ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame

Forum za enigmatiku, logiku i zabavu
 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

Odgovori na poruku
 

 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE

Ići dole 
+3
eroslavko
Dejan
Kontrolor
7 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13542
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 68
Lokacija : Požarevac

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Empty
PočaljiNaslov: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Icon_minitimePon 21 Maj 2012 - 22:31

Približava se termin 12. Susreta enigmata Srbije, pa evo teme u kojoj će se naći sve sveže informacije, a potencijalni učesnici, kao i svi ostali posetioci foruma, mogu komentarisati i iznositi svoje sugestije i predloge.



.

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13542
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 68
Lokacija : Požarevac

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Icon_minitimePon 21 Maj 2012 - 22:36

Vredni Slavko, sve novosti u vezi organizacije Susreta šalje imejlom potencijalnim učesnicima, ali za slučaj da neko nije upoznat, poslednje saopštenje objedinjuje sve ono najvažnije:


Saopštenje broj 9
Susreti enigmata Srbije (24-26. avgusta 2012) Kikinda

Poštovane kolege,
dok pišem ova moja saopštenja, sve sam zadovoljniji jer kako se približavamo velikom događaju, sve sam sigurniji da ćemo svi biti zadovoljni.

Juče (četvrtak 10.05.) u Kikindi su boravili Miroslav Lazarević i Milorad Živanić, predsednik i podpredsednik ESS.
Predsednik Opštine Ilija Vojninović priredio je prijem za goste iz ESS-a, kao i kikindske enigmate Zlatana Pupezina i mene. Prijemu je prisustvovao i Branko Ljuboja, načelnik opštinske uprave .
U srdačnom razgovoru dobili smo podršku lokalne samouprave za održavanje ovog skupa. Opšti je utisak da će i Opština učiniti sve kako bi naš skup ostao svima u lepom sećanju. Prijem kod gradonačelnika izazvao je veliku medijsku pažnju. Na oficijelnom opštinskom sajtu ubrzo se pojavio tekst novinara Saše Uroševa.

http://www.kikinda.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=7849%3A-12-&catid=79%3Avesti-2012&Itemid=1&lang=sr

Istog dana na lokalnoj televiziji emitovan je odličan izveštaj, a događaj je snimala i RTS. Prilog će biti emitovan sutra (ujutro i uveče). Tekstovi su već objavljeni u lokalnom listu i beogradskom "Blicu" (najtiražnijem listu u Srbiji) a sutra će biti objavljen tekst i u, takođe veoma tiražnom, "Kuriru".

U "inspekciji" Doma učenika sve je proteklo u najboljem redu. Objekat je potpuno nov (pravi hotel), sobe su dobre (DVOKREVETNE i trokrevetne), sa dobrim restoranom, klimatizovan, sa četiri veće prostorije (sale) koji nam stoje na raspolaganju. Bežični internet je na rasplaganju u širem krugu objakta.
Dogovorili smo veoma važnu stvar kada je plaćanje u pitanju. Naime, svaku stavku smo "razbili" te nismo vezani za pansionsku uslugu.
Tako su cene:
noćenje: 800 - 1000 dinara (otprilike 7-9 evra)
doručak : 300 - 550 dinara
ručak: 600-1000 dinara
večera: 500-800 dinara.
OVO JE VEOMA VAŽNO JER ĆU PREKO SPONZORA DA OBEZBEDIM NEKE OBROKE (te ih enigmati neće plaćati, a i svečana večera sa tamburašima trebalo bi da bude u jednom uglednom restoranu u gradu. Svečana večera se NEĆE PLAĆATI ili će koštati znatno manje nego u Domu).
Dakle, računica kaže da bi SVE, ako bi se plaćaalo u Domu od petka večere do nedelje ručka koštalo 3900 - 5000 dinara (35 do 45 evra) ali objektivna računica govori da bi maksimalno sve trebalo da košta manje od 30 evra. Ukratko rečeno, učesnici će u Domu biti obavezni da plate samo onoliko noćenja koliko iskoriste (jedno ili dva). Sve ostalo je stvar dogovora.
Potrudiću se da troškove učesnika maksimalno "pokriju" sponzori, ali radi orijentacije već sada vam kažem koliko bi sve moglo koštati. Slažete se da je i ova "pesimistička" varijanta od 35-45 evra prihvatljiva. O svim smanjivanjima cene bićete obaveštavani.

Počeo sam sa razgovorima sa sponzorima. Najveća lokalna trgovačka firma "Angrohit" sponzorisaće 100 majica za učesnike. Razgovor je trajao svega dva minuta. Vrlo rado su prihvatili sponzorstvo. I pored teške situacije u privredi, očekujem finansijsku podršku još nekih lokalnih firmi, kao i dve kompanije van Kikinde.

Što se tiče sadržaja iz dana u dan javljaju se neki novi momenti. Od trenutka kada je uvaženi kolega Borivoj Dovniković najavio mogućnost svog dolaska, "stupio sam u akciju". Kulturni centar Kikinda želi da napravi retrospektivu crtanih filmova dragog kolege, a u ponedeljak imam dogovor sa rukovodstvom Narodnog muzeja oko organizovanja izložbe karikatura i stripova.

Što se tiče MAMUTSKE UKRŠTENICE, još nekoliko dana primam skandinavke. Ovog trenutka evidentirano je 90 autora iz 6 država. Priprema za štampanje skandinavki i knjige sa skandinavkama teče po zacrtanom planu.

Danas smo Čedomir Milanović i ja utanačili "logučku komponentu" susreta. Biće ponućena dva seta zadataka (sudoku i logički zadaci) koji bi se rešavalo po sat vremana, ali bi, osim toga, SVI UČESNICI SUSRETA u petak dobili jedan zadatak koji bi se rešavao do nedelje.

Kvizaši (ne bih da ih zovem kvizomani) će dodatne informacije dobiti 2.6. u Perlezu.

O BOGATOM nagradnom fondu biće više reči u nekim narednim saopštenjima.

Isto tako, već sada je izvesno da će se ovaj festival enigmatike malo vremenski proširiti. Naime, i za četvrtak 23.avgusta predviđene su neke aktivnosti (izložba umetničke fotografije, promocije, takmičenja...) namenjene građanima Kikinde.

Iako još ima dovoljno vremena do Susreta, mislim da se SIGURNI UČESNICI mogu već prijaviti kako bi bili evidentirani.

Ova poruka ide na sve adrese iz mog adresara (možete je širiti dalje). Izvinjavam se svima onima kojima je (možda) poruka greškom stigla.


Pozdrav. Slavko Bovan.

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Dejan

Dejan


Broj poruka : 1525
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 53
Lokacija : Središte Pakla

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Icon_minitimeSre 23 Maj 2012 - 15:26

Slavko ima naročito da se obraduje ovoj temi. juhuhu

Ekipa Braničevo tamo mora da prednjači po uspesima, a naročito u drink . lloll
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Icon_minitimeSre 23 Maj 2012 - 20:11

Prije 5 minuta stihoh sa puta (Krajujevac). Vidim ima inovacija na ovom mjestu. Pozdravljam inovaciju.
Kada se malo odmorim napisaću nekoliko riječi. (sad odoh da dam glasove za anagrame)
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Icon_minitimeČet 24 Maj 2012 - 15:03

Što se tiče MAMUTSKE UKRŠTENICE, još nekoliko dana primam skandinavke. Ovog trenutka evidentirano je 90 autora iz 6 država. Priprema za štampanje skandinavki i knjige sa skandinavkama teče po zacrtanom planu.


Ovo su zastarjeli podaci. Sada, danas 24.05. u 15.00 imam evidentirano 112 autora iz 11 država (I dalje pristižu skandinavke, iako je rok prošao. Što se tiče roka, još uvijek sam fleksibilan jer je u toku priprema ukrštenica za štampu koja će potrajati još neko vrijeme)
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Icon_minitimeČet 24 Maj 2012 - 15:17

Danas otišle majice za Susrete na štampanje. Naručio sam 100 komada (20 ekstavelikih, 60 "taman" i 20 manjih).
Pošto će jagma za majice biti velika, uvešću neke inovacije zbog kojih će malo da se počešu po glavi oni koji redovno na susretima ne oblače dresove već ih drže u torbi.
Preporučujem onima koji se ne uklapaju u standarde (za "taman" majice) da se prijave kako bih evidentirao "prenumerante"


Poslednji izmenio eroslavko dana Čet 24 Maj 2012 - 18:17, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
N. Petkovski




Broj poruka : 4937
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Icon_minitimeČet 24 Maj 2012 - 17:55

Ja sam jedan od tih "taman" i to "baš-potaman".
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Icon_minitimePet 25 Maj 2012 - 8:27

Juče sam, takođe, dogovarao dvija-tri značajna segmenta Susreta.
U Narodnom muzeju će biti postavljena izložba stripova i karikatura Borivoja Dovnikovića, a u Kulturnom centru retrospektiva njegovih crtanig filmova.

Sa jednim kolegom dogovorio sam detalje oko jedne akcije koja će biti hit (jedan od hitova!) u Kikindi.
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Icon_minitimePet 25 Maj 2012 - 15:25

I danas je bila bogata" žetva" u razgovorima sa sponzorima. Mic-po mic i nema mrdanja Very Happy
Sutra imam pauzu u aktivnostima koju ću iskoristiti za prezentaciju dosadašnjih aktivnosti na Skupštini "Nove zagonetke".
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13542
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 68
Lokacija : Požarevac

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Icon_minitimePet 25 Maj 2012 - 16:34

Do mene su stigle onespokojavajuće informacije, da je Apatinska pivara otkazala sponzorstvo, pa brinem da neće postojati regularni uslovi za ispunjenje Dejanovog obećanja Crying or Very sad .
Dejan ::
Ekipa Braničevo tamo mora da prednjači po uspesima, a naročito u 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE 3312119548 . 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE 2672252935
.

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Icon_minitimePet 25 Maj 2012 - 17:49

Istina je da pomenuti proizvođač napitaka (neću da ponavljam ime) otkazao poslušnost, ali ne brinite. Uskočiće već neko drink
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Icon_minitimeSub 26 Maj 2012 - 20:19

Javio se jedan drugi proizvođač napitaka koji će u narednom periodu biti propisno izreklamiran.
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Icon_minitimeSub 26 Maj 2012 - 20:20

Prije 15 minuta stigao sam iz BG sa Skupštine "Nove zagonetke". Kada se malo priberem (trebaće mi dan-dva) napisaću nekoliko riječi.
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13542
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 68
Lokacija : Požarevac

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Icon_minitimeSub 26 Maj 2012 - 21:47

eroslavko ::
Prije 15 minuta stigao sam iz BG sa Skupštine "Nove zagonetke". Kada se malo priberem (trebaće mi dan-dva) napisaću nekoliko riječi.
12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE 2672252935


.

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Icon_minitimeNed 27 Maj 2012 - 8:41

Kontrolor ::
eroslavko ::
Prije 15 minuta stigao sam iz BG sa Skupštine "Nove zagonetke". Kada se malo priberem (trebaće mi dan-dva) napisaću nekoliko riječi.
12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE 2672252935


.

Samo se ti valjaj! sorry
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE
Nazad na vrh 
Strana 1 od 12Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» 11. ENIGMATSKI SUSRETI SRBIJE
» LIGA ENIGMATA 2014.
» SUSRET ENIGMATA - UNA 2015.
» PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA
» KOŠARKAŠICE SRBIJE, ŠAMPIONKE EVROPE ZA 2015.

Dozvole ovog foruma:Možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENIGMATIKA i druge zavrzlame :: ENIGMATSKI FORUM :: ENIGMATSKA I LOGIČKA TAKMIČENJA-
Odgovori na porukuSkoči na: