisam se setio čak ni da probam drugačije. Na kraju sam uzeo i dosta bodova. Da su bila pravila kao što sam ja zamislio, bio bih verovatno blizu maksimuma. Pitanje na nemačkom forumu, koje je postavljeno u subotu, video sam tek kad su izašli zadaci za drugo kolo.

6. ZANIMLJIVA MATEMATIKA
Stvarno zanimljiva. Stalno sam rastavljao i sastavljao brojeve. Od osamsto i nešto digao sam rezultat na više od hiljadu i time sam bio zadovoljan. U dva ili tri reda postigao sam teoretski maksimum, ali je po kolonama bilo još prostora da se poboljšava.

7. SKOK PO DOMINAMA
Još jedan od onih zadataka gde se zna koliki je teoretski maksimum kojem se teži. Ona druga vrsta optimizacija gde se to ne zna mi je draža. Ovde sam iz prve našao rezultat koji sam poslao, svi kasniji pokušaji davali su manje.

8. PENTOMINO NA ŠAHOVSKOJ TABLI
Super ideja. Uh, dugo sam mislio da je nemoguće rasporediti 8 različitih pentomina na šahovsku tablu, a onda sam slučajno našao jednu kombinaciju. Baš me zanima koliko ih ima, ne verujem da je taj broj veliki, ako odbijemo to da se L i W mogu menjati.

9. PADAJUĆI TROUGLOVI
Jedini zadatak koji nisam radio, već sam se igrao sa programom i tako igrajući se došao do 11 trouglova. Nešto slično imali smo sa kuglicama.

10. REŠETKA
Za kraj da u nečemu pobedim šampiona Smile Zaferovo rešenje je stvarno neverovatno, ne može igla da padne.

Uživao sam ove dve nedelje i posebno mi je drago što tako optimizirajući nisam pokvario formu.

.

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Quizmaster




Broj poruka : 160
Datum upisa : 25.11.2009

PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA   PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Icon_minitimeUto 20 Dec 2011 - 16:54

Jovane, ja mogu razumeti da si uložio trud i da si priželjkivao više takmičara, ali otkud ti ideja da prozivaš domaće ljubitelje logike iz SZS, da spominješ njihov bojkot, a povrh svega da nas dodatno iritiraš navodeći nekakve časne izuzetke?

Zadaci su pre svega bili veoma zahtevni i mogao je da se takmiči samo onaj ko je imao dovoljno vremena da im se posveti. Ja nažalost nisam, iako sam odštampao sve zadatke i imao želju da se uhvatim u koštac. Učestvovao sam ovih dana samo na prvenstvu Srbije u rešavanju sudokua koje traje dva sata, i to bez ikakvih priprema (što se vidi i po skromnom rezultatu od 200 poena).

Ako si hteo da privučeš ljubitelje klasične enigmatike za sastavljanje one ukrštenice, trebalo je da ih motivišeš nekakvim posebnim nagradama za takav rad, jer ta ukrštenica je nešto što iziskuje barem dva-tri dana rada da bi se postigao dobar rezultat.

I pre nego što prozivaš druge, treba da pođeš od sebe. Ti se deklarišeš kao enigmata, a nisi se deset godina uključio na prvenstvo Srbije za anagramiste! Na Ligi rešavača te ove godine nije bilo, niti na kupu Srbije u rešavanju rebusa, ne sećam se ni kad si poslednji put bio na prvenstvu Srbije u kvizovci... Dakle, nemoj molim te da spominješ nekakve bojkote, jer tako nečeg nije bilo, već samo nemogućnosti ljudi da se dovoljno posvete tim zahtevnim i kvalitetnim zadacima.

Što se tiče rada SZS, uplati godišnju članarinu od 1.500 dinara, uključi se u naš rad i onda komentariši i kritikuj koliko nam je sajt neaktivan, a ovako, dok nisi naš član, to je vrlo neumesno. Nama će biti drago da nam se priključiš i da saradnju koja je započeta ovim optimizacijama proširimo i na neka druga polja.

Da ne zaboravim, čestitke šampionu Zoranu Tanasiću, drugoplasiranom Nikoli Živanoviću i trećeplasiranom Danijelu Miloševiću (optimizacije), te Nikoli Živanoviću, Branku Ćeraniću i Zoranu Tanasiću (sudoku).
Nazad na vrh Ići dole
majkl




Broj poruka : 8
Datum upisa : 29.09.2010

PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA   PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Icon_minitimeUto 20 Dec 2011 - 19:32

Quizmaster ::
... otkud ti ideja da prozivaš domaće ljubitelje logike iz SZS, da spominješ njihov bojkot, a povrh svega da nas dodatno iritiraš navodeći nekakve časne izuzetke? ......

Što se tiče rada SZS, uplati godišnju članarinu od 1.500 dinara, uključi se u naš rad i onda komentariši i kritikuj koliko nam je sajt neaktivan, a ovako, dok nisi naš član, to je vrlo neumesno.


Kao član SZS moram da izrazim neslaganje s porukom koju je napisao Quizmaster i zamolim ga da istupa u svoje ime.
Poruku prihvatam samo kao izraz njegovog sopstvenog mišljenja, stava, "dodatne iritacije" i viđenja.

Nazad na vrh Ići dole
Quizmaster




Broj poruka : 160
Datum upisa : 25.11.2009

PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA   PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Icon_minitimeUto 20 Dec 2011 - 21:11

Ja bih zamolio Milovana da ne tumači pogrešno suštinu onog što je napisano, a usput bih mu čestitao i na dobroj pripremi zadataka.

Poruka nije namenjena nekakvom zaoštravanju odnosa, naprotiv, na kraju poruke pozivam Jovana da se uključi u rad SZS i da se započeta saradnja proširi. Nekakav red ipak mora da se zna - kakav bre bojkot, dolazimo redovno kod njega na sajt, pravimo anagrame, neki ljudi rade i mesečne optimizacije koje on priprema, ali sad jednostavno nismo imali vremena da se uključimo u ovo takmičenje.

A kako funkcioniše naš sajt, to je pre svega problem članova SZS.
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13542
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 68
Lokacija : Požarevac

PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA   PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Icon_minitimeUto 20 Dec 2011 - 22:28

Quizmaster ::

... uplati godišnju članarinu od 1.500 dinara, uključi se u naš rad i onda komentariši i kritikuj koliko nam je sajt neaktivan, a ovako, dok nisi naš član, to je vrlo neumesno...

Moram li da budem član vlade da bih kritikovao njen (ne)rad??!! A i ne bih to nazvao nekom kritikom, samo sam pobrojao par očiglednih činjenica. Da li sajt SZS radi? Zar tabela ne govori dovoljno o odzivu domaćih takmičara (briga me jesu li i čiji su članovi)?

Ali, nije mi bila namera da ponovo započinjem već viđene rasprave i zaoštravam situaciju. Prihvatio sam poziv da budem gost-autor na ovom takmičenju, a onda me 'ponela atmosfera' pa sam, čini se, uradio i malo više od toga. Nisam tražio nikakvu naknadu, niti specijalna priznanja, ali neka mi niko ne oduzima pravo da iznesem svoje viđenje događaja (pa i da kritikujem)!

Quizmaster ::

I pre nego što prozivaš druge, treba da pođeš od sebe. Ti se deklarišeš kao enigmata, a nisi se deset godina uključio na prvenstvo Srbije za anagramiste! Na Ligi rešavača te ove godine nije bilo, niti na kupu Srbije u rešavanju rebusa, ne sećam se ni kad si poslednji put bio na prvenstvu Srbije u kvizovci...

Ako će nekome biti lakše (i ako će me to opravdati Rolling Eyes ), odričem se laskave 'titule' enigmate, a što se tiče (ne)učestvovanja na pomenutim takmičenjima, razlozi su raznovrsni. Sve se vrti oko nedostatka vremena i brojnih obaveza (pa čak i na poslu No ). Lako je primetiti da sam proredio (većinu ukinuo) i takmičenja na svom sajtu, anagramiranje sam odavno sveo na minimum, LR i RK sam 'zaobišao' zbog lošeg iskustva prošle godine (+ manjak vremena), a moje mišljenje o kvizovci je dobro poznato, što ne znači da ne odigram još koji put, ali bih se radije usredsredio i 'trošio' na njenu 'reorganizaciju' i privođenju smislu (uh, sad će opet neko biti iziritiran scratch ). Uz sve pomenuto, malo više 'reciprociteta' ne bi bilo na odmet (odnosi se na sve srodne internet adrese!).

Uprkos svemu uspevam nekako da održim ritam mesečnih optimizacija i pozivam sve, bili članovi SZS, SES ili SKOJ-a Laughing da se uključe bez rezervi i predrasuda, kao i da svojim iskustvom, sugestijama i predlozima pomognu opstanak i unapređenje ovog takmičenja, a time doprinesu i podizanju kvaliteta i brojnosti narednih Prvenstava Srbije u optimizatorima.

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Quizmaster




Broj poruka : 160
Datum upisa : 25.11.2009

PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA   PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Icon_minitimeUto 20 Dec 2011 - 23:22

Kolega, ti u toj kritici, s obzirom da nisi član SZS, ideš dalje nego što je kulturno. Ne navodiš samo da naš sajt loše radi nego daješ neko svoje viđenje o članstvu SZS i praviš ničim utemeljen i uvredljiv zaključak da smo bojkotovali takmičenje. Umesto da se sada izviniš i kažeš nam da nisi bio u pravu, ti opet teraš po svome.

Kažeš nam sad da nemaš vremena za brojna takmičenja koje organizujem. Pa, upravo to je ono što sam i pričao. Ako nemaš vremena za takve stvari (samo da ponovim, celih deset godina nisi poslao anagram za prvenstvo Srbije), onda nemoj da kritikuješ ljude koji se nisu pojavili na jednom veoma zahtevnom takmičenju koje obuhvata rešavanje 10 teških optimizacijskih zadataka.

Konačno, dolazimo i do nečeg što nije čak ni uvreda, nego je čista besmislica. Naime, niti je kolega Bovan nekakav častan izuzetak, niti su ostale kolege enigmate koje ti se nisu javile stoka zbog tog nejavljanja. Jednostavno, nisu ljudi imali vremena da sastavljaju tu zahtevnu ukrštenicu. Šta sad, moramo svi da ti šaljemo posebno izvinjenje zbog neučešća ili da ti pošaljemo nekakvu lošu ukrštenicu da bi gospodin bio zadovoljan tim simboličnim gestovima? affraid



Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13542
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 68
Lokacija : Požarevac

PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA   PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Icon_minitimeSre 21 Dec 2011 - 0:20

Draže bi mi bilo da je ovoliko komentara (pa makar i kritika) na takmičenje i zadatke....

Ne želim polemiku, a još manje svađu, samo molim bez izvrtanja mojih reči. Nije za pretpostaviti da sam očekivao da mi se svako ponaosob javi i izvinjava. Samo sam konstatovao da se niko od 'klasičnih enigmata' nije oglasio rešenjem pomenutog zadatka, pa valjda je bio red da pomenem da se makar jedan opravdao nedostatkom vremena. A smatrao sam to dobrim pokušajem da se većem broju ljudi približi ova vrsta zadataka i logičkih problema uopšte.

I, najinteresantnije, konstatacija o neučestvovanju članova SZS, više se odnosila na neke druge (redovne učesnike proteklih godina, sa po više od 10 'teških optimizacijskih zadataka'), pa ih pusti neka se sami ljute i 'brane'.

.

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Sponsored content





PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA   PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE
» 11. ENIGMATSKI SUSRETI SRBIJE
» EVROPSKO PRVENSTVO U KOŠARCI 2009.
» SVETSKO PRVENSTVO SUDOKISTA I LOGIČARA
» SVETSKO PRVENSTVO LOGIČARA U KINI

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENIGMATIKA i druge zavrzlame :: ENIGMATSKI FORUM :: OPTIMIZACIJE :: OPTIMIZACIJE 2011.-
Skoči na: