ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame

Forum za enigmatiku, logiku i zabavu
 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

Odgovori na poruku
 

 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE

Ići dole 
+3
eroslavko
Dejan
Kontrolor
7 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Icon_minitimePon 20 Avg 2012 - 18:25

Kontrolor ::
eroslavko ::
Na Susretima enigmata u Kikindi biće dodjeljena priznanja i nagrade u čak 18 kategorija (zvanična i revijalna takmičenja i nagradene igre). Osim ovoga, pojedinci će posebno biti nagrađeni zbog raznih zasluga.

Zbog svih obezbeđenih beneficija i bogatog nagradnog fonda, treba uvesti 'radnu obavezu' da svako mora da učestvuje u bar jednom takmičenju study (oficijelnom, bez SMS i sobnih varijanti). Pouzdano znam da 'šank-enigmate' prilično iritiraju ostatak učesnika ovakvih skupova 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 2627152536.

Uh, opet ja 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 635827877.

Sviđa mi se konstruktivan prijedlog!
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Icon_minitimeUto 21 Avg 2012 - 14:04

Gotova knjiga Mamutska skandinavka. Veoma sam zadovoljan. Autori će biti zadovoljni, a oni kojih nema u knjizi ima da nam zavide.

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Braaa_10
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Icon_minitimeUto 21 Avg 2012 - 14:12

U čuvenoj Terri (koju ćemo posjetiti u nedjelju) izrađeno nekoliko interesantnih plaketa od terakote. Koji će ih zaslužni pojedinci dobiti, pitate se vi...

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Terako10
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13568
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Icon_minitimeNed 26 Avg 2012 - 21:04

Posle trodnevnog druženja, brojnih takmičenja i pratećih manifestacija, uspešno su okončani 12. Susreti enigmata Srbije. Čestitke nagrađenima u svim kategorijama, a posebno domaćinima na organizaciji skupa.

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Susretigrupna

Opširnije informacije, izveštaji sa rezultatima i sike sa Susreta, pojaviće se narednih dana na poznatim adresama.

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Icon_minitimeUto 28 Avg 2012 - 11:11

Bukvalno ovog momenta mi je proradio internet (kvar u mom dijelu grada trajao je skoro 3 dana).
Uskoro ću da krenem sa izvještajima.

Bilo je 155 učesnika (još jednom ću da pročešljam spisak da vidim da nekoga nisam zaboravio)
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Icon_minitimeUto 28 Avg 2012 - 15:35

Saopštenje broj 16

Susreti enigmata Srbije (24-26. avgusta 2012) - Kikinda.

Uspešno su okončani Susreti enigmata u Kikindi. Na spisku imam 155 učesnika iz pet država. Trebaće mi nekoliko dana da sredim sve materijale i fotografije koje ću poslati svim zainteresovanim kolegama.
Po mom mišljenju sve je proteklo kako valja, ali pošto sam ja (verovatno) subjektivan, očekujem mišljenja objektivnih posmatrača.

VAŽNO:
Počeo sam sa prikupljanjem materijala za knjigu o Susretima, te očekujem od kolega da mi pošalju fotografije tekstove koje "ulove" u novinama, časopisima i sajtovima.

Do sada sam zapazio tekstove u Blicu (23.08. i 27.08), Večernjim novostima (27.08), Kikindskim i Kikindskim novinama. Znam da je objavljen tekst Večernjim novostima i 24.08. ali taj tekst nemam.
Bili su izveštaji na dve lokalne televizije (ukupno 5 priloga) i radiju (2 priloga) a danas je pripremljen izveštaj za RTS, a g. Ćirilov mi je javio da je jutros (28.08.) na gostovanju na TV Pink govorio o Susretima i mamutskoj skandinavci.

Svim kolegama koji su svojim prisustvom uveličali ovaj, po mnogo čemu, istorijski skup, još jedno zahvaljujem. Oni koji iz opravdanih razloga nisu stigli do Kikinde verovatno je žao jer su propustili jedno lepo druženje.

Pozdrav. Slavko.
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Icon_minitimeUto 28 Avg 2012 - 20:54

Dejan mi piše da su njegovi rebusi (u boji) razgrabljeni k'o alva, a još neke kolege se raspituju za zadatke.

SVE ZADATKE (rebuse, sms rebuse, teme za anagrame, za sastavljanje zagonetaka, rješavačko prvenstvo, Kup Kikinde, ...)ZA KOJI DAN ĆU POSLATI SVIMA U PDF FORMATU PA IH ŠTAMPAJTE i KORISTITE DO MILE VOLJE (uz navođenje autora i mjesta gdje su prvi put korišćeni).
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Icon_minitimeSre 29 Avg 2012 - 13:31

Na rješavačkom prvenstvu učestvovalo je 35 majstora enigmatike i samo je Goran Vodopija iz Zagreba tačno odgonetnuo jedan lagani (zaista lagani) kriptogram - vidi dole!
Doduše, vješto sam "bacio prašinu u oči" te su se svi ostali (34) upecali na mamac - odgovorili su upravo onako kako sam pretpostavio. Napisali su pojam koji je bio "mamac" (pogrešno!)
Znate li vi šta je rješenje?
RUSKO SELO
IĐOŠ
SREMSKE LAZE
NEUZINA
MOKRIN
ADAŠEVCI
SAJAN
Nazad na vrh Ići dole
Luka

Luka


Broj poruka : 4724
Datum upisa : 30.04.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Luka   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Icon_minitimeSre 29 Avg 2012 - 16:25


LOZNICA - predzadnje slovo

PS: Šapnuo mi Goran!
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13568
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Icon_minitimeSre 29 Avg 2012 - 18:19

Luka ::

LOZNICA - predzadnje slovo

PS: Šapnuo mi Goran!

Bravo za autora i rešavača 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 739748442.

Ja sam mislio da je ključ 12 (broj Susreta) x 155 (broj učesnika) = 1860, pa sam brojao od početnog slova 'u krug', i dobio KIKINDA Shocked , tako da mislim da je to svima trebalo priznati Laughing . Naknadno sam video da je broj učesnika nešto veći, pa se verovatno zbog toga moja logika ne uklapa 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 635827877.

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Icon_minitimeSre 29 Avg 2012 - 21:25

Nabavio sam snimak sa Radio Novog Sada koji se završava ovako:

Novinarka - Kako Željko Dimović ocenjuje ove susrete?
Ž.D. - Čista desetka.
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Icon_minitimeSre 29 Avg 2012 - 21:26

Nešto veoma slično kao "podvala s kriptogramom" desilo se sa drugom "minom" koju sam takođe podmetnuo. Ovdje je bilo, tri tačna odgovora Igor Markov, Milutin Tepšić i Jovan Novaković.
Velika većina je upisala Mokrin (onako kako sam i predvidio.
Pogađaljka
KUZMIN (4)
NAKOVO (3)
UTRINE (3)
ELEMIR (2)
BEOČIN (2)

Znate li rješenje. Nije Mokrin jer u Beočinu imaju 3 ista slova.

Ovo su bila dva namjerna mamca.
U ukrštenici je bila greška (nenamjerna)kod rastera, ali pošto je u pitanju bela ukrštenica mogla je da se odgonetne i bez rastera. Nažalost, to takmičenje nisam kontrolisao pa omaška nije na vrijeme uočena.
Kada budem slao PDF zadataka to moram da ispravim.
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Icon_minitimeSre 29 Avg 2012 - 21:46

Susreti su zvanično počeli u petak, ali već u četvrtak smo imali prvo takmičenje. Rješavačko takmičenje amatera - Kup Kikinde.
Evo poretka
1. Olivera Tomin, Kikinda 81
2. Milijana Bovan, Kikinda 80
3. Vesna Nedić, Beli Manastir 56
4. Nada Zorić, Kikinda 53
5. Biljana Iličić, Kikinda 43
6. Sonja Nedić, Beli Manastir 15
7. Viktor Tišler, Kikinda 15

Van konkurencije:
1. Milorad Živanić, Beograd 100
2. Zlatan Pupezin, Kikinda 90

Zadaci su bili skandinavka (autor:Darko Jovanov) i osmosmerka, mozgalica, pomicaljka i rebus (autor: Slavko Bovan).

Svi učesnici su dobili po knjigu, a svi su (prema gornjem poretku) birali koja od 9 ponuđenih knjiga im je najzanimljivija. Interesantno zapažanje: Tek osmi (Živanić) odabrao je najvrijedniju knjigu.
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Icon_minitimeSre 29 Avg 2012 - 21:49

Zapažate da je u poretku 6 dama i jedan pionir. To me specijalno veseli.
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Icon_minitimeSre 29 Avg 2012 - 22:45

Pojedinačno (otvoreno) prvenstvo u sastavljanju anagrama.
1. Zoran Radisavljević, Novi Sad 54
2. Vladimir Šarić, Šimanovci 52
3. Dragan Matović, Kragujevac 46
4. Sofija Necin, Novi Sad 41
5. Luka Pavićić, Split 36
6. Dragan Tolomanoski, Sarajevo 33
7. Jovan Vuković, Nova Pazova 28
8. Pero Galogaža, Rijeka 17
9. Milutin Tepšić, Kljajićevo 17
10. Dinko Knežević, Batajnica 16
11. Ivan Andonov, Beograd 15
12. Vojin Vukšić, Beograd 12
13. Dejan Minić, Leskovac 12
14. Aleksandar Janković, Kragujevac 11
15. Kosta Željki 10
Manje od 10 poena osvojili su:
16. Gojko Mandić, Banja Luka
17. Voja Dodevski, Valjevo
18. Željko Jozić, Osijek
19. Dragan Radosavljević, Valjevo
20. Tomislav Popović, Beograd
21. Mirko Rančić, Sombor
22. Milosav Marjanović, Valjevo
23. Zlatko Delić, Banja Luka
24. Adnan Spahić, Tuzla
25. Josip Dubrović, Osijek
26. Nikola Pešić, Niš
Učestvovali su još:
27-35:
Goran Vodopija, Zagreb
Darko Jovanov, Kikinda
Valter Kvalić, Rijeka
Dragan Lojanica, Beograd
Zoran Milošević, Ćuprija
Sreten Perić, Loznica
Marjan Radaković, Niš
Mirko Stanković, Čelinac
Darko Čekerevac, Pančevo

Teme:
MEĐUNARODNI SIMPOZIJUM SKULPTURE OD TERAKOTE
"PLAVI ČUPERAK" MIROSLAVA MIKE ANTIĆA
POD KIKINDOM ZELENI SE TRAVA (naslov starogradske pesme)

Žiri: Milenko Mijatović, Miodarg Tošić i Novo Zekić.



Poslednji izmenio eroslavko dana Sre 29 Avg 2012 - 23:17, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 9 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE
Nazad na vrh 
Strana 9 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» 11. ENIGMATSKI SUSRETI SRBIJE
» LIGA ENIGMATA 2014.
» SUSRET ENIGMATA - UNA 2015.
» PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA
» KOŠARKAŠICE SRBIJE, ŠAMPIONKE EVROPE ZA 2015.

Dozvole ovog foruma:Možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENIGMATIKA i druge zavrzlame :: ENIGMATSKI FORUM :: ENIGMATSKA I LOGIČKA TAKMIČENJA-
Odgovori na porukuSkoči na: