ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame

Forum za enigmatiku, logiku i zabavu
 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 TURNIR PAROVA

Ići dole 
+9
ursa
makicaka
Lennnka
carli
zokikov
bridge
female
Radivoj
Kontrolor
13 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

OVA ANKETA NE VAŽI! POGLEDAJTE POSEBNU TEMU "ANKETA"
OVA ANKETA NE VAŽI!
TURNIR PAROVA Vote_lcap0%TURNIR PAROVA Vote_rcap
 0% [ -1 ]
OVA ANKETA NE VAŽI!
TURNIR PAROVA Vote_lcap0%TURNIR PAROVA Vote_rcap
 0% [ 1 ]
Ukupno Glasova : 0
 
Zatvoreno sondiranje

AutorPoruka
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13567
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

TURNIR PAROVA Empty
PočaljiNaslov: TURNIR PAROVA   TURNIR PAROVA Icon_minitimePet 3 Jul 2009 - 13:21

Vreme je za nove poduhvate.

Evo kako bi trebalo da izgleda takmičenje parova: svako iz jednog para igra sa svakim iz drugog para i naravno svi parovi jedni protiv drugih. Pojednostavljeno - igra svako sa svakim, osim članovi para međusobno. Rezultate U POENIMA (pozdrav za bridge Basketball) ostavljamo na ovoj stranici, a ja vodim evidenciju. Boduje se pobeda, a rezultati se sabiraju. Kod istog broja bodova uvek prvo odlučuje međusobni rezultat, a tek na kraju broj osvojenih poena.
Jedino ostaje pitanje formiranja parova, a ja predlažem da to bude stvar dogovora i to tako da igrači koji već znaju i zainteresovani su za ovo takmičenje, nađu para među "neinformisanima" Wink . Obzirom da je u anketi 6 igrača glasalo ZA, a niko protiv (pozdrav za bridge cheers) verujem da bi se moglo doći do broja od 5-6 parova, što bi za početak bilo sasvim dovoljno.

Prijavite se kao par u ovoj temi do petka 10.07. TURNIR POČINJE 10.07. popodne ili uveče.


Poslednji put izmenio Admin dana Sub 11 Jul 2009 - 11:34, izmenio ukupno 19 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Radivoj




Broj poruka : 38
Datum upisa : 19.06.2009
Lokacija : Blizu Anje

TURNIR PAROVA Empty
PočaljiNaslov: Takmicenja parova?   TURNIR PAROVA Icon_minitimePet 3 Jul 2009 - 15:59

Na ovaj nacin kako je admin zamislio takmicenje, mozemo slobodno reci da to nije takmicenje parova, vec takmicenje timova.Takmicenje parova je kad par igra protiv para,a kad se igra ovako svako sa svakim onda je to nesto sasvim drugo.Kako rekoh takmicenje timova.No,ako smo nesto naucili na dragoslavovom forumu naucili smo da ja admin uvek u pravu Embarassed Imam samo jedno pitanje.Mozda sam opet nesto prevideo, jer nisam ja onaj, omiljeni lik od ONE, sto cita sve postove.Elem, a koju tablu igramo?
Nazad na vrh Ići dole
female




Broj poruka : 165
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 63
Lokacija : rs, bih

TURNIR PAROVA Empty
PočaljiNaslov: Re: TURNIR PAROVA   TURNIR PAROVA Icon_minitimePet 3 Jul 2009 - 16:23

Prijavljuju se iris i female.
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13567
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

TURNIR PAROVA Empty
PočaljiNaslov: Re: TURNIR PAROVA   TURNIR PAROVA Icon_minitimePet 3 Jul 2009 - 18:24

Ideju o igri parova je pokrenula bridge 1.7. pre podne i ja sam, mislim, brzo reagovao.

citat: ...Nisam nešto ranije razmišljao o ovoj ideji ali verujem da je izvodljiva. Očekujem predloge i sugestije, a ja ću pokušati da razradim što je do mene. Za početak da vidimo koliko je ljudi zainteresovano za ovakav vid takmičenja. Mislim da bi minimum učesnika trebao da bude 6 parova...

Uvek sam za to da suprotstavimo ideje, i snagom argumenata predlagača, kompromisom ili anketom dođemo do rešenja. Zakeranje i cinizam nisu pravi put. Od više igrača sam čuo da su za to da se što pre organizuje neko novo takmičenje. 7-8 dana je dovoljno da se zainteresovani prijave, a za to vreme možemo precizirati detalje. Mislim da čak ni pitanje table nije presudno ako se želi učestvovati u jednom "pionirskom poduhvatu".
Što se tiče razlike u finesama između takmičenja timova ili parova (a slažem se da ih ima), samo sam smatrao da bi u predloženoj varijanti, kako god se zvala, bilo više mečeva. Mogu parovi da se takmiče na razne načine. Možda bi neko voleo da sednemo jedno uz drugo i igramo "u četiri ruke" (dobro, "u dve", obzirom da je leva prilično besposlena), i ako osmisli način da to izvedemo ja sam za!

U anketi na vrhu teme izjasnićemo se o izboru table kao i o tome da li će se igrati "timski" (svako iz jednog para sa svakim iz drugog), ili "u parovima" (svaki član para sa jednim članom drugog)?

Glasanje će trajati 3 dana da bi ostalo dovoljno vremena za pronalaženje partnera i prijavu prema izglasanim pravilima.

P.S: Pozdravljam već prijavljene jer smatram da je to jedini put do željenog uspeha! flower
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13567
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

TURNIR PAROVA Empty
PočaljiNaslov: Re: TURNIR PAROVA   TURNIR PAROVA Icon_minitimePet 3 Jul 2009 - 19:41

Kao prvo, neće se igrati šta JA KAŽEM, a ja ću igrati šta god, iako igram skoro isključivo joly. Kao drugo, pokušaj da uočiš razliku između nije bitno i nije presudno sa sve obrazloženjem. Čini se da nije zanemarljiva.

I dalje ne vidim ni jedan predlog ili sugestiju u tvom postu, već samo besmisleno natezanje oko finese u nazivu turnira. Može se taj način komunikacije nazvati raznim rečima, ja sam izabrao blažu varijantu - zakeranje.

Posebna napomena: molim bez nepotrebnog pominjanja onih koji u ovoj raspravi ne učestvuju, a posebno onih koji nisu članovi ovog foruma. Hvala na razumevanju.
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
bridge

bridge


Broj poruka : 405
Datum upisa : 20.06.2009
Lokacija : beograd

TURNIR PAROVA Empty
PočaljiNaslov: Re: TURNIR PAROVA   TURNIR PAROVA Icon_minitimePet 3 Jul 2009 - 20:24

Na anketi sam se izjasnila za Joli u parovima, s tim sto smatram da ako bude malo parova, treba igrati timski \kako je vec receno, zbog veceg broja partija
Nazad na vrh Ići dole
zokikov




Broj poruka : 58
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 61
Lokacija : Mladenovac

TURNIR PAROVA Empty
PočaljiNaslov: Re: TURNIR PAROVA   TURNIR PAROVA Icon_minitimePet 3 Jul 2009 - 21:45

Pravu igru u parove ne mozemo realizovati ali slazem se da lici na igru parova gde ce se za pobedu boriti dva para i to tako sto ce igrati dva meca u prvom igrac 1 prvog para sa igracem 1 drugog para a onda igrac 1 prvog para sa igracem 2 drugog para sabiranjem ta dva meca dobijali bi pobednika para.

U delu gde Radivoj pominje izbor table izvini Jovane on je u pravu i podrzavam ga potpuno jer sam jos danas kada je female pitala iris da igra sa njom u paru pitao na kojoj se tabli igra jer prema tabli moram traziti saigraca.Mislim da je vrlo bitna stavka jer sta bi mi vredio i igrac i prijava ako moj saigrac ne igra tu tablu.

Zamolio bih sve da ne traze dlaku u jajetu nije tesko biti fin.

Pozdrav svima
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13567
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

TURNIR PAROVA Empty
PočaljiNaslov: SAMO ZA PRIJATELJE   TURNIR PAROVA Icon_minitimeSub 4 Jul 2009 - 2:15

Da odagnam svaku dilemu: ĆUTANJE NIJE UVEK ZNAK SLAGANJA I ODOBRAVANJA. NAJČEŠĆE, RAZLOG JE NEDOSTATAK SAGOVORNIKA.

P.S1: Teško je Zoki, nekima i nemoguće.

P.S2: Na ovu temu NE OČEKUJEM POLEMIKU!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
bridge

bridge


Broj poruka : 405
Datum upisa : 20.06.2009
Lokacija : beograd

TURNIR PAROVA Empty
PočaljiNaslov: Re: TURNIR PAROVA   TURNIR PAROVA Icon_minitimeSub 4 Jul 2009 - 16:51

Gordana i bridge se prijavljuju, a ako nadjemo 2 nova da igraju rasparicemo se / ovo je okvirna prijava Question I love you
Nazad na vrh Ići dole
zokikov




Broj poruka : 58
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 61
Lokacija : Mladenovac

TURNIR PAROVA Empty
PočaljiNaslov: Re: TURNIR PAROVA   TURNIR PAROVA Icon_minitimeSub 4 Jul 2009 - 23:56

Prijavljujem par zokikov PedjaDjok
Nazad na vrh Ići dole
carli




Broj poruka : 1
Datum upisa : 05.07.2009

TURNIR PAROVA Empty
PočaljiNaslov: Re: TURNIR PAROVA   TURNIR PAROVA Icon_minitimeNed 5 Jul 2009 - 9:44

priavljujem se za turnir parova...trazim partnera...
Nazad na vrh Ići dole
Lennnka

Lennnka


Broj poruka : 655
Datum upisa : 20.06.2009

TURNIR PAROVA Empty
PočaljiNaslov: Re: TURNIR PAROVA   TURNIR PAROVA Icon_minitimeNed 5 Jul 2009 - 11:27

Prijavljujem sebe i Meryl............ ako se bude igrao klasik ! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13567
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

TURNIR PAROVA Empty
PočaljiNaslov: Re: TURNIR PAROVA   TURNIR PAROVA Icon_minitimePon 6 Jul 2009 - 2:52

carli ::
priavljujem se za turnir parova...trazim partnera...

Pozdravljam novog člana foruma, igraca Carli. Ne brini, naći će se partner, sačekajmo kraj ankete oko izbora table i sistema takmičenja.


Poslednji izmenio Admin dana Pon 6 Jul 2009 - 14:53, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
female




Broj poruka : 165
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 63
Lokacija : rs, bih

TURNIR PAROVA Empty
PočaljiNaslov: Re: TURNIR PAROVA   TURNIR PAROVA Icon_minitimePon 6 Jul 2009 - 9:40

Zamolila bih admina da ako je moguce , moj glas za klasik u parovima obrise, i omoguci mi da ponovo glasam.
Mea culpa:)
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13567
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

TURNIR PAROVA Empty
PočaljiNaslov: EKIPNO TAKMIČENJE PAROVA   TURNIR PAROVA Icon_minitimePon 6 Jul 2009 - 19:02

Admin ::

U anketi na vrhu teme izjasnićemo se o izboru table kao i o tome da li će se igrati "timski" (svako iz jednog para sa svakim iz drugog), ili "u parovima" (svaki član para sa jednim članom drugog)?

Glasanje će trajati 3 dana da bi ostalo dovoljno vremena za pronalaženje partnera i prijavu prema izglasanim pravilima.

Isteklo je vreme za izjašnjavanje u anketi sa vrha ove teme i poznati su rezultati koji će definisati predstojeći turnir. Glasovima većine igrača (5 od 9) odlučeno je da se turnir igra na tabli joly i to tako što će svaki igrač jednog para igrati sa svakim igračem drugog, što formalno predstavlja takmičenje timova, a ne parova. Rok za prijave ostaje kako je predviđeno, a turnir će početi u petak u 18 h.
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Sponsored content





TURNIR PAROVA Empty
PočaljiNaslov: Re: TURNIR PAROVA   TURNIR PAROVA Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
TURNIR PAROVA
Nazad na vrh 
Strana 1 od 10Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» probni TURNIR PAROVA
» KNJIGA UTISAKA
» TURNIR JOLY+KLASIK
» REZULTATI SVIH TAKMIČENJA
» PRVI EKSPERIMENTALNI TURNIR

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENIGMATIKA i druge zavrzlame :: ARHIVA :: FORUM ZA JAMB :: TAKMIČENJA (prijave, rezultati, tabele)-
Skoči na: