ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame

Forum za enigmatiku, logiku i zabavu
 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

Napiši novu temu   Odgovori na poruku
 

 IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2

Ići dole 
+5
Sofija
Gisha
Ivan
Quizmaster
Kontrolor
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Quizmaster




Broj poruka : 160
Datum upisa : 25.11.2009

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Icon_minitimeNed 13 Mar 2011 - 15:11

Koliko sam primetio, ovde je uobičajena pojava da se uzimaju ideje iz drugih anagrama. Bilo bi bezveze da, recimo, neki anagramista od 35 slova iskoristi dve reči i da više niko ne sme praviti kombinacije s istim rečima.

Mislim da se svi slažemo kad su u pitanju sitne korekcije - anagram se pripisuje prvobitnom autoru. Dat je i vrlo dobar primer, Lukin anagram u kome je Giša napravio inverziju reči. Ovo spada u sitne tehničke korekcije, jer uopšte nije bilo dodatnog anagramiranja, te nikako ne bismo mogli smatrati Gišu za koautora. Sasvim ispravno, i Giša je tako to doživeo.

Što se tiče korekcija u kojima ima anagramiranja, koje bitno menjaju smisao rečenice i doprinose novom kvalitetu anagrama, situacija je malo drukčija. Ovde zavisi pre svega od dogovora autora. Recimo, možda Zdenko misli da je njegova prva varijanta bolja? Ako je tako, povlačim svoju varijantu anagrama i mirna Bačka. Ako se pak Zdenko slaže da sam napravio nešto drukčije i bolje, biće mi vrlo drago da taj rad bude zajednički.


Poslednji put izmenio Quizmaster dana Ned 13 Mar 2011 - 15:53, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Quizmaster




Broj poruka : 160
Datum upisa : 25.11.2009

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Icon_minitimeNed 13 Mar 2011 - 15:50

U svakom slučaju, ovo je bio primer kako od komarca napraviti magarca. Jedan vrlo mali problem, koji se može rešiti dogovorom dvojice autora, preuveličan je do te mere kao da od toga zavisi opstanak ove igre.

Uloga domaćina, koju sam predložio, samo je hipotetička, jer do takve situacije verujem da neće ni doći.

Ne vidim ni kakav je problem da se, ukoliko neki zajednički rad pobedi, ti ljudi dogovore ko će zadati temu.



Nazad na vrh Ići dole
Zdenko
Gost




IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Icon_minitimeNed 13 Mar 2011 - 19:41

Nemam ništa protiv da se korekcijom anagrama dobije na kvaliteti ako se oba autora o tome slože.

Što se tiče korekcije moga anagrama, mislim da je moja verzija bolja od Zoranove jer bolje pogađa temu. U mome anagramu naglasak je stavljen na MEGAKREATIVNI IZGLED odličnih Jovanovih stranica, a i riječ ZUMIRA upućuje da se radi o nečemu što ima veze sa kompjuterom.

Zoranov anagram stavlja naglasak na IZGLED RAZUMA i mislim da se time samo udaljio od zadane teme.

Ja ću prijaviti svoju verziju anagrama, a ako Zoran smatra da je njegova verzija bolja, nemam ništa protiv da i on prijavi svoju. Protiv toga sam da organizator odlučuje koji je anagram bolji jer je to posao ocjenjivača.



Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13562
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Icon_minitimeNed 13 Mar 2011 - 22:51

Obzirom da sam, nenamerno, na neki način inicirao ovu diskusiju, red je da se uključim, ali i da polako razrešimo dilemu. Najpre moram da izrazim zadovoljstvo (nažalost, nečim što bi trebalo da bude normalna pojava) konstruktivnom i uglavno tolerantnom diskusijom (pravićemo se da sitne žaoke nismo videli Wink).

Kao što sam već rekao, podržaću svaku ideju oko koje se većina igrača složi. Uz više puta izrečenu konstataciju da bi koautorstvo doprinelo poboljšanju kvaliteta radova, jasno je da postoje i određene manjkavosti. Na prvom mestu je određivanje same granice između novog i "popravljenog" anagrama, ne-pristajanje na koautorstvo, zadavanje teme u slučaju pobede takvog rada itd. Ubeđen sam međutim da bismo, u skladu sa više puta potenciranim nazivom IGRA anagrama, o tim tehničkim pitanjima lako "u hodu" postigli dogovor. Zato je za početak neophodno da se učesnici igre i formalno izjasne o ključnom pitanju: JESTE LI ZA TO DA DVA IGRAČA MOGU PRIJAVITI ZAJEDNIČKI RAD? (ovde se podrazumeva da se do tog rada dolazi na način komentarisan u prethodnoj diskusiji)

Može se na vrhu teme postaviti i prava anketa, ali postoji problem jer nisu svi igrači registrovani na forumu, a neki registrovani članovi bi mogli "upasti" i glasati iako ih pitanje uopšte ne zanima. Zato je bolje da se zainteresovani izjasne na ovaj način, ali da to bude jednostavno "glasanje", bez suvišnih novih komentara i objašnjenja, jer mislim da je dovoljno argumenata za i protiv već izneto. Rok za izjašnjavanje neka bude utorak do 10 h, kada će biti postavljena privremena lista za tekuće kolo.

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Icon_minitimeNed 13 Mar 2011 - 23:10

Ako se izjašnjamo sa da ili ne, ja kažem NE.
Nazad na vrh Ići dole
Quizmaster




Broj poruka : 160
Datum upisa : 25.11.2009

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Icon_minitimeNed 13 Mar 2011 - 23:15

Nemam ništa protiv zajedničkih radova.
Nazad na vrh Ići dole
Gisha
Admin
Gisha


Broj poruka : 934
Datum upisa : 30.12.2010
Godina : 46
Lokacija : Internet

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Icon_minitimeNed 13 Mar 2011 - 23:20

NE
Nazad na vrh Ići dole
N. Petkovski




Broj poruka : 4942
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Icon_minitimeNed 13 Mar 2011 - 23:56

NE
Nazad na vrh Ići dole
Quizmaster




Broj poruka : 160
Datum upisa : 25.11.2009

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Icon_minitimePon 14 Mar 2011 - 0:21

Nemam ništa ni protiv demokratije, te nesavršene civilizacijske tekovine gde svačiji glas isto vredi.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan




Broj poruka : 249
Datum upisa : 06.01.2011

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Icon_minitimePon 14 Mar 2011 - 1:03

Negde drugde mi je to u redu, ali ovde mislim da nema potrebe. Dakle, NE
Nazad na vrh Ići dole
Luka
Gost




IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Icon_minitimePon 14 Mar 2011 - 6:48

Kao inicijator ove teme, sasvim je normalno je da sam ZA koautorstvo.

Obziorm da jučer nisam bio pri kompu, da se uključim u raspravu, inadam se da mi nećete zamjeriti što ću dati svoje viđenje pojedinih iznijetih dilema.

1. Za koautorske radove ne smiju glasati sami koautori, u skladu sa postojećim pravilom.

2. Koautorstvo se ne računa u "dva uratka", dakle svatko ima pravo na dva samostalna rada. To što će netko imati više od dva rada, mislim da je na štetu (ko)autora radi taspršivanja glasova.

3. "Granicu" koautorstva određuju dogovorno i suglasno sami koautori, obzirom da i u slučaju sličnosti radova autori sami povlače svoj rad u korist nazoviboljeg, a može se desiti da i oba dobra ne budu prijavlejna na listu, a sve na štetu kvalitete.

4. Zadavač teme za slijedeće kolo bio bi prvi (izvorni) koautor, kao nagrada za više potrošenog vremena u sastavljanju dotičnog uratka, odnosno nemu bi na neki način pripala laskava titula pobjednika.

Zaključak:

Ideja o koautorstvu bila je isključivo u cilju suradnje i poboljšanja kvalitete radova na zadanu temu, dakako uz susglasje koautora.


Da se razumije ovo moje ZA nije podrška Zokiju nego jednostavno moj stav od prvog trenutka iniciranja koautorsta, i nije mi kontrirati ni optuživati nikoga tko drugačije misli.

Hvala na uvažavanju.

Pozdrav iz Splita
Nazad na vrh Ići dole
Dejan

Dejan


Broj poruka : 1525
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 53
Lokacija : Središte Pakla

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Icon_minitimePon 14 Mar 2011 - 7:01

Ja sam ZA. Loša strana je što se komplikuje igra, ali mi se sviđa mogućnost saradnje dva igrača. Verovatno bi se retko javljala takva situacija.
Nazad na vrh Ići dole
Zdenko
Gost




IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Icon_minitimePon 14 Mar 2011 - 7:04

NE
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13562
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Icon_minitimeUto 15 Mar 2011 - 10:24

U sprovedenoj mini-anketi, nakon diskusije i iznetih predloga i argumenata, glasalo je 8 učesnika 'igre anagrama'. Odnosom glasova 5:3, nije usvojen predlog koji je podrazumevao mogućnost "popravke" tuđeg anagrama i koautorstva dvoje igrača. Zahvaljujem svima na učešću u raspravi i glasanju, NASTAVLJAMO PO STAROM!

Molim igrače koji imaju više od 2 ponuđena anagrama, da što pre naprave selekciju radova.

.

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
Luka
Gost




IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Icon_minitimeUto 15 Mar 2011 - 22:13


Evo mene, malo kasnim. mislim sa provedeno glasanje. Naime, sinoć se pojavila još jedna ZVEZDA IGRE ANAGRAMA. Dinko, koji btw ne vidi objavlejne uratke dao sliejdeći anagram:

I MI ZVEZDE KULT-IGRE ANAGRAMA

Dakle, da je prošlo glasanje moglo se naći čak tro-autorsvo. Ovako ništa. štete.

Uz ovaj dao mi je i još jedan.

IZ IGRE ANAGRAMA IZVEDEN KULT

Usput mu ispričah mu priču o sličnostima i ideji o "poboljšavanju", uradaka, no njegov stav nije više bitan.

Dakle on prijavljuje gornja dva uratka, i lijepo pozdravlja sve ZVEZDA IGRE ANAGRAMA.

A sada moj izbor. Sigurno ide.

I UZGRED TI VEZEM LAKI ANAGRAM!

Za drugi anagram bih prijavio uradak sa Timom i Zvezdama jer ga smatram boljim radom, no sada sam u nedoumici da li to smijemučiniti, obzirom da je isti javno objavila druga osoba.

KUL TIM I ZVEZDE IGRE ANAGRAMA

Molio bih Veliko vijeće da se očituje, iako nije dopušteno, onda neka ide moj prvotni:

TU MI LIK ZVEZDE IGRE ANAGRAMA!

Pozdrav Zvezdama i iz Splita.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2
Nazad na vrh 
Strana 4 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 1
» IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3
» igra anagrama
» IGRA ANAGRAMA 2015/1
» IGRA ANAGRAMA 2014/1

Dozvole ovog foruma:Možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENIGMATIKA i druge zavrzlame :: ENIGMATSKI FORUM :: IGRA ANAGRAMA-
Napiši novu temu   Odgovori na porukuSkoči na: