ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame

Forum za enigmatiku, logiku i zabavu
 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

Odgovori na poruku
 

 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE

Ići dole 
+3
eroslavko
Dejan
Kontrolor
7 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13570
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Icon_minitimeSre 18 Jul 2012 - 20:09

eroslavko ::
U depo za nagrade za Susrete enigmata u Kikindi smeštena i veoma lepa slika (ulje na platnu) koju poklanja kikindski slikar Nikola Vasić Topolovački.
Nikola je i pesnik, predsednik Književnog kluba "Duško Trifunović", pa je kao predsednik ovog vrlo aktivnog kluba za Susrete poklonio 13 knjiga.

(ovdje sam pokušao ubaciti fotografiju, ali je bila prevelika)

Evo, nije velika, nemoj da kriješ od ljudi, da znaju šta ih čeka 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 3312119548.

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 559250_124558974353612_413949495_n

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Icon_minitimeČet 19 Jul 2012 - 11:39

Bridž klub "Kikinda" uključuje se u program Susreta enigmata Srbije. Turnir u bridžu igraće se u subotu 25.08.2012. sa početkom u 10 sati. Planirano je da učestvuju 4 ekipe (po 4 člana). Ukoliko neko od enigmata želi da učestvuje na turniru, treba što pre da se javi. Idealno bi bilo ako bi se mogla formirati jedna ekipa enigmata - bridžista.
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Icon_minitimeSre 25 Jul 2012 - 8:35

Juče mi je stigla poruka od urednika jedne veoma popularne TV-emisije. Hoće čovjek da objavi "na velikoj televiziji" najavu našeg skupa i kaže nekoliko riječi o "Mamutici". Poruka me baš obradovala. Nije enigmatika baš tako marginalna djelatnost Smile
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Icon_minitimeSre 25 Jul 2012 - 20:26

Danas su stigla dva poveća (baš poveća!) paketa od "Službenog glasnika" kao donacija za Susrete - 25 vrijednih knjiga i dosta drugih korisnih stvari (fascikle, olovke,...)

29. dana do Susreta enigmata Srbije!
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Icon_minitimeSre 25 Jul 2012 - 22:06

Poruka za anagramiste.
U okviru Susreta održaće se i Prvenstvo (otvoreno) Srbije u sastavljanju anagrama. Tri teme koje sam smislio, lično sam isprovjeravao kako bi se izbjegli raniji slučajevi kada se na zadate teme nije mogao napraviti DOBAR anagram. Ispremetao sam slova i od "empirijski" sam dokazao da od sve tri teme MOŽE DOBITI DOBAR ANAGRAM. Svoje anagrame objaviću odmah nakon završetka anagramiranja. (Važna napomena. Teme znam samo ja, i ni pod najvećim mukama neću ih otkriti nikome, čak ni najboljoj od svih žena. Uh, eto je...gasi kompjuter!!!!)
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13570
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Icon_minitimeČet 26 Jul 2012 - 9:44

eroslavko ::
Poruka za anagramiste.
U okviru Susreta održaće se i Prvenstvo (otvoreno) Srbije u sastavljanju anagrama. Tri teme koje sam smislio, lično sam isprovjeravao kako bi se izbjegli raniji slučajevi kada se na zadate teme nije mogao napraviti DOBAR anagram. Ispremetao sam slova i od "empirijski" sam dokazao da od sve tri teme MOŽE DOBITI DOBAR ANAGRAM. Svoje anagrame objaviću odmah nakon završetka anagramiranja. (Važna napomena. Teme znam samo ja, i ni pod najvećim mukama neću ih otkriti nikome, čak ni najboljoj od svih žena. Uh, eto je...gasi kompjuter!!!!)

Nešto mi u satnici događaja nije najjasnije. Ovo se takmičenje ranijih godina odvijalo tako da se na početku Susreta podele teme, a drugog dana uveče predaju radovi. Bojim se da će biti prilično rano za većinu ljudi "sa strane" confused (osim za Nikolu cheers).
.

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Icon_minitimeČet 26 Jul 2012 - 10:18

Što se tiče satnice, sve je pod kontrolom (zasad). Ono je "okvirna" satnica koja će pretrpiti korekcije. definitivnu satnicu objaviću oko 01.08. Za dada prikupljam predloge, sugestije,...
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13570
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Icon_minitimeČet 26 Jul 2012 - 10:47

eroslavko ::
Što se tiče satnice, sve je pod kontrolom (zasad). Ono je "okvirna" satnica koja će pretrpiti korekcije. definitivnu satnicu objaviću oko 01.08. Za dada prikupljam predloge, sugestije,...

Mislimmmm, ne biH bilo lepo da se Nikola takmiči sam sa sobom, pa osvoji sve nagrade. Imaće problema na carini Suspect.

.

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Icon_minitimePet 27 Jul 2012 - 12:49

Saopštenje broj 13 (vanredno!)
Susreti enigmata Srbije (24-26. avgusta 2012) Kikinda

Poštovani kolega,
Pripreme za Susrete teku po planu, ali kako naredne sedmice imam zakazane razgovore sa rukovodstvom Doma učenika potrebno je da ažuriram spiskove učesnika.

Dakle, ODMAH (a najkasnije do petka 03.08.2012.) javite mi plan boravka u Kikindi. (Npr. ovako: dolazim u petak u 14 sati a odlazim u nedelju uveče, ili dolazim u subotu u 10.00 i odlazim u subotu uveče). Ovo je potrebno zbog približno tačnog broja spavanja u petak i subotu (ili eventualno četvrtak) koje se plaća 1000 dinara po prenoćištu, ali i broja korisnika pojedinih obroka (koji se neće plaćati) a planirani su: večera petak, ručak subota, svečana večera subota i ručak nedelja.

Molim da poštujete rok za prijavu!

Takođe mi javite da li dolazite kolima (ima veliki, besplatan parking) ili autobusom.

Red vožnje autobusa Beograd-Kikinda (u zagradi je vreme dolaska u Kikindu)

06:30 (09:05) ЛАСТА БЕОГРАД
08:00 (10:35) АУТОПРЕВОЗ КИ
09:30 (12:05) ЛАСТА БЕОГРАД
10:30 (13:15) ЕЛТРА БЕОГРАД
11:30 (14:05) АУТОПРЕВОЗ КИ
13:30 (16:05) АУТОПРЕВОЗ КИ
14:45 (17:40) ЕНКА НК
16:15 (18:45) ЕЛТРА БЕОГРАД
17:00 (19:35) АУТОПРЕВОЗ КИ
17:45 (20:05) ЕНКА НК
20:00 (22:30) АУТОПРЕВОЗ КИ

Ako dolazite autobusom u PETAK predlažem bus u 11.30, a ako dolazite u SUBOTU predlažem autobus 08.00.
Povratna karta BG-KI košta 1500 dinara (Autoprevoz).
Povratna karta u Lastinim autobusima približno je ista, i moje mi iskustvo govori da je i Lasta solidan prevoznik. ostale prevoynike nisam godinama korsit

Prijave za Susrete mogu se izvršiti na adrese: slavkobovan@yahoo.co.uk ili slavkobovan@gmail.com ili na telefon 063/89-41-064.

Ova poruka je otišla na sve adrese iz mog adresara (možete je širiti dalje). Izvinjavam se svima onima kojima je (možda) poruka greškom stigla, kao i onima koji su VEĆ POSLALI DETALJNU PRIJAVU.

Pozdrav. Slavko Bovan.
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Icon_minitimePon 30 Jul 2012 - 14:34

Kontrolor ::
eroslavko ::
Što se tiče satnice, sve je pod kontrolom (zasad). Ono je "okvirna" satnica koja će pretrpiti korekcije. definitivnu satnicu objaviću oko 01.08. Za dada prikupljam predloge, sugestije,...

Mislimmmm, ne biH bilo lepo da se Nikola takmiči sam sa sobom, pa osvoji sve nagrade. Imaće problema na carini Suspect.

.

Nikola se javio da najranije dolazi u Kikindu u četvrtak u 22.30 (ili u petak ujutro).
nekoliko kolega javlja da stižu u četvrtak popodne. Dakle, već u četvrtak možemo da anagramiramo. (planirano je jedno lagano rješavačko takmičenje za Kikinđanje).

Ostali anagramisti ne treba ništa da brinu, ako i ne stignu na Prvenstvo u anagramiranju, imaće još najmanje dvije šanse da pokažu svoje anagramno umijeće.
Krajnji rok za pomeranje satnice zvaničnog takmičenja može biti petak 15.45, ali ako se pokaže da ispravno razmišljam te da će većina doći autobusom iz BG u 11.30, onda satnica od npr. 15.00 sasvim odgovara. Definitivnu satnicu objaviću do 05.08.
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Icon_minitimeUto 31 Jul 2012 - 14:17

Prebacujem dio teksta sa bloga http://cryptoman.blogger.ba/


Planirana takmičenja:

Enigmatika:
- Sastavljanje anagrama
- Sastavljanje zagonetaka (4 vrste)
- Rješavanje

Logika:
- Sudoku
- Turnir u rješavanju logičkih zagonetaka

Igre:
- Superkvizovka (turnir, 5 kola bez obzira na broj učesnika)
- Šah (turnir enigmata šahista)
- Bridž (turnir 4 ekipe)

Kviz:
- Kviz kup EX YU
- Kviz susret: Kikinda - Ostatak svijeta

Prateći takmičarski program:
- Rješavački turnir za Kikinđane i goste (četvrtak, 23.08.)
- Memorijal "Đuro Knežević" (naslovni anagrami)
- Spojite par (nagradna igra za sve učesnike)
- Sobni kviz (komplet zadataka koji se rješavaju 3 dana)
- SMS-rebusi (Rebusi Milana Sečujskog postavljeni na više mjesta u gradu. Rješenja se šalju SMS-om)
- Rebusi za dvojce bez kormilara (Rebusi Dejana Minića koje će rješavati dvočlane ekipe)

Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Icon_minitimeČet 2 Avg 2012 - 14:32

U fond za nagrade juče stiglo pet fotografija iz ciklusa "Fire Works" (velikog "taman za zid" formata), poklon Jovana Jarića (izložba umjetničke fotografije "Rebusi iz života biće otvorena u Kulturnom centru Kikinda 23.08.)
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Icon_minitimeČet 2 Avg 2012 - 19:45

99 prijavljenih učesnika (traži se stoti).
Doduše, ima makar 20 "davalaca podrške" odnosno učesnika koji se neće takmičiti. I ova činjenica me posebno raduje jer će, sudeći do trenutnim prijavama, biće najmanje 17 porodičnih ekspedicija
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Icon_minitimePet 3 Avg 2012 - 11:48

Listu učesnika na 100 je zaokružio Darko Čekerevac, a novo brojanje 101, 102... počeli su Valter Kvalić i Pero Galogaža.

Danas sam išao do Doma učenika da izvršim prve rezervacije (četvrtak, petak, subota).
Prenoćište u dvokrevetnoj sobi (po sobi) je oko 1000 dinara, u trokrevetnoj oko 800.

Djeca do 7 godina ne plaćaju, a od 7-15 godina popust je značajan (ne zapamtih koliko je tačno)
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Icon_minitimePon 6 Avg 2012 - 9:32

Malo samokritike.
Protekla dva dana imao sam mnogooooo obaveza oko Susreta jer ima još dosta posla da uradim te sam zanemario e-pe-pe. Naime, malo sam se slabije mašao za tastaturu i telefon.
(Šta je tu samokritika?)
Dvojica počasnih gostiju susreta Jovan Ćirilov (govoriće o enigmatici u listu "Spomenak") i Borivoj Dovniković (izložba stripova i karikatura, i retrospektica crtanih filomova - vidi ilustraciju!) juče me zovu i raspituju se da li je sve u redu oko organizacije.
E, to je samokritika.
Umjesto da ja kako organizator zovem (ako treba i molim) uvažene goste, oni zovu mene. Evo, vučem se za uši!

Ćirilov je prihvatio da kaže nekoliko riječi o odličnoj knjizi Miće Vujičića ("Oštar start"). To je roman koji je bio u najjužem izboru za NIN-ovu nagradu, a nama je interesantan jer je enigmatika veoma važan segment priče.

Dovniković će rado razgovarati sa polaznicima Strip-radionice u Kulturnom centru Kikinda.

Malo li je?!

U znak opravdanja moram da kažem da prebacujem u turbobrzinu (ova megabrzina neće biti dovoljna)


Poslednji izmenio eroslavko dana Pon 6 Avg 2012 - 12:17, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 6 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE
Nazad na vrh 
Strana 6 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» 11. ENIGMATSKI SUSRETI SRBIJE
» LIGA ENIGMATA 2014.
» SUSRET ENIGMATA - UNA 2015.
» PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA
» KOŠARKAŠICE SRBIJE, ŠAMPIONKE EVROPE ZA 2015.

Dozvole ovog foruma:Možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENIGMATIKA i druge zavrzlame :: ENIGMATSKI FORUM :: ENIGMATSKA I LOGIČKA TAKMIČENJA-
Odgovori na porukuSkoči na: