ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame

Forum za enigmatiku, logiku i zabavu
 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

Odgovori na poruku
 

 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE

Ići dole 
+3
eroslavko
Dejan
Kontrolor
7 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13570
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Icon_minitimePon 6 Avg 2012 - 12:08

eroslavko ::
Malo samokritike.
Protekla dva dana imao sam mnogooooo obaveza oko Susreta jer ima još dosta posla da se uradim te sam zanemario e-pe-pe. Naime, malo sam se slabije mašao za tastaturu i telefon.
......

Pa, jesi li se uradio? lloll
.

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Icon_minitimePon 6 Avg 2012 - 12:16

Urađen sam totalno (što se vidi i iz teksta sa više slovnih grešaka) unhappy
Ponekad nisam sasvim siguran kako mi je ime.
Lako bih ja sa krupnim stvarima, to se lako rješi. iz kolosjeka me izbacuju razne sitnice (na koje nemam nikakav uticaj)

PS. Volim što pažljivo čitate ovo što napišem da ne moram 100 puta da ponavljam jedno te isto hello
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Icon_minitimePon 6 Avg 2012 - 12:18

Kontrolor ::
eroslavko ::
Malo samokritike.
Protekla dva dana imao sam mnogooooo obaveza oko Susreta jer ima još dosta posla da se uradim te sam zanemario e-pe-pe. Naime, malo sam se slabije mašao za tastaturu i telefon.
......

Pa, jesi li se uradio? lloll
.

Uh što ti je tehnika! Može da se ispravi i nakon intervencije kontrolnog kontrolora. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Icon_minitimeUto 7 Avg 2012 - 8:30

Završio sam pripremu rebusa za dva takmičenja rebusa u okviru festivala enigmatike nazvanog Susreti enigmata Srbije, krajem avgusta u Kikindi. Rebuse su uradili Dejan Minić iz Leskovca i Milan Sečujski iz Novog Sada, a ja sam "patentirao" formu takmičenja. (Usudio bih se da kažem da su to dvije inovacije kada su takmičenja u pitanju).
Milanovi rebusi biće postavljeni kao plakati po gradu (Kikindi) a rješenja će se slati SMS-om. Za tačna rešenja odabranih 12 rebusa obezbjeđene su vrijedne nagrade.
Kao ilustraciju ovom tekstu dajem Milanov 13. rebus koji neće "na tarabu" jer ima "falinku" -nije u boji. Kakvi su ostali rebusi saznaćete kada odgonetnete ovaj.
Isto se odnosi i na rebuse njegovog rivala (iz one anagramne igre koju sam pominjao i na koju će vas podsjetiti "Enigmatika i druge zavrzlame")
Dejanove rebuse rješavaće parovi (to sam nazvao "dvojci bez kormilara"). Odabrano je 13 rebusa, a takođe biće vrijednih nagrada.

(tekst je sa FB gdje je ilustrovan jednim rebusom)
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Icon_minitimeUto 7 Avg 2012 - 20:19

Saopštenje broj 14

Susreti enigmata Srbije (24-26. avgusta 2012) Kikinda

Poštovane kolege, do mene je do sada stiglo tačno 105 prijava što nagovještava da će ovo biti najbrojnije okupljanje enigmata iz ovog dijela Evrope. Napominjem da je 105 prijava došlo direktno meni, te da čekam prijave koje su stigle Enigmatskom savezu Srbije.
Zadaci su spremni, a spreman je i bogat nagradni fond. Opština Kikinda generalni je pokrovitelj Susreta.

Evo i satnice:

Četvrtak (23.08. dan pre Susreta)
-19.00 Izložba umetničke fotografije Jovana Jarića pod nazivom "Rebusi iz života" (Kulturni centar Kikinda)
-19.45: Kup Kikinde (rešavačko takmičenje) (Kulturni centar)
-21.00: Retrospektiva crtanih filmova Borivoja Dovnikovića i razgovor sa članovima Strip-radionice (Kulturni centar)
-23.00: Doček enigmatske Nove godine koja ovog puta pada tačno 24.avgusta.(Kikindski restorani)

Petak, 24,08:
-Toliko rano da ne smem da napišem: Ekspedicija zainteresovanih "Osvajanje Kinđe i preimenovanje ovog vrha u Vrh enigmatike". Ovo je fakultativna aktivnost, ako sakupim više od troje zainteresovanih -dvojica su se dobrovoljno javila - Jovan i Bovan. (mesto: Negde u ravnici)
- do 12.00: gostovanje na radiju i lokalnim televizijama, nastavak druženja od četvrtka i doček onih koji porane jer su nestrpljivi da nam se pridruže (Tamo gde služe dobru kafu)
- 12.00-14.00: dolazak većine učesnika, a ostali će dolaziti tokom dana i tako će se prijavljivati na smeštaj (Dom učenika)
- 15.00: Prvenstvo Srbije u sastavljanju anagrama (Dom učenika)
- 16.00: Sudoku (Dom učenika)
- 17.00: Svečano otvaranje Susreta (Svečana sala SO Kikinda)
- 17.30: Skupština Enigmatskog saveza Srbije (Svečana sala SO Kikinda)
- 20.00: Izložba stripova i karikatura Borivoja Dovnikovića (Narodni muzej)
- 21.00: Večera (Radnički dom)
- 22.00: Šahovski turnir (Dom učenika)
- 22.00: Prvenstvo u superkvizovci
- 22.15: Retrospektiva crtanih filmova Borivoja Dovnikovića (Kulturni centar ili Dom učenika, u zavisnosti od tehničkih mogućnosti)
- 23.30: Enigmatski i drugi razgovori (Planinarski dom - Da, Kikinda iako je u ravnici ima objakat koji ima status planinarskog doma)
- 04.00: Kafa za one koje je savladao san

Subota, 25.08:
- do 08.59: Doručak
- 09.00: Prvenstvo Srbije u sastavljanju zagonetaka (90 minuta) (Dom učenika)
- 10.00: Početak turnira u bridžu
- 10.30: Enigmatske tribine (Dom učenika)
Jovan Ćirilov: Enigmatika u listu Spomenak
Zlatan Pupezin: Istorija kikindske enigmatike
-11.30: Kviz kup Ex YU (Gimnazija "Dušan Vasiljev")
-12.00: Testirenje enigmata, Zlatko Delić (Gimnazija "Dušan Vasiljev")
-14.00: Ručak (Radnički dom), dodela nagrada za Kviz kup Ex YU
-15.00: Logičke zagonetke (Gimnazija)
-16.00: Prvenstvo Srbije u rešavanju zagonetaka (Gimnazija)
-18.00: Kviz susret Kikinda-Ostatak sveta (dvorište Kurije)
-21.00: Svečana večera, predstavljanje knjige "Oštar start" Miće Vujičića u kojoj je enigmatika važan segment, dodela nagrada za turnir u bridžu, proglašenje rezultata još nekih takmičenja, a u nastavku tamburaši!
- Toliko kasno da ne smem da napišem: Enigmatski razgovori i dalje traju.

Nedelja, 26.08:
- do 08.59: Doručak
- 09.00: Dvojac bez kormilara (rešavanje rebusa) (Dom učenika)
- 10.00: Mamutska skandinavka (Kikindski trg)
- 11.00: Turistički obilazak Kikinde (Muzej, film o Kikindskom mamutu, poseta izložbi "Rebusi iz života", Suvača, Svetski čuvena Terra"...)
- 14.00: Ručak (tajna lokacija!), proglašenje pobednika
- 16.40: Odlazak većine učesnika
- 16.41: Nastavak druženja onih kojima se ne ide kući.

Ostala takmičenja i nagradne igre:
- Memorijal Đure Kneževića - Naslovni anagrami u saradnji sa "Kikindskim"
- SMS Rebusi (plakatiranje po gradu biće obavljeno nekoliko dana pre Susreta)
- Spojite par (nagradna igra za sve učesnike)
- Sobni kviz (komplet zadataka koji se rešava 2 dana)
- I još nešto...(ali to je najtajnija tajna, i od sebe sam je sakrio)

Cene:
Prenoćište po osobi oko 1000 dinara u dvokrevetnim ili 800 dinara u trokrevetnim sobama.
Hrana:
Ne plaća se večera u petak, ručak u subotu, svečana večera u subotu i ručak u nedelju.
Doručak u subotu i nedelju ne bi trebalo da se plaća. Napominjem da za ta dva doručka još nije potpisan ugovor, ali verujem da će biti i to plaćeno.
Piće:
Po jedno piće je besplatno, osim za svečanu večeru kada je piće neograničeno (ali verujem da to neće biti bukvalno shvaćeno!)
Kotizacije:
Ništa se ne plaća!

VAŽNO: Iako sam na pojedinim mestima pokušavao da budem duhovit, u svemu sam vrlo ozbiljan (uglavnom!)

Željno vas očekujem. Dovoljno je da donesete dobro raspoloženje, a ako dođete sa pokojim pakovanjem piva ili nekog drugog osvežavajućeg pića, neću se buniti.


Adrese: slavkobovan@yahoo.co.uk ili slavkobovan@gmail.com ili na telefon 063/89-41-064.

Ova poruka je otišla na sve adrese iz mog adresara (možete je širiti dalje). Izvinjavam se svima onima kojima je (možda) poruka greškom stigla.

Pozdrav. Slavko Bovan.
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Icon_minitimePet 10 Avg 2012 - 14:23

Ovog momenta spustih telefonsku slušalicu. Kazaću samo jednu riječ:
BA-NI-NI!
(riječ je izgovorena uz karakteristično veselo podvriskivanje)
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Icon_minitimeSub 11 Avg 2012 - 14:27

Štampani su SMS rebusi-plakati Milana Sečujskog i spremni su za postavljanje na frekventna mjesta u gradu Kikindi. Zadovoljan sam kako izgledaju. Za probu sam jedan nabacio na FB (grupa Susreti enigmata u Kikindi) za probu. Uveliko stižu SMS rješenja (tačna).
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13570
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Icon_minitimeSub 11 Avg 2012 - 14:48

eroslavko ::
Štampani su SMS rebusi-plakati Milana Sečujskog i spremni su za postavljanje na frekventna mjesta u gradu Kikindi. Zadovoljan sam kako izgledaju. Za probu sam jedan nabacio na FB (grupa Susreti enigmata u Kikindi) za probu. Uveliko stižu SMS rješenja (tačna).

Evo rebusa za one (čitaj: onoga Laughing ) što nema(ju) FB

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 580769_133152300160946_1098272280_n

Ah, da, za iste te - toga: FB = fejsbuk
.

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Icon_minitimeSub 11 Avg 2012 - 14:53

Hvala Kontroloru.

Molim da se suzdržite da rešenje napišete ovdje. Znam da ste ga rješili. Možete postupiti po uputstvu i poslati SMS (da zarade nešto i operateri mobilne telefonije, kad već nisu bili sponzori)
Nazad na vrh Ići dole
Dejan

Dejan


Broj poruka : 1525
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 53
Lokacija : Središte Pakla

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Icon_minitimeSub 11 Avg 2012 - 15:21

Tako brate, stavi to da vidimo. Ne volimo svi nakaradnu estradu (čitaj društvene mreže). Evil or Very Mad
Moram da primetim da estetski izgleda jako dobro, i da je (makar ovaj) rebus prijemčiv za široke narodne mase. Da ne hvalim, baška, ovu izvanrednu ideju domaćina Slavka. happyup

Samo se pitam šta će ovde onaj logo esesovaca. lloll

Živeli! drink
Nazad na vrh Ići dole
Quizmaster




Broj poruka : 160
Datum upisa : 25.11.2009

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Icon_minitimeNed 12 Avg 2012 - 1:16

U čast Milice Mandić, koja je osvojila zlatnu medalju u tekvondou na Olimpijskim igrama u Londonu, FORUM "ENIGMA KAFE" organizuje nagradni konkurs u sastavljanju ukrštenice.

Zadatak takmičara je da sastave što bolju ukrštenicu 6x6, pri čemu se tematski pojmovi MILICA i MANDIĆ moraju ukrštati na nekoj od pozicija. Sudija takmičenja biće domaćin foruma, Zoran Radisavljević, a prilikom ocenjivanja posmatraće se uobičajeni kriterijumi: ispravnost i lepota reči, broj crnih polja, broj suglasničkih i samoglasničkih skupina. Dakle, može se dogoditi da pobedi i neka ukrštenica koja ima crnih polja.

Radovi se primaju do nedelje, 19. avgusta, u podne, na mejl zoradis@eunet.rs . Svaki sastavljač može da prijavi maksimalno pet radova. Rezultati konkursa će biti saopšteni na Susretima enigmata Srbije u Kikindi, a tri najbolja autora dobiće lepe nagrade.

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Milicamandic

Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Icon_minitimeNed 12 Avg 2012 - 14:14

Kompletirani su zadaci za logička takmičenja za Susrete enigmata u Kikindi (sudoku u petak u 16, i logčke zagonetke, subota u 15). Autor dva kompleta zadataka jeste Kikinđanin Čedomir Milanović.
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Icon_minitimePon 13 Avg 2012 - 13:04

Ima još nekih sitnica koje treba uraditi oko organizacije. Sada sam ad akta stavio stavku "nedelja nako obilaska Kikinde, a prije odlaska gdotiju".
Imam želju da uzviknem: JUUUUUUUPIIIIIII!
(valjda se iz ovoga može izvući zaključak)
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Icon_minitimePon 13 Avg 2012 - 13:22

Sve jupiiiiii za jupijem (jedan drugi stiže!)
Zove me prije pet minuta čovjek i kaže: "Hoću da pomognem ....tako i tako", "Ja sam predsjednik ...tog i tog udruženja", "Ništa ne brinitie...mi imamo...to i to".
TO i TO će biti prijatno iznenađenje za četvrtak 23.08. (doček Enigmatske Nove godine) i petak (doček subotnje zore).
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Icon_minitimeUto 14 Avg 2012 - 11:12

Obavještenje za kolege koji žele da iz Kikinde ponesu (ili da na licu mjesta "iskoriste") kvalitetnu rakiju.
Cijene rakija "Mama Desa":
dunja i viljamovka (litar) - 1200
kajsija (litar) -1500 din
višnja - 600

Uspješniji na takmičenjima flašu rakije mogu da osvoje!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: 12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE   12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE - Page 7 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
12. SUSRETI ENIGMATA SRBIJE
Nazad na vrh 
Strana 7 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» 11. ENIGMATSKI SUSRETI SRBIJE
» LIGA ENIGMATA 2014.
» SUSRET ENIGMATA - UNA 2015.
» PRVENSTVO SRBIJE U OPTIMIZATORIMA
» KOŠARKAŠICE SRBIJE, ŠAMPIONKE EVROPE ZA 2015.

Dozvole ovog foruma:Možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENIGMATIKA i druge zavrzlame :: ENIGMATSKI FORUM :: ENIGMATSKA I LOGIČKA TAKMIČENJA-
Odgovori na porukuSkoči na: