ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Da biste uzeli učešće u radu foruma, morate biti prijavljeni, a ako niste registrovani najpre se registrujte. Hvala.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ENIGMATIKA i druge zavrzlame

Forum za enigmatiku, logiku i zabavu
 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

Napiši novu temu   Odgovori na poruku
 

 IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2

Ići dole 
+5
Sofija
Gisha
Ivan
Quizmaster
Kontrolor
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Dejan

Dejan


Broj poruka : 1525
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 53
Lokacija : Središte Pakla

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Icon_minitimePon 21 Mar 2011 - 10:22

Dobro. Postoje različita gledišta, i to je u redu. Mislim da ne treba više širiti raspravu. Konačnu listu predloga treba napisati hronološkim, a ne azbušnim redom, pa će sami takmičari prilikom glasanja proceniti (verovatno na različit način) kome će dati bodove.

Nego, Zorane, da te pitam, zašto u prošlom kolu nisi glasao? Pošteno si kažnjen, ali nije baš to u redu prema ostalim takmičarima koji uredno glasaju.
Nazad na vrh Ići dole
Quizmaster




Broj poruka : 160
Datum upisa : 25.11.2009

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Icon_minitimePon 21 Mar 2011 - 10:25

Igrao sam Mafia Wars, Vampire Wars i Treasure Isle, i zaboravio sam da treba da glasam!

Edit: A dešavalo mi se i ranije da se zanesem... Cimnite mi jednu SMS poruku ako primetite da fale moji glasovi.
Nazad na vrh Ići dole
N. Petkovski




Broj poruka : 4942
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Icon_minitimeNed 27 Mar 2011 - 16:25

Citiram Slavka:
"Sugestija poštovanim kolegama - Pokušajte da izbjegnete MEĐU u postavci anagrama".

Niko do sada nije upotreio reč MEĐU kao skraćeni izraz od IZMEĐU (iz postavke zadatka). To ne bi valjalo jer je istoznačica. Ali reč MEĐA (u jednini ili množini ili u padežu) znači i GRANICA (to je upravo ta "demilitarizovana zona"), pa ne vidim razloga zašto bi se ta reč trebala izbegavati (a do sada je upotrebljena nekoliko puta).
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Icon_minitimeNed 27 Mar 2011 - 16:56

Ja sam samo napisao sugestiju, a na svakome je da vidi šta mu je činiti.

Meni se čini da je MEĐA, kao granica, dobila takav naziv jer se nalazi IZMEĐU dvije cjeline (njive, države...)
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Icon_minitimeNed 27 Mar 2011 - 17:00

eroslavko ::
Ja sam samo napisao sugestiju, a na svakome je da vidi šta mu je činiti.

Meni se čini da je MEĐA, kao granica, dobila takav naziv jer se nalazi IZMEĐU dvije cjeline (njive, države...)

Naravno, postoji mogućnost i da nisam u pravu.
Nazad na vrh Ići dole
Gisha
Admin
Gisha


Broj poruka : 934
Datum upisa : 30.12.2010
Godina : 46
Lokacija : Internet

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Icon_minitimeNed 27 Mar 2011 - 18:02

Onda je i RAZMEĐE sumnjivo scratch
Nazad na vrh Ići dole
Kontrolor
Admin
Kontrolor


Broj poruka : 13562
Datum upisa : 19.06.2009
Godina : 69
Lokacija : Požarevac

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Icon_minitimeNed 27 Mar 2011 - 18:21

Gisha ::
Onda je i RAZMEĐE sumnjivo scratch

A je li neko rekao da nije?

eroslavko ::
Sugestija poštovanim kolegama - Pokušajte da izbjegnete MEĐU u postavci anagrama.

Moja sugestija i molba je da se na vreme odaberu radovi za konkurenciju, kako bi utorkom u prepodnevnim satima bila postavljena što kompletnija privremena lista i bilo dovoljno vremena za korekcije i izmene.

.

_________________
http://enigmatika.webs.com/

Ako vam se čini da je sve u redu, nešto ste sigurno propustili!
Nazad na vrh Ići dole
https://enigmatski-forum.serbianforum.info
N. Petkovski




Broj poruka : 4942
Datum upisa : 17.01.2011
Godina : 77

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Icon_minitimeUto 29 Mar 2011 - 19:49

Iako nisam uopšte ubeđen da reči MEĐU (IZMEĐU) i MEĐA (GRANICA) imaju isti koren i značenje (više bih rekao da su homonimnog karaktera), ipak prihvatam situaciju i ne želim da otvaram polemiku, ponajviše zato što srpski jezik nije moj maternji i ne mogu da tvrdim da ga znam kao Srbi.

Uostalom i sam Slavko kaže: "Meni se čini da je MEĐA, kao granica, dobila takav naziv jer se nalazi IZMEĐU dvije celine (njive, države ...). Naravno postoji mogućnost i da nisam u pravu".

Pa, pošto je u dilemi i čovek kome je maternji jezik iz srpskog govornog područja, ja sam najmanje pozvan da komentarišem slučaj. Zato sam, poštujući kolegijalnost ovog druženja, preradio ona moja dva anagrama jer je reč MEĐA bila u obadva i sad oni izgledaju ovako (ruku na srce, meni su oni raniji bili bolji).

TUĐI DELE NARODE AZIJE - NAZOVEMO KVAZI MIR
ZOVEMO TUĐINE - VERA JE IDEALNI DOKAZ ZA MIR
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Icon_minitimeSre 6 Apr 2011 - 10:36

N. Petkovski ::
Slavko, ovaj tvoj anagram zaslužuje bodove, koje bi svakako dobio, ali ćeš ostati bez njih Sad Sad

Biće još prilika za bodove Very Happy
Igramo se. Nisu bodovi najvažniji
Nazad na vrh Ići dole
Luka
Gost




IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Icon_minitimeSre 6 Apr 2011 - 22:08


U pravu si Slavko kada kažeš da bodovi nisu najvažniji, bitniji je kvalitet uradaka, a ovaj tvoj zasigurno tu spada, i kao što reče Nikola, šteta što nije u konkurenciji, jer zavređuje bodova.
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Icon_minitimeSre 6 Apr 2011 - 23:30

Pošto večeras nema ništa od posla koji sma planirao da uradim, jer me Q svojim stalnim maltretiranjima opet izbacio iz takta, napisaču nekoliko riječi.

To što ja kažem da sam stalno prezaposlen, ali da dosta toga stignem da uradim (pišem tekstove, učestvujem u takmičenjima i sl) govori o meni, a nikoga ne prozivam niti mu prebacujem. Jedino insistiram da se poštuje moje vrijeme, kao što ja poštujem svačije. To što se Q našao prozvanim time što sam "požurivao" glasače, to je njegov problem. Nikome nisam ništa kazao, ali ponavljam da je lijepo poštovati tuđe vrijeme i obaveze, a ne stalno odugovlačiti sa glasanjem i puštati sve ostale da čekaju.

Pošto ga boli moje neučešće u rebusima, a kako vidim da to intresuje i neke druge kolege (imao sam prepisku mejlom) samo ukratko.
Taj dan sam od 16 sati kada sam došao kući sa posla do 01. (kada sam završio) uradio šest strana sa skandinavkama. Dakle, nije bilo teorijske šanse da učestvujem na nekom takmičenju koje zahtijeva 3 sata, pa makar to bilo i najbolje rebusko takmičenje od pamtivjeka na vascijelom dunjaluku. Ipak, praveći pauzu u poslu, u dva navrata sam pokušao da otvorim link sa rebusima, da vidim šta je pripremljeno, pa ako ima šanse da nešto pošaljem ne bi lihli simbolično učestvovao, i ratosiljao se ovakvih napada. Kažem pokušao, ali kada sam otvarao link antivirus program mi je prijavljivao virus pa sam odustao. Sutradan na poslu sam opet pokušao otvoriti da vidim rebuse, ali opet mi se pojavio neki virus, tako da rebuse nisam ni vidio,

Toliko.
Molom još jednom da me Q ostavi na miru, da ne izvlači zaključke umjesto mene iz mojih postupaka. Ako mu nešto nije jasno, može mi pisati, ali ako će ovako nastupati bolje da to ne radi.

Pozdav od Slavka na ivici živaca
Nazad na vrh Ići dole
Quizmaster




Broj poruka : 160
Datum upisa : 25.11.2009

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Icon_minitimeČet 7 Apr 2011 - 0:15

Ne radi se o jednom propuštenom takmičenju u rešavanju rebusa, kako se to ovde pokušava predstaviti. Nije neki problem ni u tome što se forsira glasanje (mada, iritantno je - ako je u pitanju neobavezna igra, onda pustite ljude da glasaju kad hoće, šta ih požurujete i saopštavate ko još nije glasao).

Stvar je u tome što postoje enigmatska radionica, kvizovka, Međunarodno prvenstvo Srbije za anagramiste, mejling lista, čitav niz drugih aktivnosti koji kolega već duže vreme sistematski propušta. A znamo svi dobro da svemu ostalom upadljivo pruža javnu podršku, što kroz učešće, što kroz forumske poruke. Stalno se predstavlja kao neki prijatelj enigmatike i svakom daje nekakvu podršku, osim meni, koji u vrlo teškim okolnostima (nemam posao već tri i po godine) pravim i dalje veoma korisne stvari za srpsku, regionalnu, pa čak i svetsku enigmatiku (knjiga World of Anagrams).

E, pa, vidite, meni je dosta tog licemerstva. Ako neko u raznim prilikama priča o smislu igre, o druženju, moralnosti, kolegijalnosti (a niko ne radi to toliko prenaglašeno, zbog čega i štrči), onda takva osoba, da bi opravdala te krupne reči, mora da nam javno kaže i svoje mišljenje o sramnim postupcima kolega iz Enigmatskog saveza Srbije. Meni se vraća godišnja članarina koju sam uplatio, zabranjuju mi da se učlanim u enigmatski klub, zabranjuju mi da se takmičim na konkursu. Moderatoru sajta ESS stiže naređenje da obriše obaveštenje o enigmatskoj radionici. Velibor Marjanović se izbacuje iz ESS jer je učestvovao u organizaciji prvenstva Srbije u kvizovci. Itd, itd, nema kraja tim svinjarijama.

Zašto naš kolega ne da i svoj komentar o negativnim pojavama koje sam nabrojao? Pa, jednostavno - s onima koji su kreirali te ružne stvari ima enigmatske tezge i ne želi da im se zamera. Najpametnije je zato i propustiti takmičenja koja ja pravim.

Na kraju, zaključuje dotični, ja sam dokona invididua koja njega proganja. Otprilike, ja uživam u tome što nemam posao, a on je veliki radnik pa nema vremena da se obazire na mene i moje probleme. Pa, hoću, proganjaću ga kad god u mom prisustvu (a ja sam prisutan na raznim mestima) bude nešto pričao o igri, moralu, kolegijalnosti. Prestaću onog momenta kad se vrati na takmičenja koja organizujem.









Nazad na vrh Ići dole
Quizmaster




Broj poruka : 160
Datum upisa : 25.11.2009

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Icon_minitimeČet 7 Apr 2011 - 1:20

Inače, sledeće takmičenje koje pravim je ZEZ 5 (Zoranove enigmatske zavrzlame), na moj rođendan, 16. aprila. Ko god dođe - dobro došao. Ko ne može zbog obaveza - žao mi je, propustiće veoma fine stvari. Ko ne želi da prisustvuje zato što sam ja organizator - ja tu ništa ne mogu, sem da konstatujem da sam razočaran.

Ivanu Andonovu se šalju anagrami za Međunarodno prvenstvo Srbije. On me je molio da ništa ne zakuvavam, no uz najbolju volju nisam izdržao. Ako možete da ignorišete ovaj moj ispad i da mu pošaljete anagrame za takmičenje (a Ivan se mnogo trudi da to bude veoma uspešno) - hvala vam.

Znam da sam mnogima dosadio, pa će zarad mira na forumu april i maj proteći bez mene u Igri anagrama. Prijavio sam se za skreblovku, pa ako neko hoće možemo odigrati partiju.

Knjigu World of Anagrams prodajem i dalje ljubiteljima enigmatike po ceni od 20 evra, dok je u beogradskim knjižarama 35. Ne znam zašto to pričam u rubrici koja se zove Igra anagrama, možda zato što tu može biti potencijalnih kupaca?
Nazad na vrh Ići dole
eroslavko

eroslavko


Broj poruka : 2163
Datum upisa : 21.01.2011

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Icon_minitimeČet 7 Apr 2011 - 8:29

Da još odgovorim na noćašnje egzibicije pa da završim.

Odgovor na pitanje: Zašto Slavko koji je prezauzet i koji nema sekundu slobodnog vremena učestvuje svuda, osim kod Zorana može se naći u Zoranovim pismima. Ne učestvujem baš zbog toga što mi je dosadilo da obrazlažem svaki svoj postupak i trpim ovakva maltretiranja.

Zoran reče da je 3,5 godina bez posla. Koliko ja znam ( možda griješim) on je svoj posao napustio dobrovoljno uz solidnu otpreminu, živi u vlastitom stanu, sam.
On vrlo dobro zna da sam devet (9) godina bio bez posla, koji sam izgubio ne svojom krivicom, i da sam cijelu porodicu isključivo izdržavao od enigmatskih honorara (koji su znamo kakvi, pa sam morao mnogoooooo da radim). Potom sam bio zaposlen a plata je bila prvo bijedna, pa minimalac, pa je nije bilo nikako 7 mjeseci, a morao sam mnogo da radim u firmi pa nisam imao mogućnosti da honorarno radim. Na kraju sam napustio taj posao (bez otpremnine), kada sam pronašao sadašnji posao (rad na određeno vrijeme). I dalje živim u tuđoj kući, bez izgleda za vlastiti stan, a moj prihod je jedini izvor prihoda za četvoročlanu porodicu. Dakle, žalopojku o teškom životu bez posla Zoran mi može početi da govori za jedno 5-6 godina.

Dakle, svaki dan moram mnogo da radim ne bih li nekakoko prehranio porodicu, a u enigmatskim takmičenjima nalazim relaksaciju. Učestvujem svuda gdje me to ne opterećuje.

To što jedino Zoran nikako ne shvata ono šta ja očekujem od kolega, i koji ne shvata to moje insistiranje na igri i druženju, to je njegov problem, ali stvarno mi je dozlogrdilo da obrazlažem svaki svoj postupak. Ljudi, jedno je šega-zabava a drugo gladijatorska borba za pobjedu, plasman, bodove.... Ja nemam živaca za ovo drugo. Pokušavam da na takmičenjima pobjedim, ako je moguće, ali glavni cilj mi je da se malo relaksiram.

Možda stvarno griješim, i možda sam nejasan u postupcima, ali čini mi se da nikome ne solim pamet. Primjer: Nisam premetao anagram od slova koja sam zadao iz nekog svog "uvrnutog"principa. Ne bih da neko (ako kojim slučajem sastavim dobar anagram na svoja slova) i pomisli da sam prvo napravio anagram a onda zadao slova.
Nikome nisam rekao da je moj postupak ispravan, pogotovo nisam rekao da je to jedino ispravno, već eto, ja tako hoću. Ostali će raditi kako hoće, ja im ne zamjeram šta god uradili, a budite sigurni da nikada neću pomisliti da neko "podvaljuje već sastavljen anagram".

Da se vratim na početak priče.
Početkom godine donio sam odluku da počnem ponovo da šaljem anagrame za Međunarodno prvestvo Srbije. Ta moja odluka nije imala nikakve veze s tim što je domaćin Ivan (ali sad ću opet morati da pišeem obrazloženje, zar ne) već sam zapazio da povremeno sastavim pokoji dobar anagram koji bi valjalo tamo prijaviti. rekao sam sebi, "Hajde, malo pretrpi maltretiranje. I drugi trpe, pa su živi". I tako, donesem odluku, to nagovijestim Ivanu, javim mu da ću prve anagrame poslati sredinom mjeseca (jer sam tog momenta opet bio u nekim većim poslovima).
Ali, hoćeš vraga... tad nastupi opet žastoko obrušavanje na mene, na jednom drugom blogu.
Potom, rehoh sam sebi - Šta ti to treba čovječe, da urušavaš svoje zdravlje. Igraj se sa ljudima koji hoće da se igraju,

Toliko. Hvala. Izvinite.
PS. Nemojte se čuditi ako više ne budem odgovarao na provokacije pa makar bile i ovakve i onakve. Sam sam sebe izgrdio što sam i ovo napisao, ali eto
Nazad na vrh Ići dole
Quizmaster




Broj poruka : 160
Datum upisa : 25.11.2009

IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Icon_minitimeČet 7 Apr 2011 - 12:06

Ovde se neke stvari iskrivljuju, ne znam da li namerno ili zbog nedovoljne informisanosti.

Nisam dobrovoljno otišao s posla, nego sam oteran zbog direktora koji je svojim rukovođenjem upropastio Televiziju Novi Sad više nego NATO svojim bombardovanjem. Dotični je forsirao svoje ljude koje je doveo s radija, naročito jednu novinarku (ljubavnicu i buduću suprugu) koja je radila u mojoj redakciji. Imao je čak i mrežu špijuna koji su ga obaveštavali šta o njemu pričaju zaposleni, od daktilografkinja do novinara. Meni i još nekim vrlo iskusnim kolegama sa spiska nepoželjnih nije dozvoljavano da radimo (klasičan mobing, šteta što nisam tužio firmu), a onda mi je jednog dana s visokog mesta skrenuta pažnja da uzmem otpremninu, inače ću, ako se sam ne prijavim, dobiti otkaz. Ta otpremnina je bila skromna, dovoljna da se živi 4-5 meseci... To je bilo pre pet i po godina.

Nakon toga imao sam period od godinu dana u kojem sam radio lektorski posao za marketinšku agenciju McCann Erickson. To se završilo negde u jesen 2007, opet ne mojom voljom i ne zato što sam slabo radio posao, nego iz razloga što im je trebao čovek koji će stalno biti u firmi u Beogradu. Međutim, to mi nisu ponudili kao opciju, inače bih se verovatno preselio u Beograd. Konačno, kao opravdanje našli su i to što sam u par navrata tražio izostanak sa posla zbog kvizova i međunarodnih enigmatskih takmičenja, pa je eto, posao trpeo zbog toga. Jadno, bedno i nefer.

Kako sam živeo ovo vreme? Uz veliku podršкu i požrtvovanje roditelja penzionera (plaćaju mi račune za struju i stan i redovno zovu na ručak) i od ušteđevine koju sam stekao od novca sa kvizova. Tu i tamo imao sam ludu sreću da mi uleti neki dobar poslić (na primer, 150 anagrama za televizijski kviz Kviskoteka ili priprema kviza za Radio Signal), što mi je pomagalo da organizujem enigmatska takmičenja i da odem na neke međunarodne turnire. Ništa ja specijalno nisam živeo, nego naprotiv, kako vreme odmiče sve više se odričem nekih stvari za koje ranije nije bilo problema. Sad mi je luksuz da odem čak i u bioskop.

Prošle godine uložio sam skoro sve što imam na štampanje i promociju svoje knjige World of Anagrams. Nije mi žao, jer napravio sam nešto što će možda biti moje životno delo. Za knjigu mi stižu pohvale renomiranih svetskih anagramista, nešto sam i uspeo da prodam, ali nisam još ostvario proboj na strano tržište i preko potreban finansijski uspeh. Tu me zateklo još jedno veliko razočaranje. Rođeni brat koji živi u Kanadi ništa nije hteo da mi pomogne, a pomogli su mi recimo neki ljudi koje ni ne poznajem, radeći volonterski na pripremi knjige. Bilo je još ljudi koji su pokazali da cene moje znanje i umeće, iako čak nisu ni enigmati. Tako je to u životu - nečiji postupci te prijatno iznenade, nečiji razočaraju.

Da ne dužim - onaj ko je hteo da me predstavi kao dokonu individuu grdno je pogrešio. Ja pokušavam da nađem neki posao, nije mi ispod časti ni to što sam dva puta angažovan da radim kao anketar. Ovaj period u kome sam bez stalnog zaposlenja nisam dangubio, nego sam iskoristio da se maksimalno posvetim enigmatici, podarivši joj mnoštvo sjajnih umotvorina i nezaboravnih takmičenja. Kolega sad pokušava da vas ubedi kako je eto baš hteo da se takmiči u rešavanju rebusa, ali mu se pojavio virus na računaru, a pre toga je propustio 55 stvari koje sam organizovao takođe iz neke velike zauzetosti ili bola u predelu prepona.

Ako ste primetili, neka dva-tri meseca nisam polemisao po forumima. Za mene - neuobičajeno dugo. Želeo sam da izguram do kraja sve akcije koje sam započeo, da se stabilizuje situacija i da neke enigmatske majstore vratim nazad. Kolegu Bovana, recimo, pozvao sam da krajem februara dođe na izbor anagrama decenije i poslao sam mu nagradu koju je osvojio kao jedan od učesnika superfinala (iako se nije ni pojavio na svečanosti niti barem uputio neko kurtoazno izvinjenje). Posle toga pitao sam ga da pošalje anagrame za šampionat Srbije, rekao je - videće. Isto ga je pitao i novi domaćin takmičenja, rekao je - videće. Ne znam čemu ta gluma.








Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2   IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2 - Page 7 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 2
Nazad na vrh 
Strana 7 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 1
» IGRA ANAGRAMA - DISKUSIJA 3
» igra anagrama
» IGRA ANAGRAMA 2015/1
» IGRA ANAGRAMA 2014/1

Dozvole ovog foruma:Možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENIGMATIKA i druge zavrzlame :: ENIGMATSKI FORUM :: IGRA ANAGRAMA-
Napiši novu temu   Odgovori na porukuSkoči na: